داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده زنان و خانواده
 یارانه نوزادان حذف می‌شود؟
سرویس - ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶

در حالی که تاکنون، این یارانه خود به خود برای نوزادان تازه متولد شده برقرار می شد، ماده ۷ مصوبات دولت، تاکید کرده است که موالید جدید، صرفاً با تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در صورت وجود منابع، با رعایت قوانین و مقررات مربوط، مشمول دریافت یارانه خواهند بود. لذا تاثیر منفی این تصمیم دولت بر نرخ موالید سالانه که هم اینک به مرز نگران کننده ۱.۲۴ رسیده، قابل تامل است.

لیبرال ها همسو با جریانات خارجی برای ترویج بدحجابی
سرویس - ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹

بانوان حزب موتلفه تاکید کردند: قوه قضاییه و نیروهای امنیتی با رصد عوامل داخلی جریان ضد امنیتی، ضد حجاب و ضد دین، گامی بلند در ناکام گذاشتن تحرکات سازمان‌های تروریستی درعرصه فضای مجازی و فضای سیاسی و اجتماعی و پیشبرد جریان براندازی بردارند.

دختران قربانی سیاسی کاری اصلاح‌طلبان
سرویس - ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴

جناب تاجزاده در مطلبی به مناسبت روز دختر، ضمن ارائه اطلاعاتی از وضعیت دختران در ایران از مخاطبان خود خواسته اند که صدای دختران قربانی کودک همسری باشند. حامد جلالی کاشانی بصورت اجمالی به بررسی این ادعاها می پردازد

اجتماع عظیم دختران انقلاب در تهران و اصفهان
سرویس - ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲

تجمع مردمی «دختران انقلاب» در بیستم تیرماه در ورزشگاه شهید شیرودی تهران و در ۲۷ تیرماه در حسینیه رضوی اصفهان در خیابان کمال برگزار خواهد شد.

دیه زنان و مردان برابر پرداخت می‌شود
سرویس - ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

بر اساس رأی دیوان عالی کشور، دیه زنان و مردان از این پس به طور یکسان دیده می‌شود و صندوق تأمین خسارت‌های بدنی ملزم به پرداخت مابه‌التفاوت دیه زنان و مردان است.

هزینه سنگین چادری بودن
سرویس - ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵

بسیاری از تولیدکنندگان با وجود گران‌شدن پارچه، سعی می‌کنند قیمت محصولات‌شان را تثبیت کنند؛ اما این امر به‌سختی امکان‌پذیر است؛ چراکه قیمت پارچه نیز جهشی خیره‌کننده داشته است. تولیدکنندگان از مسوولان انتقاد می‌کنند که چرا از اختصاص ارز و محصولات غفلت و گاهی در تأمین محصولات حجاب کوتاهی می‌کنند.

فوتبال، دیکتاتوری و فمینیسم
سرویس - ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱

اینجا، جام جهانی 2019 فوتبال زنان در فرانسه است. جایی که تمام چارچوب های نظریات فمنیستی در چارچوب مستطیل سبز رنگ زمین فوتبال زیر سوال می رود.

«کودک همسری» و شبهه امکان ازدواج با نوزاد
سرویس - ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳

تصویر مساله در قالب دوگانه «ترویج ازدواج در سنین بسیار پایین» و «ممنوع کردن آن» یک مغالطه است. یعنی این گونه نیست که اگر از «جواز» آن سخن می‌گوئیم، طرفدار «ترویج» آن هم باشیم؛ بویژه که در اسلام، برای تشکیل خانواده، علاوه بر بلوغ جنسی، بلوغ اجتماعی نیز مد نظر است

روایتی دخترانه از دیدار طلاب حوزه‌های علمیه با رهبر انقلاب
سرویس - ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

یکی دیگر از طلاب خواهر هم صحبت کرد. مضمون حرف هایش این بود که به خواهران طلاب بیشتر از این باید بها داد. می توان در شورای سیاست گذاری حوزه از آن ها بیشتر استفاده کرد و دیگر مدیریتِ طلبه هایِ مرد، بر حوزه های علمیه خواهران، کافی است.