داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده زنان و خانواده
لایحه تأمین امنیت زنان به دولت ارسال شد
زنان و خانواده - ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶

غلامحسین اسماعیلی از ارسال لایحه صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در مقابل خشونت به دولت خبر داد.

رسوایی فعالان حوزه زنان در ماجرای خودسوزی دختر جوان
زنان و خانواده - ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

متاسفانه به نظر می‌رسد، فعالان حوزه زنان همچون اعضای فراکسیون زنان مجلس، به جای اینکه پیگیری چنین اتفاقاتی را در دستور کار خود قرار دهند و تلاش کنند خبر دقیق و متقنی به فضای عمومی جامعه منتقل کنند، در حال فرافکنی و موج سواری بر روی چنین حوادثی برای پیش بردن طرح‌های خود هستند.

جای «خانواده» در هیأت‌ها خالی است
زنان و خانواده - ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

در هیأت‌های بزرگ مشخص کردن محدوده‌ای برای حضور خانوادگی از ضروریات است. این کار خدمت بزرگی در ایجاد همیاری خانوادگی در سرگرم کردن و نگهداری کودکان دارد.

 افتخارات علمی در برابر مادر شدن هیچ است/ لطفی که حضرت آقا به من داشتند از صد مدال برایم با ارزش‌تر بود
زنان و خانواده - ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰

بعد از سخنرانی من حضرت آقا آن جمله‌ای که خیلی خبری شد را فرمودند که :« حضور این خانم محترم به همراه همسر و فرزند خود، نشان می‌دهد خانمها با داشتن همسر و فرزند نیز می‌توانند به موفقیت‌های بزرگ دست یابند.» این جمله و این لطفی که حضرت آقا به من داشتند از صد مدال برایم با ارزش‌تر بود.

پناهیان: چرا خانواده در آخرالزمان این‌قدر مهم است؟ + صوت
زنان و خانواده - ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷

 آیا می‌شود یک سریالی شبیه «گاندو» درست شود که نشان بدهد یک فرد نفوذی، دارد کار جاسوسی انجام می‌دهد برای اینکه نظر کارشناسی بدهد تا یک‌سری از آئین‌نامه‌ها و قوانین در جمهوری اسلامی یک‌جورهایی بشوند که در نهایت منجر به ضعیف‌شدن خانواده بشود. 

۱۰ نکته درباره فیلم جنجالی ازدواج دختر ۹ ساله کهکیلویه‌ و بویراحمدی
زنان و خانواده - ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲

فیلمی از یک مراسم عقد در یک کهگیلویه و بویر احمد در فضای مجازی دست به دست می شود. چند نکته در مورد این فیلم مورد غفلت کاربران واقع شده است.

قرائتی: روزانه ‌نیم ساعت به امور واجب در خانه اختصاص دهید
زنان و خانواده - ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: مدیریت خانواده یکی از ارکان اساسی در تربیت فرزندان است، والدین باید در مسائل خانه و خانواده با اختصاص زمان مناسب در کنار فرزندان بوده به امور روزمره بپردازند.

نیاز به مرکز قوی، نافذ و قانونی در حوزه‌ خانواده داریم
زنان و خانواده - ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶

وقتی اختلافات خانوادگی رو به ازدیاد است، وقتی سردی‌ها رو به تزاید است، وقتی روابط زوج‌ها شکننده است، باید به فکر ساز‌و‌کارهای پیشگیری و درمان هم باشیم. الان حداقل در هشت ایالت آمریکا به زوج‌هایی که می‌خواهند طلاق بگیرند و فرزند دارند، اجازه طلاق نمی‌دهند، مگر اینکه اجباراً چهار ماه در دوره آموزشی ویژه‌ای شرکت کنند که یاد بگیرند بعد از طلاق چگونه با فرزندان‌شان رفتار کنند. در کشور ما که این‌قدر از انقلاب و اسلام و این‌ها دم می‌زنیم، آیا برنامه‌ای داریم یا اصلاً سیستم رها شده؟

معرفی خانواده‌‌های ۱۸ نفره آمریکایی
زنان و خانواده - ۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷

آشنایی با خانواده های پرجمعیت آمریکایی که ۱۸ و ۲۰ فزرند دارند.

دادگاهی برای تنبلی کودکان
اجتماع - ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸

بسیاری از ما در خانه حداقل یکی از بچه‌های دهه هشتاد، نودی را داریم که فکر می‌کنیم در تنبلی نظیر ندارند و وقتی با دوران کودکی خودمان مقایسه‌شان می‌کنیم، تفاوتی از زمین تا آسمان می‌بینیم. مشکل کجاست؟ چرا ما در کودکی پر از جنب و جوش بودیم و به قول معروف می‌خواستیم از دیوار راست بالا برویم ولی بعضی از بچه‌های امروز گاهی حوصله غذاخوردن هم ندارند و تا هفت، هشت بار صدای‌شان نکنی حاضر نیستند سر میز غذا بیایند؟