داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده فناوری
رتبه نخست علمی ایران در خاورمیانه
سرویس - ۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹

در یک بررسی کلی‌تر میان ۱۵۵ کشور جهان، ایران جایگاه شانزدهم جهان را به خود اختصاص داده است؛ تولیدات علمی کشورهای آمریکا، چین و انگلیس صدرنشین این نظام رتبه‌بندی است که جایگاه نخست تا سوم را به خود اختصاص داده‌اند.

اهداف سیاسی آمریکا از تحریم هواوی
سرویس - ۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶

اگر آمریکا بتواند نبرد بر سر تصاحب شبکه‌های نسل پنجم را از چین ببرد، نزدیک به سه میلیون شغل در این کشور ایجاد خواهد شد و حدود ۵۰۰ میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی ایالات متحده افزوده می‌شود.

هشدار ناجا درباره خرید و فروش ارز دیجیتال تلگرام + سند
سرویس - ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

در این ابلاغیه که مربوط به اواخر فروردین ماه سالجاری است، از واحدهای صنفی تحت پوشش خواسته شده در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را اعلام و مسئولان مربوطه را مطلع کنند چراکه باعث بروز اخلال در نظام اقتصادی کشور می شود.

روایت بیل گیتس از یک استارتاپ جنجالی
سرویس - ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

خون کثیف: راز‌ها و دروغ‌ها در استارتاپی در سیلیکون‌ولی، نوشتۀ جان کریرو، ظهور و سقوط ترانوس را با جزئیات شرح داده است. اگر ماجرای ترانوس را نمی‌دانید، خلاصه‌اش این است: شرکت ترانوس وعده می‌داد که با استفاده از مقدار کمی خون، به‌سرعت، تصویری کامل از وضعیت سلامتی شما ارائه کند. الیزابت هولمز این شرکت را وقتی فقط ۱۹ سال داشت تأسیس کرد و هم او و هم ترانوس خیلی زود محبوب سیلیکون‌ولی شدند. او سخنرانی‌های تدِ بسیار پرطرفداری داشت و روی جلد مجلات فوربس و فورچونظاهر شد.