داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده دانشگاه و آموزش و پرورش
مناطق سیل زده کدام رشته‌ها را انتخاب کنند+ جدول آماری سهمیه‌ها
سرویس - ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

بیش از ۵۸۰ نفر ظرفیت برای داوطلبان مناطق سیل زده در کشور اختصاص یافته است که این داوطلبان می توانند رشته های مختلف را در دانشگاه های استان و همجوار انتخاب کنند.

تا صبح پنج‌شنبه تنها ۲۵ درصد انتخاب رشته‌ کردند!
سرویس - ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه امروز آخرین مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور است، گفت: تاکنون 25.57 درصد داوطلبان مجاز، انتخاب رشته کرده‌اند.

کاش دیوار بین صنعت و دانشگاه را بردارید
سرویس - ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

حالا بعد از گذشت پنج سال از طرح ایده دانشگاه بدون دیوار که مربوط به صنعتی‌شریف بود، دوباره زمزمه‌های برداشتن دیوارها از اصلی‌ترین نهاد علمی کشور سر زبان‌ها افتاده است.

مهاجرت نفرات‌ برتر کنکور و المپیادها؛ رو به کاهش یا افزایش؟
سرویس - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱

مهاجرت قطعی نفرات برتر کنکور سراسری و المپیادهای علمی از کشور به طور چشمگیری در حال کاهش است.

یک درصد شانس قبولی در ۳ رشته پرمتقاضی گروه تجربی!
سرویس - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴

براساس آماری که رئیس سازمان سنجش در روز اعلام اسامی نفرات برتر کنکور 98 اعلام کرده گروه تجربی بیشترین تعداد متقاضی را داشته که همین علت شانس قبولی در این گروه را بسیار ضعیف کرده است.

در دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی چه می‌گذرد؟
سرویس - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹

چرا دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی برای فرانسوی‌ها مهم است؟ با نگاهی به تاریخچه تاسیس این دانشکده از سال 1346 تا به امروز این مساله قابل‌توجه است که از هشت رئیس این دانشکده قریب به اتفاق اکثر آنها دانش‌آموخته دانشگاه‌های فرانسه بوده‌اند و این دانشگاه به‌عنوان قطب حقوق ایران نامگذاری شده است که خود این موضوع با توجه به اهمیت و محوریت این رشته در نظام فکری و تاثیرگذاری زیستی در سبک حکومت‌داری قابل‌توجه برای هر کشوری می‌تواند باشد.

آن چه مشاوران برای انتخاب رشته به شما نمی‌گویند!
سرویس - ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱

از اشتباهات رایج در میان داوطلبان کنکور، این است که خواسته آن‌ها به قبولی در دانشگاه محدود می‌شود، بدون این‌که به ماهیت رشته‌ای که در آن قبول می‌شوند، توجهی داشته باشند. انتخاب رشته صحیح مستلزم آگاهی از علایق و در نظر گرفتن توانایی‌هایتان است. پس لازم است اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید رشته‌ای متناسب با قابلیت‌های خود انتخاب کنید و زمینه برای شکوفایی استعدادهایتان فراهم شود.

نکاتی که هر داوطلب تحصیل در دانشگاه آزاد باید بداند
سرویس - ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱

داوطلبان علاقه‌مند ورود به دانشگاه آزاد اسلامی برای انتخاب رشته لازم است نکات مربوط به انتخاب رشته های این دانشگاه را بدانند.

با چه رتبه‌ای کجا قبول می‌شوید؟
سرویس - ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷

قطعا برای هر داوطلبی پیش از انجام انتخاب‌رشته، توجه و شناخت کافی از قوانین سازمان سنجش و داده‌های کارنامه‌های سال گذشته، بسیار کمک‌کننده خواهد بود، چراکه سازمان سنجش در شهریورماه هر سال براساس مربع چهارضلعی اطلاعات ثبت‌نام داوطلب، نتایج آزمون سراسری، برگه انتخاب‌رشته داوطلب و قوانین حاکم بر رشته‌ها و دانشگاه‌ها، جواب نهایی کنکور سراسری را اعلام می‌کند.

کاستی‌های تعلیم و تربیت را به ما گوشزد کنید
سرویس - ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰

سرپرست وزارت آموزش وپرورش گفت: شعار ما این است که اول مهر هیچ کلاس درس بدون معلم نباشد، بخاری نفتی و کلاس درس خشتی نداشته باشیم همچنین با ۱۶ مدیر متخلف مدارس دولتی برخورد شد و ۱۵ نفر عزل شدند.