داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده دین و اندیشه
تفسیر سکولار از حج برخلاف آیات قرآن است
سرویس - ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

مرتضی جوادی آملی گفت: اگر بخواهیم حج را با دیدگاهی سکولار، تفسیر نماییم، کاملاً برخلاف حقیقت آیات گام برداشته‌ایم.

علم و دانش در بستر رانت، فساد و بی کفایتی مدیران قرار گرفته
سرویس - ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸

سهیلا صادقی، عضو هیئت علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران گفت: فضای دانشگاه به سمت یک رادیکال گرایی، انحصار طلبی و افسار گسیختگی رفته و این فضا راه هر نوع گفتگویی را بسته است.

اولین کتاب جامع در زمینه رهبری و مدیریت در چشم‌انداز اسلام
سرویس - ۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳

مدیریت اسلامی در جایگاه یک دانش میان رشته‌ای از اصول، مبانی و یافته‌های دو حوزه‌ی مطالعات دینی و مدیریت ریشه می‌گیرد و در این زمینه تألیفاتی در دسترس است اما هنوز این سوال در ذهن محققان باقی است که چرا منابع مدیریت اسلامی نتوانسته، راهگشای مدیریت جوامع اسلامی باشد؟

نام گذاری مذهبی در عرصه عمومی!
سرویس - ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹

خدا می داند هر روز چه قدر قبض خودپرداز و کاغذ سربرگ و اقلام چاپی مختلف دیگر در زباله ها می رود و عملا به طور ناخواسته توهین می شود زیرا بسیاری از خیابان ها و کوچه ها با اسامی مقدس و عباراتی از آیات قرآن کریم نام گذاری شده که شرعا هم بدون وضو نمی توان آن نام ها و عبارت ها را لمس کرد اما در زندگی روزمره شهری و به طور ناخواسته مورد اهانت واقع می شوند.

عدم همکاری با صوفیه؛ فرصتی برای شکل گیری «صوفیه سکولار» توسط اسلام آمریکایی
سرویس - ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶

 امارات از حوالی ۱۱ سپتامبر در حال اجرای پروژه ای غربی است که ذیل آن دهها همایش بین المللی برگزار و چند موسسه بزرگ به راه انداخته است و هدف همه آنها ایجاد جریانی موازی جریان اسلام سیاسی در جهان اسلام می باشد. اتفاقی که همزمان اسلام سیاسی سنی متمثل در اخوان و اسلام سیاسی شیعی متمثل در انقلاب اسلامی را به حاشیه خواهد راند و اسلام متعامل و همسو با غرب را بعنوان گفتمان اصلی جهان اسلام جایگزین خواهد کرد.

پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت آیت‌الله محقق کابلی+ زندگی نامه
سرویس - ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۰

حضرت آیت‌الله محقق کابلی از شاگردان آیت‌الله العظمی خویی (ره) در نجف اشرف بود که پس از رسیدن به درجه اجتهاد، سالیان طولانی در حوزه‌های علوم دینی کابل و قم به تدریس و تربیت شاگردان و ترویج معارف اسلامی مشغول بود و در دوران جهاد مردم افغانستان در سطوح رهبری مبارزات مردم مسلمان افغانستان قرار داشت.

فطریه سال ۹۸ چقدر است +فتوای مراجع تقلید
سرویس - ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶

حداقل میزان زکات فطریه را رهبر معظم انقلاب ۸ هزار تومان، برخی مراجع دیگر ۹ هزار تومان و دیگر مراجع نیز معادل یک صاع (۳ کیلوگرم) گندم طبق قیمت محل خود مکلف اعلام کردند.

امام جمعه کازرون با سلاح سرد به شهادت رسید
سرویس - ۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷

بامداد امروز امام جمعه کازرون توسط شخصی با هویت و مشخصات معلوم در مقابل منزل خود به وسیله سلاح سرد (چاقو) به قتل رسید.

مناسبت‌های جدید برای تشدید خصومت مذهبی
سرویس - ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹

چند سالی است که هفدهم رمضان، روز درگذشت عایشه همسر پیامبراکرم(ص) به مناسبتی جدید برای توهین‌های مذهبی تبدیل شده است و عده‌ای در فضای حقیقی و مجازی به تدارک تفرقه‌افکنی می‌پردازند.

ترور علمای شیعه تاجیکستان توسط داعش در زندان
سرویس - ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵

جریان تروریستی و تکفیری داعش با چراغ سبز دولت، حجت الاسلام «سید قیام الدین غازی» از علمای شیعه تاجیکستان را به شهادت رساندند.