داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده عدالت
اعتراض توکلی به رئیس قوه‌قضاییه درباره اقدام دادستان تهران
سرویس - ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره یک اقدام خلاف عرف «القاصی‌مهر دادستان تهران» در خصوص آزاد کردن یک متهم به فساد اقتصادی به ریاست دستگاه قضا نامه نوشت و خواستگار پیگیری این موضوع شد.

آیت‌الله مکارم: باسوادان بی تقوا عامل اختلاس‌ها هستند
سرویس - ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹

یکی از مراجع تقلید با اشاره به اینکه همه افراد در هر پُست، مقام و جایگاهی تقوا را مدنظر داشته باشند گفت: اینکه در کشور بعضاً شاهد اختلاس و دزدی‌هایی هستیم همه اش توسط باسوادان بی تقوا انجام گرفته است.

استقلال و آزادی: آواز انقلاب اسلامی
سرویس - ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸

انقلاب اسلامی ایران حاصل مبارزه با دو دشمن دیرینه و قدیمی است: استبداد و استعمار. در انقلاب مشروطه، مبارزه با استبداد، به عنوان راه رهایی ایران از انحطاطی شناخته شد که سده‌ها منطقِ شکست را بر ایران بزرگ تحمیل کرده بود.

نگاهی به رپورتاژمصاحبه‌ «شرق» با «ریخته‌گران»، ابربدهکار بانکی
سرویس - ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۷

صرفنظر از لحن تهدیدآمیز این عبارات، اساساً این ادعا چقدر صحت دارد؟ آیا بازداشت این بدهکار چندهزارمیلیاردتومانی و قطع دسترسی او به اموالش، به تولیدملی لطمه زده و موجب بحران کارگری می‌شود؟!

نام آشنای صف متهمان بانک سرمایه؛ از پاریس تا مک فارلین
سرویس - ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۰

صف متهمان بانک سرمایه، شخصیت‌های سرشناس را در خود جای داده است.یکی از آنان کسی است در ماجرای مک‌فارلین هم به همراه حسن روحانی، یکی از اعضای مهم تیم مذاکره‌کننده با تیم آمریکایی بود.

دچار خلاء معرفت در شناخت عدالت اجتماعی هستیم
سرویس - ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲

ما در این زمینه هم با خلاء معرفتی بسیار جدی رو به رو هستیم و بخش اعظم اوقات به اسم عدالت اجتماعی شناخته‌شده‌ترین ابزارهای سیاستی تشدید کننده نابرابری‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

آیا سهام‌دار عمده بانک سرمایه نقشی در فساد بانک ندارد؟
سرویس - ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲

بررسی سهام داران بانک سرمایه نشان می دهد پس از صندوق ذخیره فرهنگیان با سهم 47.7 درصدی فردی به نام بهروز ریخته گران با 38.1 درصد سهام دومین سهام‌دار این بانک است و وی توانسته با اقدامات خود بیش از 1200 میلیارد تومان از این بانک خارج کند.

دلم آرام شد...
سرویس - ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲

فلانی می‌دانم که شما به‌ این که در آستان مقدس رضوی علیه‌السلام هستید علاقه‌مندی دارید و از آمدن به دستگاه قضایی کراهت دارید و تمایل ندارید، ولی بدانید که در این وظیفه و این کاری که به شما محول می‌شود، یقیناً خداوند متعال خیر دنیا و آخرت را برای شما قرار خواهد داد. از آن لحظه‌ای که ایشان این جمله‌ را به من فرمودند، دلم آرام شد.

باید ساختارهای فسادزا در کشور را اصلاح کرد
سرویس - ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۵

به مناسبت هفته‌ی قوه قضائیه پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در گفتگویی تفصیلی با حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس جدیدقوه قضائیه، به بررسی محورهای حکم انتصاب رهبر انقلاب برای شروع دوره‌ای جدید و تحول در دستگاه عدالت پرداخته است. همچنین، بخش عمده‌ای از این گفت‌وگو به بحث نقش و وظایف قوه‌ قضائیه در مسئله‌ی «رونق تولید» به عنوان نام سال ۱۳۹۸ اختصاص یافته است.

احتمال جذب پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال ۹۶
سرویس - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه در بحث استخدام پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال ۹۶ مشکل بودجه هست، گفت: احتمال دارد در یکی دو هفته آینده تعداد ۲۰۰۰ نفر از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال ۹۶ جذب شوند.