داغ‌ترین پرونده‌ها:

افزایش درگیری در حماه و ادلب همزمان با حمله مزدوران ترکیه به کردها در شمال حلب!

از جمعه‌شب درگیری و حملات نظامی در دو جبهه سوریه وارد مرحله تازه‌ای شده است. از یک سو درگیری در حومه ادلب و شمال غربی استان حماه وارد مرحله جدیدی شده و از سوی دیگر ارتش ترکیه و مزدوران آن در منطقه درع الفرات به سمت مناطق تحت سیطره کردها در حومه عفرین حمله کردند.

آرشیو پرونده سوریه
اعلام مخالفت آمریکا با حضور شرکتها در نمایشگاه بازسازی سوریه
سوریه - ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹

آمریکا مخالفت رسمی خود را با مشارکت شرکت ها و بازرگانان در نمایشگاه «بازسازی سوریه» اعلام کرد.

ماجرای ربوده شدن پسر عموی همسر «بشار اسد» چیست؟
سوریه - ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶

منابع خبری از ربوده شدن «مرهف الاخرس» پسر عمو اسماء الاسد (همسر بشار اسد) خبر می‌دهند. گویا آدم ربایان در ازای بازگرداندن مرهف الاخرس، درخواست مالی هم مطرح کرده‌اند.

سوریه همچنان حامی محور مقاومت باقی خواهد ماند
سوریه - ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸

رئیس جمهور سوریه هفته گذشته میزبان 150 هیئت خارجی متشکل از سندیکاهای کارگری بود. اسد در این دیدار تأکید کرد که این کشور همچنان حامی محور مقاومت است.

کُردهای تحت‌الحمایه آمریکا دهها جوان را در شرق سوریه ربودند
سوریه - ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

منابع محلیدر استان‌های رقه، دیرالزور و الحسکه اعلام کردند که شبه‌نظامیان کُرد تحت‌الحمایه آمریکا ده‌ها جوان را برای اعزام اجباری به مناطق عملیاتی ربوده‌اند.

نقش النصره در آزاد شدن شهر استراتژیک خان شیخون!
سوریه - ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

نداء سوریا در گزارش خود مدعی شد گروه‌های تروریستی حاضر در اقلیم ادلب در قالب دو اتاق عملیات «فتح المبین» و «وحرض المؤمنین» خود را برای نبردهای درون‌شهری بلندمدت آماده کرده بودند. همزمان یک کاروان بزرگ از ارتش ترکیه نیز وارد ادلب شد تا با حضور در پایگاه‌های خود در مورکو خان شیخون، مانع سقوط این شهر شود.

سوریه از ایران «باور۳۷۳» می‌خرد
سوریه - ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳

یک رسانه روس گزارش داد، سوریه به دلیل کارایی کم «اس ۳۰۰» روسیه، در نظر دارد که از ایران سامانه پدافندی «باور۳۷۳» را خریداری کند.

افشاگری عضو سرشناس النصره علیه این تشکیلات؛ از قاچاق و کلاهبرداری تا ساختار طبقاتی
سوریه - ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱

در پی شکست‌های بزرگ تروریست‌ها در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب و آزادسازی شهرهایی مانند «خان شیخون» و «مورک»، انتقادات از رهبر تشکیلات گروه تروریستی جبهه النصره بالا گرفته است. انتقاداتی که سبب افشاگری‌‌هایی پیرامون این گروهک تروریستی شده است.

گشت زنی مشترک نیروهای آمریکا و ترک در شمال سوریه
سوریه - ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

رسانه های خبری تصاویر گشت زنی نیروهای آمریکایی و ترک را در منطقه امن واقع در شمال سوریه منتشر کردند.

احتمال احیای روابط عربستان و سوریه قوت گرفت
سوریه - ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸

به دنبال احیای روابط نظام سوریه و چند کشور عربی در پایان ۲۰۱۸، هم‌اکنون اخباری مبنی بر نزدیک شدن ریاض و دمشق به عادی سازی روابط منتشر شده است.

سقوط «کفرنبوده»؛ بازی اردوغان با «کارت آتش‌بس»
بین‌الملل - ۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳

چند روز پس از تسلط ارتش سوریه بر شهرک راهبردی «کفرنبوده» در جنوب استان ادلب و در حالی که تصور می‌شد دمشق در آستانه آغاز عملیات آزادسازی «خان‌شیخون» است، تحولات به گونه‌ دیگری رقم خورد و تروریست‌ها مجددا بر کفرنبوده مسلط شدند.