داغ‌ترین پرونده‌ها:

سلاح جنگی آمریکا و اقدامات زمین مانده ایران!

آمریکا در جنگ اقتصادی خود علیه ایران همزمان از نقاط ضعف جمهوری اسلام ایران و نقاط قوت خود در اقتصاد جهانی برای غلبه و فشار استفاده کرده است. مهمترین نقطه ضعف نظام اقتصادی ایران وابستگی آن به فروش نفت است و از طرفی مهمترین ابزار آمریکا استفاده از اهرم دلار و تسلط اش برنظام بانکی جهانی، برای تشدید فشارهاست.

آرشیو پرونده تحریم
این‌ها نشانه‌های ملتی نیست که به دنبال صلح باشد!
۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷

مشاور امنیت ملی کاخ سفید و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در یک نشست خبری مشترک بار دیگر به اتهام‌زنی به جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

فتحی‌پور: اقتصاد ایران تحریم‌پذیر نیست
۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵

رئیس اسبق کمسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه، نیاز است که قوانین اقتصادی متناسب با جنگ اقتصادی تدوین شود، گفت: امروز دشمن متوجه شده که تحریم‌ها بی‌نتیجه بوده و التماس و عقب‌نشینی آنها مهم‌ترین نشانه برای شکست تحریم‌هاست.

سیاست هوشمندانه ایران: قاطعیت نظامیان، سکوت سران
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱

با سکوت سران قوا تا روز یکشنبه ( به جز موضع گیری حداقلی روحانی در دیدار با رئیس بین المجالس) در خصوص ماجرای سقوط گلوبال هاوک باید گفت سیاست نظام در این هست که سران نظام جواب حرفهای و توئیت‌های دم و دقیقه ای ترامپ را ندهند و در حد فرماندهان نظامی و وزیر خارجه و سخنگوی وزارت‌امور خارجه به این مساله پرداخته شود.

این طناب پوسیده است!
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲

بدیهی است که به امارات نباید اجازه داد شانه کثیف خود را از زیر بار خیانتی که علیه ایران اسلامی مرتکب شده است خالی کند و در مقابل پادویی و کاسه لیسی خبیثانه‌ای که انجام داده است تنبیه نشود. به اماراتی‌ها و سعودی‌ها باید فهماند که طناب ترامپ پوسیده است و حکام فاسد و عیاشی را که به آن چنگ زده‌اند به قعر چاه می‌فرستد.

۹ بانک سود ده؛ ۱۰ بانک زیان ده
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱

رتبه‌بندی بنگاه‌های اقتصادی با شاخص‌های مالی مختلفی انجام می‌شود که ازجمله این شاخص‌ها، شاخص سود و زیان انباشته است. این دو شاخص که در کنار سایر شاخص‌ها، وضعیت مطلوب یا نامطلوب یک بنگاه را به تصویر می‌کشند، به‌تنهایی نیز می‌توانند وضعیت و چالش‌های آتی یک بنگاه را به تصویر بکشند.

بازی فیک جنگ
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹

هدف از این بازی جدید ظاهرا این است که ایران در برداشتن گام‌‌های بعدی ریسک جدی درگیری نظامی را در محاسبات خود وارد کند و حال آنکه تحلیل منطقی‌‌‌‌‌‌تر این است که فکر کنیم در واقع اساسا گزینه نظامی وجود نداشته و دولت آمریکا به عنوان تنها راه باقیمانده این بازی را آغاز کرده تا محاسبات ایران را کنترل کند.

کلیات طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های گازی و نفتی تصویب شد
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اکثریت آراء، کلیات طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های گازی و نفتی را تصویب کردند.

چرا دولت باید به سمت توسعه پتروپالایشگاه‌ها برود؟
۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴

جدیدترین گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس به موضوع الزامات توسعه پتروپالایشگاه‌ها در کشور پرداخته است. براساس این گزارش عمده محصولات پتروشیمی‌های ایران محصولات بر پایه خوراک گاز هستند که نسبت به محصولات بر پایه خوراک مایع، از ارزش‌افزوده پایین‌تری برخوردارند.

تحریم هم نبودیم چاره‌ای جز ساخت پتروپالایشگاه نداشتیم
۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷

لاهوتی با ذکر موارد مثبت طرح نظیر تعیین سهم تولید نفت کوره در محصولات واحدها به میزان کمتر از 10 درصد، تعیین هزینه خوراک تحویلی بر مبنای نرخ فوب خلیج فارس و بازپرداخت تنفس خوراک به صندوق توسعه ملی به مدت 12 سال و با نرخ 2 درصد ارزی و 6 درصد ریالی، این اقدام مجلس را در راستای آرمان مقابله با خام فروشی قلمداد کرد. لاهوتی اعتقاد داشت که حتی اگر تحریم هم نبودیم باید در همین راستا گام بر می داشتیم.

چین علیرغم تحریم‌های آمریکا به خرید گاز مایع ایران ادامه می‌دهد
۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

چین که با تشدید جنگ تجاری، خرید گاز مایع ال‌پی‌جی از ایران را جایگزین گاز آمریکا کرده بود، حتی بعد از ممنوعیت تمام واردات انرژی از این کشور، به خرید خود ادامه داده است.