داغ‌ترین پرونده‌ها:

سلاح جنگی آمریکا و اقدامات زمین مانده ایران!

آمریکا در جنگ اقتصادی خود علیه ایران همزمان از نقاط ضعف جمهوری اسلام ایران و نقاط قوت خود در اقتصاد جهانی برای غلبه و فشار استفاده کرده است. مهمترین نقطه ضعف نظام اقتصادی ایران وابستگی آن به فروش نفت است و از طرفی مهمترین ابزار آمریکا استفاده از اهرم دلار و تسلط اش برنظام بانکی جهانی، برای تشدید فشارهاست.

آرشیو پرونده تحریم
تحریم انگلیس چقدر جدی است؟
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و انگلیس به احتمال تحریم و مصادره اموال کشورمان از سوی انگلیس واکنش نشان داد.

موضع آمریکا نشاندهنده انکارگرایی حقوقی است
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، در زمینه اصرار مقام‌های آمریکایی درباره اینکه «ایران حق غنی‌سازی اورانیوم ندارد»، گفت که این اصرار نشاندهنده انکارگرایی حقوقی یا جهالت است.

شیطنت دوباره برزیل در عدم تامین سوخت کشتی‌های ایران
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱

بعد از اینکه برزیل از تامین سوخت دو کشتی ایرانی باوند و ترمه خودداری کرد، رویترز از اقدام مجدد برزیل در عدم تامین سوخت دو کشتی دیگر ایرانی خبر داد.

آیا توقیف نفتکش انگلیسی مطابق با قوانین دریایی است؟
سرویس - ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

اصولا هر کشتی که از آب‌های سرزمینی کشوری عبور می‌کند باید تمامی اطلاعات خود را به این مرکز اعلام کند. اطلاعاتی که باید ارائه شود شامل مشخصات کشتی، مبدا، مقصد، صاحب کشتی و ... است که در این مرکز به ثبت می‌رسد.

اخلال برزیلی‌ها در سوختگیری دو کشتی ایرانی
سرویس - ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸

رویترز ادعا کرده است شرکت برزیلی پتروبراس از فروش سوخت به دو شرکت ایرانی حامل ذرت برای بازگشت به ایران خودداری می‌کند و این دو شرکت 2 ماه است در بنادر برزیل معطل هستند.

ضرر هنگفت اماراتی‌ها از تنش در خلیج فارس
سرویس - ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲

این روزها به واسطه تنش‌های ایجاد شده در منطقه خلیج فارس مالکان کشتی‌ها تلاش دارند زمان توقف کشتی‌های خود در این منطقه به حداقل برسانند. به همین دلیل خرید سوخت دریایی از پایانه نفتی فجیره امارات کاهش یافته است.

توقیف یک کشتی ‌خارجی حامل قاچاق بنزین توسط سپاه+ واکنش انگلیس
سرویس - ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴

این کشتی که ظرفیت حمل ۲ میلیون لیتر سوخت را دارد با ۱۲ خدمه خارجی در حال عزیمت  برای تحویل سوخت قاچاق دریافتی از لنج های ایرانی به کشتی های بیگانه در مناطق دور تر بود که با هوشمندی رزمندگان نیروی دریایی سپاه ناکام ماند.

از سیاست بانک مرکزی تا نقش آفرینی امارات/ اقتصادانان درباره دلایل کاهش قیمت دلار چه می‌گویند؟
سرویس - ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

کاهش ارز در ماه اخیر و قرارگرفتن قیمت این ارز در کانال ۱۱ هزارتومانی تحلیل های مختلفی به دنبال داشته است. کارشناسان برای این اتفاق تحلیل های گوناگونی دارند از رکود و سیاست بانک مرکزی تا نقش آفرینی امارات!

تحریم، تعامل تولیدکنندگان صنایع فلزی را بیشتر کرد
سرویس - ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵

رئیس هیات مدیره سندیکای تولیدکنندگان آلومنیوم با بیان اینکه تحریم، تعامل تولیدکنندگان صنایع فلزی را بیشتر کرده است، گفت: بازار آلومنیوم شرایط مناسبتری نسبت به قبل پیدا کرده است.

ورق در نبرد اقتصادی به نفع ما برگشت
سرویس - ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در نبرد اقتصادی، ورق به نفع جمهوری اسلامی ایران برگشته و اگر کمی تدبیر کنیم و اجازه دهیم بازار کار خودش را انجام دهد قطعاً به نتایج خوبی می‌رسیم.