داغ‌ترین پرونده‌ها:

«معامله قرن» چه می‌گوید؟

در آستانه نشست منامه که به کنفرانس بحرین معروف شده است، کاخ سفید در وبسایت خود طرحی ۴۰ صفحه ای منتشر کرد. کاخ سفید این طرح را فرصتی اقتصادی برای صلح پایدار معرفی کرده و قرار است مبنای نشست بحرین باشد.

آرشیو پرونده فلسطین
مشعل: «معامله قرن» معامله‌ای مشکوک و رشوه‌ای برای منطقه با پول عرب‌هاست
۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸

رئیس دفتر سیاسی سابق جنبش حماس، «معامله قرن» را معامله‌ای مشکوک و مبهم و رشوه‌ای با پول اعراب برای فروش فلسطین و قدس توصیف کرد.

چه کسی جرأت فروش مقدسات را دارد؟
۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶

کارشناسان روسی بر این باورند که حل و فصل مناقشه عربی صهیونیستی در قالب طرح «معامله قرن»، ایده‌آل ترامپ است، اما فلسطینیان بار دیگر ایده واشنگتن را رد کرده و تلاش‌های کاخ سفید را در آستانه شکست قرار داده‌اند.

نشست اقتصادی معامله قرن نتیجه عملی نخواهد داشت
۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶

یک کارشناس تحولات غرب آسیا معتقد است نشست اقتصادی معامله قرن که قرار است امروز در منامه برگزار شود، نتیجه عملی به همراه نخواهد داشت و این نشست بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.

تظاهرات در فلسطین و اردن در اعتراض به کنفرانس بحرین
۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳

رسانه‌های عربی از برگزاری تظاهرات در مناطق فلسطینی(نوار غزه و کرانه باختری) و اردن در محکومیت کنفرانس بحرین خبر دادند.

«معامله قرن» چه می‌گوید؟
۴ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲

در آستانه نشست منامه که به کنفرانس بحرین معروف شده است، کاخ سفید در وبسایت خود طرحی ۴۰ صفحه ای منتشر کرد. کاخ سفید این طرح را فرصتی اقتصادی برای صلح پایدار معرفی کرده و قرار است مبنای نشست بحرین باشد.

دعوت انقلابیون بحرینی از مردم برای تظاهرات در مخالفت با نشست منامه
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲

ائتلاف انقلابی بحرین از شهروندان این کشور خواست که در مخالفت با معامله قرن در تظاهرات‌های خشم شرکت کنند.

اسلو و معامله قرن؛ آغاز و نتایج!
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲

این رویای آنها بر باد رفت؛ هر چند که من معتقد بودم که تنها افراد خواب زده چنین رویایی را در سر می پرورانند و ـ کمترین وظیفه آنها این است که ـ باید از ملت فلسطین به خاطر ۲۵ سال حرکت در مسیر مذاکرات شکست خورده سازش معذرت خواهی کنند و ضمن کناره گیری از عرصه سیاست، پس از اعتراف شان به شکست این پروژه، آنرا در خاک دفن کنند.

تشدید تنش‌های منطقه‌ای؛ راهبرد انتخاباتی نتانیاهو
۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶

نتانیاهو علی رغم پیروزی در انتخابات نتوانست دولت ائتلافی تشکیل دهد و لذا باری دیگر انتخابات کنست در شهریور ماه تکرار خواهد شد. نتانیاهو سه ماه فرصت دارد تا با‌ چالش‌هایی جدی‌تر از گذشته برای حفظ قدرت تلاش کند.

عرب ها می‌خواهند برادر فلسطینی‌شان را در چاه بیاندازند
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳

مساله تعجب آور این است که اردن به عنوان طرف ناظر بر اماکن مقدس در قدس، مراکش به عنوان رئیس کمیته قدس و مصر به عنوان بزرگترین کشور عربی سردمدار روند سازش مسالمت آمیز و رهبر عرب ها شده اند و این در حالی است که پس از توافقنامه کمپ دیوید این کشورها نقش محدودی داشتند.

تنها یک هیئت تجاری از تل‌آویو به بحرین خواهد رفت
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۷

مسئولان دولتی رژیم صهیونیستی به کنفرانس اقتصادی بحرین نخواهند رفت. قرار است تنها یک هیئت تجاری اسرائیلی در کنفرانس منامه شرکت کند.