داغ‌ترین پرونده‌ها:

بیانیه شورای عالی امنیت ملی درباره توقف برخی تعهدات برجامی ایران

شورای عالی امنیت ملی در بیانیه ای اعلام کرد که ایران از امروز ۱۸ اردیبهشت ۹۸ برخی اقدامات خود در برجام را متوقف می کند و به کشورهای باقیمانده در توافق 60 روز برای اجرای تعهدات خود به ویژه در حوزه های بانکی و مالی فرصت داد.

آرشیو پرونده اقدام متقابل
ایران مذاکره مجدد نخواهد کرد
۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳

روحانی گفت : اگر ایران نتواند از فواید برجام بهره مند شود، بر اساس بندهای 26 و 36 برجام مرحله به مرحله تعهدات خود را کاهش خواهد داد.

این‌ها نشانه‌های ملتی نیست که به دنبال صلح باشد!
۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷

مشاور امنیت ملی کاخ سفید و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در یک نشست خبری مشترک بار دیگر به اتهام‌زنی به جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

سیاست هوشمندانه ایران: قاطعیت نظامیان، سکوت سران
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱

با سکوت سران قوا تا روز یکشنبه ( به جز موضع گیری حداقلی روحانی در دیدار با رئیس بین المجالس) در خصوص ماجرای سقوط گلوبال هاوک باید گفت سیاست نظام در این هست که سران نظام جواب حرفهای و توئیت‌های دم و دقیقه ای ترامپ را ندهند و در حد فرماندهان نظامی و وزیر خارجه و سخنگوی وزارت‌امور خارجه به این مساله پرداخته شود.

این طناب پوسیده است!
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲

بدیهی است که به امارات نباید اجازه داد شانه کثیف خود را از زیر بار خیانتی که علیه ایران اسلامی مرتکب شده است خالی کند و در مقابل پادویی و کاسه لیسی خبیثانه‌ای که انجام داده است تنبیه نشود. به اماراتی‌ها و سعودی‌ها باید فهماند که طناب ترامپ پوسیده است و حکام فاسد و عیاشی را که به آن چنگ زده‌اند به قعر چاه می‌فرستد.

بازی فیک جنگ
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹

هدف از این بازی جدید ظاهرا این است که ایران در برداشتن گام‌‌های بعدی ریسک جدی درگیری نظامی را در محاسبات خود وارد کند و حال آنکه تحلیل منطقی‌‌‌‌‌‌تر این است که فکر کنیم در واقع اساسا گزینه نظامی وجود نداشته و دولت آمریکا به عنوان تنها راه باقیمانده این بازی را آغاز کرده تا محاسبات ایران را کنترل کند.

خواست غرب مذاکره نیست، دیکته و تسلیم است
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱

وزیر خارجه آلمان در سفر اخیرش به تهران و در برابر رسانه‌های ما بیان کرد که برجام یک توافق دو طرفه است اما اگر طرفی تعهدات خود را انجام نداد، شما باید به تعهدات خود پایبند باشید. این دیگر توافق و گفتگو نیست، دیکته است! مقاومت ما، مقاومت ما در برابر دیکته دشمن و تسلیم در برابر اوست نه در برابر مذاکره.

مشاور موگرینی:اگر جای ایران بودم از برجام خارج می‌شدم
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۷

مشاور ویژه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، عملی شدن تهدید ایران در خصوص برجام بعد از پایان مهلت ۶۰ روزه را حق تهران دانست.

افزایش بدون محدودیت ذخایر اورانیوم غنی شده ایران
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸

سازمان انرژی اتمی کشور فردا، اطلاعات بسیار مهمی را در زمینه افزایش بدون محدودیت ذخایر اورانیوم غنی شده و هم چنین اقداماتی که برای ورود به گام دوم کاهش تعهدات برجامی انجام شده است در اختیار رسانه های گروهی کشور قرار خواهد داد.

حمله مشکوک به نفتکش‌ها؛ دلیلی عیان برای «چرا مذاکره نمی‌کنیم؟»
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳

حمله به دو نفت‌کش در دریای عمان درست هم‌زمان با سفر شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن به تهران و دیدار با رهبر انقلاب را می‌توان آخرین تلاش آمریکایی‌ها و هم‌پیمانان منطقه‌ای‌اش یعنی سعودی،‌ امارات و تل‌آویو برای فشار بر ایران و تنش‌زا نشان دادن منطقه در صورت عدم پذیرش مذاکره دانست.

آیت‌الله خامنه‌ای: تجربه تلخ مذاکره با آمریکا تکرار نمی‌شود
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار با آقای شینزو آبه نخست وزیر ژاپن و هیأت همراه تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران هیچ اعتمادی به آمریکا ندارد من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمیدانم و هیچ پاسخی هم به او ندارم و نخواهم داد.