داغ‌ترین پرونده‌ها:

گام دوم؛ مسیری دیرهنگام که باید با اقتدار دنبال شود

با پایان مهلت شصت روزه ایران به اتحادیه اروپا امروز در نشستی با حضور سخنگوی سازمان انرژی اتمی و عراقچی، گام دوم ایران رسما اعلام و آغاز شد.

آرشیو پرونده اقدام متقابل
تحریم انگلیس چقدر جدی است؟
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و انگلیس به احتمال تحریم و مصادره اموال کشورمان از سوی انگلیس واکنش نشان داد.

موضع آمریکا نشاندهنده انکارگرایی حقوقی است
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، در زمینه اصرار مقام‌های آمریکایی درباره اینکه «ایران حق غنی‌سازی اورانیوم ندارد»، گفت که این اصرار نشاندهنده انکارگرایی حقوقی یا جهالت است.

آیا توقیف نفتکش انگلیسی مطابق با قوانین دریایی است؟
سرویس - ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

اصولا هر کشتی که از آب‌های سرزمینی کشوری عبور می‌کند باید تمامی اطلاعات خود را به این مرکز اعلام کند. اطلاعاتی که باید ارائه شود شامل مشخصات کشتی، مبدا، مقصد، صاحب کشتی و ... است که در این مرکز به ثبت می‌رسد.

توقیف یک کشتی ‌خارجی حامل قاچاق بنزین توسط سپاه+ واکنش انگلیس
سرویس - ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴

این کشتی که ظرفیت حمل ۲ میلیون لیتر سوخت را دارد با ۱۲ خدمه خارجی در حال عزیمت  برای تحویل سوخت قاچاق دریافتی از لنج های ایرانی به کشتی های بیگانه در مناطق دور تر بود که با هوشمندی رزمندگان نیروی دریایی سپاه ناکام ماند.

ورق در نبرد اقتصادی به نفع ما برگشت
سرویس - ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در نبرد اقتصادی، ورق به نفع جمهوری اسلامی ایران برگشته و اگر کمی تدبیر کنیم و اجازه دهیم بازار کار خودش را انجام دهد قطعاً به نتایج خوبی می‌رسیم.

ظریف: در مورد برجام مجدداً وارد مذاکره نمی‌‌کنیم
سرویس - ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

وزیر خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه «ّبی بی سی» ضمن تأکید بر اینکه این آمریکا بود که میز مذاکره را ترک کرد، تأکید کرد که ایران وارد مذاکره مجدد نمی‌شود.

کاهش تعهدات برجام نتیجه عمل نکردن اروپا به تعهداتش است
سرویس - ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۰

وزیر خارجه اتریش در آستانه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل از مکانیسم کاهش تعهدات طرفین توافق هسته‌ای ایران انتقاد کرد.

شکست انگلیس در ماجراجویی دریایی
سرویس - ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵

چند پس از آزادی خدمه نفتکش حامل نفت ایران توسط حکومت محلی جبل‌الطارق، وزیر خارجه بریتانیا هم از تسهیل روند آزادی این نفتکش خبر داد. جرمی هانت البته آزادی نفتکش «گریس یک» را مشروط به نرفتن آن به پالایشگاهی در سوریه کرده؛ موضوعی که پیش از این توسط مقامات کشورمان بر آن تصریح شده بود.

آمریکا حق ارجاع به «مکانیسم ماشه» را ندارد
سرویس - ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳

«ریچارد نفیو» با اشاره به اینکه آمریکا حق ارجاع به «مکانیسم ماشه» را ندارد گفت: توافق برجام از مدت‌ها پیش به صورت ساختاری مرده است.

مذاکرات برای لغو تحریم‌ها بود نه «کاپ اخلاق»
سرویس - ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳

به ترفند «حرکت از پله دوم» متوسل شده‌اند. ادعا می‌کنند برجام دستاوردهای فراوانی برای کشورمان داشته است ولی منتقدان اجازه نداده‌اند که مردم و نظام از این دستاوردها بهره‌مند شوند! به بیان دیگر پله اول را سانسور می‌کنند و حال آنکه ابتدا باید اعلام کنند برجام چه دستاوردی داشته است و سپس توضیح بدهند که منتقدان مانع کدامیک از دستاوردهای مورد ادعای آنها شده‌اند.