داغ‌ترین پرونده‌ها:

وعده‌های شعاری روحانی؛ زمینه‌ساز تورم

از سال ۹۲ تاکنون، رئیس‌جمهور وعده‌های متعددی در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی به مردم داد. اما این وعده ها تا به امروز در حد شعار باقی‌مانده و دستاوردی جز تورم و گرانی برای مردم نداشته است.

آرشیو پرونده احیا وزارت بازرگانی
چرا مجلس در بررسی طرح تشکیل وزارت بازرگانی تعلل می‌کند؟
احیا وزارت بازرگانی - ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶

از خردادماه سال 96، دولت دوازدهم –به‌رغم شعارهای حمایت از تولید و تولیدکننده- با ارسال لایحه‌ای دوفوریتی (لایحه «اصلاح بخشی از ساختار دولت») به مجلس، به‌طورجدی موضوع تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی را پیگیری نمود. لایحه‌ای که مورد مخالفت کمیسیون‌های «اجتماعی»، «صنایع‌ و معادن»، «کشاورزی» و همچنین «کمیسیون مشترکی متشکل از 21 نماینده مجلس» قرار گرفت و مجلس نیز در نهایت لایحه مذکور را با رأی منفی بدرقه نمود.

وعده‌های شعاری روحانی؛ زمینه‌ساز تورم
احیا وزارت بازرگانی - ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶

از سال ۹۲ تاکنون، رئیس‌جمهور وعده‌های متعددی در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی به مردم داد. اما این وعده ها تا به امروز در حد شعار باقی‌مانده و دستاوردی جز تورم و گرانی برای مردم نداشته است.

احیای چراغ‌خاموش وزارت بازرگانی
احیا وزارت بازرگانی - ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷

با تشکیل معاونت بازرگانی که در حد یک وزارتخانه اختیار دارد عملا وزارت بازرگانی شروع به فعالیت کرد

مجلس؛ مومی در دستان دولت
احیا وزارت بازرگانی - ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵

با وجود مخالفت ۱۹۶ نفر از نمایندگان مجلس با اعطای مجوز برای تشکیل وزارت بازرگانی، طی چند ماه اخیر، لاریجانی و هیئت‌رئیسه مجلس نهایت همکاری و همراهی را با روحانی در راستای تصویب این طرح داشته‌اند. به طوریکه هر زمان روحانی اراده می‌کند طرح فوق در دستور بررسی صحن مجلس قرار می‌گیرد و هر زمان اراده می کند از دستور حذف می گردد!

تشکیل وزارت بازرگانی حل کننده مشکلات معیشتی نیست
احیا وزارت بازرگانی - ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در شرایط فعلی نیازی به انتزاع وزارتخانه‌ها یا ایجاد وزارتخانه‌ای جدید نیست و در مجلس مخالفان جدی برای تشکیل وزارت بازرگانی وجود دارد.

هزینه ۲هزار میلیارد تومانی برای احیای وزارت بازرگانی
احیا وزارت بازرگانی - ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به تلاش‌ها برای تأسیس وزارت بازرگانی گفت: بار مالی ۲هزار میلیارد تومانی، رهاشدن ۶ماهه بازار و نابودی ۲۵۰هزار فرصت شغلی از مهم‌ترین تبعات جدایی وزارت بازرگانی از صمت به‌شمار می‌رود.

تشکیل وزارت بازرگانی منجر به افزایش واردات ‌می‌شود
احیا وزارت بازرگانی - ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

طبق بررسی های انجام شده تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارتخانه بازرگانی تنها منجر به افزایش واردات و شکل گیری سلاطین واردات در بخش های مختلف خواهد شد.

طرح تشکیل وزارت بازرگانی این هفته به صحن مجلس می‌رود
احیا وزارت بازرگانی - ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸

گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی در دستور کار هفته جاری مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

وعده رئیس جمهور درباره وزارت بازرگانی فرافکنی است
احیا وزارت بازرگانی - ۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳

وزیر اسبق صمت با تاکید بر اینکه رئیس جمهور با دادن وعده بهبود معیشت مردم یک هفته پس از احیای وزارت بازرگانی به دنبال خرید زمان است و این اظهارات پر از ابهام و نوعی فرافکنی است، گفت: وقتی مشاوران، نشانی غلط می‌دهند رئیس جمهور در تیراندازی به جای سیبل، دره و تپه را می‌زند.

فشار بر معیشت مردم با زمین ماندن اختیارات گسترده دولت
احیا وزارت بازرگانی - ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷

مسئولان دولتی با ارائه تاکتیکی جدید و با هدف دور زدن مجلس، راهکار تشکیل معاونت بازرگانی را به منظور افزایش اختیارات دولت مطرح نمودند. غافل از آنکه قانون«تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی در وزارت کشاورزی» ابزار مناسب دولت، برای کنترل بازار و بهبود معیشت مردم است.