داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده اقتصاد تحریم
شیطنت دوباره برزیل در عدم تامین سوخت کشتی‌های ایران
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱

بعد از اینکه برزیل از تامین سوخت دو کشتی ایرانی باوند و ترمه خودداری کرد، رویترز از اقدام مجدد برزیل در عدم تامین سوخت دو کشتی دیگر ایرانی خبر داد.

اخلال برزیلی‌ها در سوختگیری دو کشتی ایرانی
سرویس - ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸

رویترز ادعا کرده است شرکت برزیلی پتروبراس از فروش سوخت به دو شرکت ایرانی حامل ذرت برای بازگشت به ایران خودداری می‌کند و این دو شرکت 2 ماه است در بنادر برزیل معطل هستند.

ضرر هنگفت اماراتی‌ها از تنش در خلیج فارس
سرویس - ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲

این روزها به واسطه تنش‌های ایجاد شده در منطقه خلیج فارس مالکان کشتی‌ها تلاش دارند زمان توقف کشتی‌های خود در این منطقه به حداقل برسانند. به همین دلیل خرید سوخت دریایی از پایانه نفتی فجیره امارات کاهش یافته است.

از سیاست بانک مرکزی تا نقش آفرینی امارات/ اقتصادانان درباره دلایل کاهش قیمت دلار چه می‌گویند؟
سرویس - ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

کاهش ارز در ماه اخیر و قرارگرفتن قیمت این ارز در کانال ۱۱ هزارتومانی تحلیل های مختلفی به دنبال داشته است. کارشناسان برای این اتفاق تحلیل های گوناگونی دارند از رکود و سیاست بانک مرکزی تا نقش آفرینی امارات!

تحریم، تعامل تولیدکنندگان صنایع فلزی را بیشتر کرد
سرویس - ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵

رئیس هیات مدیره سندیکای تولیدکنندگان آلومنیوم با بیان اینکه تحریم، تعامل تولیدکنندگان صنایع فلزی را بیشتر کرده است، گفت: بازار آلومنیوم شرایط مناسبتری نسبت به قبل پیدا کرده است.

جزئیات طرح «افزایش ظرفیت پالایشگاه‎ها» در مجلس تصویب شد
سرویس - ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۳

طرح «افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌های مردمی» امروز در صحن علنی مجلس مطرح شده و به تصویب نمایندگان خانه ملت رسید.

دولت عزمی برای اصلاح ساختار اقتصادی ندارد
سرویس - ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت عزم و توان لازم برای اصلاح ساختار اقتصادی کشور را ندارد، گفت: نوبخت در جلسات غیر علنی فقط کلی‌گویی می کند و برنامه جدیدی ارائه نکرده است.

انگلیس به مردم ایران بدهکار است
سرویس - ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱

گاردین: لندن بیش از آنکه در برابر هوا و هوس و خواسته‌های فردی خودشیفته مانند ترامپ تسلیم شود به مردم ایران بدهکار است.

پمپئو: شدیدترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کرده‌ایم
سرویس - ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در نشست مسیحیان متحد برای اسرائیل اعلام کرد ایالات متحده شدیدترین تحریم‌های تاریخ را بر ایران اعمال کرده است.

چرا اقدام انگلیسی‌ها غیرقانونی است؟ اقدام ایران چه باید باشد؟
سرویس - ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

آنچه از کلیات داستان توقیف نفت‌کش ایرانی بر می‌آید این است که انگلیس با اجرای برنامه کاخ سفید در آستانه پایان ضرب‌الاجل 60 روزه ایران به اروپایی‌ها در خصوص اجرای تعهدات برجامی شان به دنبال تشدید تحریم‌های نفتی ایران بوده است.