داغ‌ترین پرونده‌ها:

اگر کلاه نیست، پس چیست؟!

گفتنی است که این ۱۵ میلیارد دلار اولاً؛ نقد نیست بلکه فقط یک خط اعتباری است، ثانیاً؛ درحالی وزارت خارجه کشورمان از آن با عنوان «پیش فروش نفت» یاد می‌کند که در آن تضمینی برای فروش نفت نیست بلکه سخن از تبادل نفت در مقابل دارو و غذاست!

آرشیو پرونده اقتصاد تحریم
۵ نکته پیرامون تحریم «صندوق توسعه ملی» از سوی آمریکا
اقتصاد تحریم - ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹

مسعود براتی، کارشناس حوزه تحریم در واکنش به اقدام آمریکا در تحریم صندوق توسعه ملی، در صفحه مجازی خود در توئیتر نکاتی یادآور شد.

واکنش ظریف به تحریم بانک مرکزی
اقتصاد تحریم - ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹

ظریف وزیر امور خارجه کشورمان گفت تحریم بانک مرکزی پیش از هرچیز نشان‌دهنده استیصال آمریکا است، آمریکایی‌ها هر تحریمی را که می‌توانستند علیه ایران انجام دادند.

پاتک ایران و روسیه به سوئیفت غربی
اقتصاد تحریم - ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸

ارتباطات بانکی ایران و روسیه از طریق شبکه پیام‌رسان مالی روسیه (SPFS) و سپام (سامانه پیام‌رسانی الکترونیک مالی ایران) بانک مرکزی بدون نیاز به سوئیفت برقرار شد.

۱۵میلیارد دلار به صندوق اینستکس از سوی اروپایی‌ها در ۳ قسط واریز می‌شود
اقتصاد تحریم - ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۴

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته و مذاکرات انجام‌شده درزمینهٔ برجام گفت: اروپایی‌ها پذیرفته‌اند ۱۵میلیارد دلار را در سه قسط ۵میلیارد دلاری به صندوق اینستکس واریز کنند.

فشار حداکثری واشنگتن علیه ایران ادامه خواهد یافت
اقتصاد تحریم - ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که فشار حداکثری واشنگتن علیه ایران همچنان ادامه خواهد یافت اما رئیس جمهور آمریکا نیز آماده دیدار با رئیس جمهور ایران است.

قانون رفع موانع تولید ۴ سال معطل برجام شد
اقتصاد تحریم - ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷

عضو سابق کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه رتبه ایران در بهبود فضای کسب‌وکار طی چهار سال گذشته به علت انتظار دولت برای چیدن میوه برجام ۷ پله سقوط کرده است، از بی‌توجهی به بهبود فضای کسب‌وکار در کشور انتقاد کرد.

قرارداد با آلمان برای خرید هواپیمای فلایت چک
اقتصاد تحریم - ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از امضای قرارداد ۹.۹ میلیون دلاری با شرکت آلمانی برای خرید دومین هواپیمای فلایت چک خبر داد.

اگر کلاه نیست، پس چیست؟!
اقتصاد تحریم - ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹

گفتنی است که این ۱۵ میلیارد دلار اولاً؛ نقد نیست بلکه فقط یک خط اعتباری است، ثانیاً؛ درحالی وزارت خارجه کشورمان از آن با عنوان «پیش فروش نفت» یاد می‌کند که در آن تضمینی برای فروش نفت نیست بلکه سخن از تبادل نفت در مقابل دارو و غذاست!

تأملی در علل ناکارآمدی رسانه ملی به بهانه سریال سادیستی «عروس تاریکی»
اقتصاد تحریم - ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶

یکی نیست بگوید روزهایی که شما سوگلی مدیران رسانه ملی بودید ما در جام جم ممنوع الورود و ممنوع التصویر بودیم و حتی اجازه ورود به یک جلسه‌ ساده‌ دانشجویی در ساختمان دانشکده صدا و سیما را نداشتیم.

فیلم:‌ چرا تحریم پتروشیمی توسط آمریکا اثری ندارد؟
ویدئو - ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵

سید رضا نوروززاده، معاون سابق وزیر نفت در امور پتروشیمی در گفتگو با «نود اقتصادی» توضیح می‌دهد چرا تحریم پتروشیمی ایران توسط آمریکا اثری ندارد؟