داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده انتخابات مجلس
«تغییر» با انتخابات شدنی است؟
انتخابات مجلس - ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷

تکلیف هر دو مورد توزیع کرسی در حوزه‌های انتخابیه و شفافیت انتخابات در لایحه جامع انتخابات رقم می‌خورد که تصمیم‌گیر این مورد نیز مجلس یازدهم است.

چمران: لیست نیروهای انقلاب به روش از بالا به پایین بسته نخواهد شد
انتخابات مجلس - ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، گفت: مسیری که برای انتخاب لیست نهایی در تهران انتخاب شده، از پایین به بالا است و قطعا اینگونه نیست که عده‌ای بنشینند و یک لیست انتخاباتی را نهایی کنند.

قالیباف: اداره کشور به خون تازه نیاز دارد
انتخابات مجلس - ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴

محمدباقر قالیباف گفت: اداره کشور به خون تازه نیاز دارد. به فضل الهی در بر پاشنه سابق نخواهد چرخید.

قالیباف: اصلاح مجلس مقدمه اصلاحات دیگر است
انتخابات مجلس - ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶

اولین و مهمترین حرکت برای اصلاح و تحول از دوم اسفند یعنی انتخابات مجلس آغاز می شود. چرا که مجلس در راس امور است. مجلسی که کارآمد، شفاف، متعهد و متخصص باشد، نسبتا جوان باشد، مردمی باشد، وکیل المله باشد. اینها شاخص مجلس نو است.

احراز هویت‌های انتخابات امسال صددرصد الکترونیکی انجام می‌شود
انتخابات مجلس - ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶

وزیر کشور گفت: با هماهنگی‌های لازم، احراز هویت‌های انتخابات امسال مجلس شورای اسلامی به صورت صددرصد الکترونیکی برگزار می‌شود.

مجلس دهم ضعیف‌تر از آن است که بتواند جلوی فساد را بگیرد
انتخابات مجلس - ۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳

چند ماه دیگر مردم باید آستین‌ها را برای انتخابات مجلس یازدهم بالا بزنند. بدون تعارف مجلس دهمی‌ها اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب نتوانستند رضایت مردم را آن‌گونه که باید و شاید جلب کنند. تا آنجا که احمد توکلی می‌گوید مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس شورای اسلامی بوده و از این نظر در میان سایر مجالس بی‌سابقه است.

عارف کنار گذاشته می‌شود؟
انتخابات مجلس - ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰

شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان که اخیرا به «جبهه اصلاح‌طلبان» تغییر نام داده، به‌طور جسته‌و‌گریخته جلساتش را برای انتخابات مجلس یازدهم از سر گرفته است؛ هرچند برخی اعضای آن، ازجمله آقایان عبدالله ناصری و محمدرضا خاتمی، عطای حضور در این شورا را به لقایش بخشیده‌اند.

۱۰ پیشنهاد ایده حکمرانی برای مجلس یازدهم
انتخابات مجلس - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳

با اینکه معمار کبیر انقلاب مجلس را در رأس امورم ی‌دانست، اما قرائن نشان می‌دهد این نهاد طی ادوار گذشته در حد واندازه و آنطور باید عمل نکرده است. به‌ویژه در دوران جاری مجلس شورای اسلامی، شاهد یکی از ضعیف‌ترین پارلمان‌های تاریخ جمهوری اسلامی بوده‌ایم. اما شرط لازم برای ورود به مجلس آینده ارائه برنامه عملی حداقل در این ۱۰ حوزه است.

کارگزاران و اصلاح طلبان؛ در مسیر جدایی؟
انتخابات مجلس - ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶

کارگزارانی‌ها در انتقاد‌هایی از جبهه اصلاحات و رد رهبری خاتمی یا قصد خروج از این جبهه را دارند یا می‌خواهند سهم و آزادی عمل بیشتری در بین اصلاحات کسب کنند.

طرح جدید نمایندگان برای اعاده اموال نامشروع مسئولان + متن طرح
عدالت - ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹

 طرح جدید نمایندگان درباره اعاده اموال نامشروع مسئولان روز گذشته در دستور کار کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی قرار داشت که این طرح پس از استماع نظرات مخالفان و موافقان به‌تصویب رسید.