داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده عراق
فیلم: پاسخ قاطع تحلیل‌گر عراقی به تفرقه افکنی سعودی‌ها
عراق - ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵

در حالی که عربستان برای ما ماشین بمب‌گذاری شده و انتحاری می‌فرستد، ایرانی‌ها برای ما شهید فرستادند و عراق را در مقابل داعش از سقوط نجات دادند.

رستاخیز «التحریر» از قاهره تا بغداد
عراق - ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶

اگر این بحران دولت ملتی در یمن، عراق، سوریه، مصر،لیبی و غیره نبود که نه برخی از آن‌‌ها به عرصه دخالت و تاخت و تاز قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تبدیل می‌شد و نه این موج‌سواری‌ها بر رنج‌های ساکنان خسته خاورمیانه اتفاق می‌افتاد. 

دستان پلید در ورای حمله به معترضان قرار دارد
عراق - ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۷

سخنگوی وزارت کشور عراق در جریان نشست خبری ضمن تشریح آمار کشته و زخمی شدگان نا آرامی های روزهای اخیر این کشور گفت: دستان پلید در ورای حمله به معترضان قرار دارد.

تشکیل کمیته تحقیق در پارلمان عراق برای اعتراضات اخیر
عراق - ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹

رئیس پارلمان عراق با اشاره به تظاهرات‌های اخیر و حضور نفوذی‌ها در میان معترضان گفت، کمیته‌ای در پارلمان برای تحقیق درباره تیراندازی‌ها به معترضان و نیروهای دولتی تشکیل شده است.

آیا اعتراضات «عراق» را فراگرفته است؟
عراق - ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱

بسیاری، بازتاب اعتراضات عراق را مشکوک دانستند و پای عربستان را در این ترند شدن تظاعرات عراقی‌ها وسط کشیدند… اما این ادعا چقدر صحت دارد؟

وقتی کارگران عراقی، شرکت‌های آمریکایی را از بصره بیرون کردند
عراق - ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷

دیوید می‌گوید: در سال ۲۰۱۳ میلادی من به بغداد رفتم تا تأثیر اشغال عراق بر کارگران و اتحادیه‌های کارگری را بررسی کنم. من با کارگران پالایشگاه الدوره گفتگو کردم و از آن‌ها عکاسی کردم. جنوب عراق قلب تپنده صنعت نفت این کشور است و در ادامه روانه بصره شدم.

چند نکته از اعتراضات اخیر در عراق
عراق - ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳

ضعف دولت مرکزی عراق از نتایج ساختار سهمیه‌ای دولت عراق است. دولتی که وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و حتی رؤسای سه گانه آن بر اساس سهمیه‌های حزبی، قومیتی و عشایری منصوب می‌شوند، نمی‌تواند تصمیم واحد و مقتدرانه‌ای بگیرد.

وضعیت سفید در عراق
عراق - ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

منابع خبری عراق دیروز، جمعه وضعیت در بغداد را پس از سه روز اعتراض، عادی گزارش و عنوان کردند که مناطق مختلف بغداد به‌ویژه میدان «التحریر»، مرکز این شهر، آرام است. همچنین، نماینده آیت‌الله سیستانی در خطبه‌های نماز جمعه شهر کربلا با دعوت از مسوولان عراقی برای مبارزه با فساد، خواستار اصلاحات واقعی در این کشور شد.

موضع آیت الله سیستانی پیرامون تحولات اخیر عراق
عراق - ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹

حجت الاسلام و المسلمین «احمد صافی»، نماینده مرجع عالیقدر شیعیان جهان در کربلای معلی، ظهر امروز در خطبه نماز جمعه در حرم مطهر امام حسین (ع) به بیان دیدگاه و موضع حضرت آیت الله العظمی سیستانی در قبال تحولات اخیر عراق پرداخت

ناگفته‌هایی از نقش مجاهدین عراقی در آزادسازی خرمشهر
بین‌الملل - ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

ابونجم بصری یکی از مجاهدین عراقی است که خاطرات خود را در شکستن حصر آبادان و آزادسازی خرمشهر بازگو می‌کند.