داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده نظام سلامت
 آیت الله فاطمی‌نیا: طب اسلامی نداریم/ طب الرضا دروغ است
سرویس - ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶

 آیت الله فاطمی‌نیا:  شما را به حضرت زهرا (س) قسم، نگویید طب اسلامی. رساله‌ی ذهبیه ساخته و پرداخته است و از امام رضا(ع) نیست.

نخواهیم گذاشت مافیای دارو خللی در زمینه تولید داخلی دارو ایجاد کند
سرویس - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

وزیر بهداشت اظهار کرد: قطعا اجازه نمی‌دهیم مافیا در زمینه تولید داخلی دارو مشکلی ایجاد کند و نباید هم خیلی روی این جریان حساب باز کنیم.

استدلال عجیب علیه کارت خوان مطب‌ها
سرویس - ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹

در حالی که اواخر سال گذشته و در جریان قانون بودجه سال ۹۸، قانون الزام پزشکان به نصب کارت خوان با وجود فشارها و لابی های برخی پزشکان در مجلس مصوب شد، اکنون در مرحله اجرای این طرح نیز شاهد تلاش برخی صنوف پزشکی برای اجرا نشدن یا تعویق در اجرای این قانون هستیم.

تنها سه درصد داروها به کشور وارد می‌شود
سرویس - ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۰

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ۹۷ درصد داروهای کشور در داخل تولید می‌شود، گفت: تنها سه درصد داروها به کشور وارد می‌شود که این سه درصد، ۱.۳ میلیارد دلار ارزبری دارد و جزو داروهای «های‌تک» است که این زنگ خطری برای کشور به شمار می‌رود.

ناگفته‌هایی هولناک از مافیای دارو
سرویس - ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹

مهم ترین عامل زمینه ساز برای تخلف در سازمان غذا و دارو، سامانه تی‌تک است. علت فسادآمیز بودن سامانه تی‌تک نیز امکان دستکاری در آن و وارد کردن اطلاعات دلخواه است به طوری که حتی کسانی که به آن ها ارز تعلق نمی گیرد، با واردات داروهای ممنوعه موفق به دریافت ارز شده اند.

مجلس در مقابل انحصار طلبی پزشکان مقاومت کند
سرویس - ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷

بسیج دانشجویی 13 دانشگاه علوم پزشکی کشور در واکنش به فشار لابی پزشکان برای جلوگیری از افزایش ظرفیت رشته های پزشکی، با صدور بیانیه ای از کلیت این طرح مجلس حمایت کرد و خواستار مقاومت نمایندگان در برابر انحصار گرایی پزشکان شد.

ابهام در نحوه هزینه‌کرد ۱.۴ میلیارد دلار ارز برای واردات دارو
سرویس - ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه «نحوه هزینه کرد ۱.۴ میلیارد دلار ارز دولتی برای دارو شفاف نیست»، گفت: گزارشات متعددی وجود دارد که برخی شرکت‌ها ارز دولتی را گرفته اما کالای دیگری وارد کرده یا اینکه در انبار نگهداری کرده‌اند تا با قیمت بالاتر به بازار عرضه کنند که اینها مشکلاتی را به وجود آورده است.

گردشگری سلامت؛‌فرصتی در چالش ارزی
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۳

نتایج مطالعات ما نشان می‌دهد که گردشگری سلامت در حال افزایش است؛ چون تبلیغات بیشتری می‌شود و سفارتخانه‌ها جدی‌تر هستند. البته، مشکل عمده این است که باید گلوگاه‌ها را به‌تدریج حذف کنیم و بهتر است که بیمارستان‌ها و مراکز درمانی که بیماران را می‌پذیرند، در نظام دقیقی گزارش دهند؛ بدین‌دلیل که دولت در بحث معافیت‌های مالیاتی و جایزه صادراتی اعداد و آمار دقیق داشته و نظام‌مند باشد و نقش دلال‌هایی که ممکن است بیماران را به مراکز نامناسب می‌برند، کاهش پیدا کند

خرید و فروش میلیاردی مجوز داروخانه‌ها!
سرویس - ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱

با وجودی که وزیر بهداشت، بی‌محابا از فساد سازمان‌یافته در این وزارتخانه پرده برمی‌دارد، به گفته برخی داروسازان، مجوز داروخانه‌ها با رانت و نفوذ و با ارقام میلیاردی خرید و فروش می‌شود

۸ حق بیمه شدگان بر گردن سازمان تامین اجتماعی
سرویس - ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹

امروز روز تأمین اجتماعی است؛ موضوعی مهم و راهبردی که آینده و زندگی بسیاری از ما، به آن وابسته است. تأمین اجتماعی، در واقع همان حفاظت از افراد فعال در یک جامعه محسوب می‌شود؛ کسانی که با ارائه خدمات خود، چرخ امور اجتماع را به چرخش در می‌آورند و باعث رشد مادی و معنوی آن می‌شوند.