داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده آمریکا
جنگ تجاری آمریکا و چین انجیل را گران کرد
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰

طی 30 سال گذشته بیش از نیمی از صد میلیون نسخه انجیل چاپ شده در سال توسط چین منتشر شده و 20 میلیون نسخه از آنها به صورت سالانه در آمریکا به فروش رسیده است. تعرفه بر واردات کتاب می‌تواند قیمت انجیل را افزایش دهد.

ترامپ به‌دنبال ایجاد ترس در تهران با جنگ روانی است
۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶

کارشناس امور ژئواقتصادی و استراتژیک مؤسسه کارنگی می‌گوید: «جنگ حتمی است؟ هرگز! ما در وضعیت مشابه سریال‌های تلویزیونی هستیم که هر روز حادثه و رخداد جدیدی پیش می‌آید و کلاف را پیچیده‌تر می‌سازد.»

طالبان: آمریکا اعضای داعش را در ولایت کنر نجات داد
۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴

سخنگوی گروه طالبان با نشر خبرنامه ای اعلام کرد که نظامیان امریکایی شب گذشته جنگجویان داعش را که در ولسوالی نورگل ولایت کنر تحت محاصره طالبان قرار داشتند، توسط هلیکوپترهای خود به مکان امن انتقال دادند.

طعنه مسکو به «دروغ» آمریکا با ماجرای پودر سفید
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰

سخنگوی کرملین ضمن رد اتهام‌زنی‌های بی سند به ایران درباره حادثه دو نفتکش در دریای عمان، به «سخنان دروغ» وزیر خارجه وقت آمریکا برای توجیه حمله به عراق در سال 2003 اشاره کرد و گفت: «ما ماجرای پودر سفید را فراموش نکردیم».

نظر سنجی جدید انتخاباتی فاکس نیوز، بازی رسانه‌ای است؟
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

نظرسنجی فاکس نیوز نشان می‌دهد، دونالد ترامپ با اختلافی تا ۱۰ درصد پس از پنج رقیب دموکرات از جمله معاون سابق باراک اوباما قرار گرفته است.

راه درست است هدف را گم نکنیم
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱

اینکه بولتون بگوید ما نمی‌خواهیم به ایران حمله کنیم بلکه می‌خواهیم ایران به ما حمله نکند، دستاورد راهبردی مهمی بود که ایران در زمانی کوتاه و با پذیرفتن ریسکی محدود، به دست آورد. ضربه بعدی وقتی وارد شد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش خود را منتشر کرد. آمریکا برای نخستین‌بار در آن گزارش دید که ایران 33 ماشین نسل 6 در نطنز نصب و گازدهی به 10 ماشین را شروع کرده، پس آماده یک جهش در غنی‌سازی است.

افول موریانه وار آمریکا؛ منظور رهبری کدام نویسنده آمریکایی بود؟
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۴

«افول موریانه» وار نظام آمریکا پیش بینی نظریه پردازان روابط بین الملل به ویژه از دهه ۱۹۷۰ میلادی است که با طرح بحث افول هژمون آغاز شد.

فرید زکریا: هژمونی آمریکا مرده است؛ ترامپ ضربه آخر بود
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱

یک نظریه‌پرداز و تحلیلگر برجسته آمریکایی در یادداشتی، هژمونی آمریکا را «مرده» توصیف کرده و نوشته است که حضور ترامپ در کاخ سفید ضربه آخر به استیلای واشنگتن بر جهان بود.

اسرائیل هم در قضیه دو نفتکش متهم است
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷

منابع دیپلمات عربی با بیان اینکه هویت عامل حادثه دو نفتکش در دریای عمان روشن نیست، گفتند، «اسرائیل هم با توجه به امکانات و توانایی‌هایی که دارد، در مظان اتهام است».

بررسی تناقض‌های روایت آمریکایی
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

پس از انفجار و آتش سوزی دو تانکر بزرگ نفتی که ژاپنی و نروژی بودند، آمریکا در دو عرصه رسانه ای و دیپلماتیک تلاش کرد با ارائه یک سناریو، ایران را به عنوان عامل این حادثه معرفی کند اما تناقض های  این روایت ،شواهد و اظهارنظرها و همچنین نشست بی نتیجه شورای امنیت این نقشه آمریکا را که در آب های دریای عمان اجرا شده ، تاکنون نقش بر آب کرده است.