داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده آمریکا
برنی سندرز: نباید به ترکیه پشت کرد!
آمریکا - ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶

نامزد دموکرات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، ضمن انتقاد شدید از تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا در خروج نیروهای این کشور از شمال سوریه، او را یک دروغگو نامید.

وبگاه عربی: ترامپ با کابوس ایران در حال باج‌گیری از سعودی‌هاست
آمریکا - ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

یک وبسایت عربی افزایش حضور نظامی آمریکا در عربستان را در راستای با‌ج‌گیری بیشتر دولت واشنگتن از ریاض ارزیابی کرد و نوشت که ترامپ با کارت ایران در حال پر کردن خزانه دولت خویش است.

ابراز امیدواری «جیمی کارتر» برای استیضاح دونالد ترامپ
آمریکا - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۴

رئیس جمهور پیشین آمریکا از اقدامات رئیس مجلس نمایندگان این کشور جهت استیضاح دونالد ترامپ ابراز خرسندی کرد.

سیاست مبهم ترامپ در سوریه
آمریکا - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴

دیپلمات‌های آمریکایی فکر می‌کردند که آن‌ها برای حل یک مشکل به ظاهر غیر قابل حل یک راهکار مذاکره‌شده یافته‌اند. ایالات متحده به نیروهای تحت رهبری کردها در شمال سوریه نیاز داشت تا در برابر بقایای داعش مقابله کنند. اما ترکیه، متحد ناتو، همان کردها را تروریست می‌دید که با جدایی‌طلبان داخل ترکیه متحد بودند.

اجماع علیه ترامپ
آمریکا - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا که با آمدنش به کاخ‌سفید دنیا را به‌چالش کشید، حال خود درگیر چالشی بزرگ در آمریکا شده است. این روزها حزب رقیب ترامپ، دموکرات‌ها و حتی برخی جمهوری‌خواهان نیز به‌دنبال استیضاح و برکناری او از قدرت هستند.، وزیر خارجه پیشین آمریکا، از نمایندگان حزب جمهوری‌خواه خواست علیه ترامپ موضع محکمی بگیرند.

ترامپ: وقت آن رسیده تا از این جنگ‌های مسخره خارج شویم
آمریکا - ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

دونالد ترامپ در یک سری توئیت به عقب نشینی آمریکا از مناطق شمالی سوریه و چراغ سبز به ترکیه برای آغاز عملیات در این منطقه واکنش نشان داد.

ابراز خرسندی آمریکا از خروج چین از قرارداد گازی با ایران
آمریکا - ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰

واشنگتن که تمامی تلاش خود را برای «فشار حداکثری» به ایران به کار گرفته است، از خبر وزیر نفت ایران مبنی بر خروج شرکت چینی از طرح توسعه میدان گازی «ارس جنوبی» ابراز خرسندی کرد.

پمپئو: فشار بر ایران باید ادامه داشته باشد
آمریکا - ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱

وزیر امورخارجه آمریکا با تکرار ادعاهای بی‌اساس و خصمانه خود علیه کشورمان تاکید کرد که فشار بر ایران باید ادامه یابد.

کسری تجاری آمریکا رکورد زد
آمریکا - ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴

کسری تجاری آمریکا در ماه آگوست، در حالی که واردات کالاهای مصرفی به بالاترین سطح تاریخ رسید، رکورد زد؛ اما کسری تجاری با چین، که تمرکز اصلی سیاست «اول آمریکا»ی دولت ترامپ است، کاهش یافت.

فساد قانونی در آمریکا به روایت محققین آمریکایی!
ویدئو - ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷

محققین دانشگاه پریسنتون آمریکا طی پژوهشی نشان داده‌اند اقلیت ثروتمند جامعه آمریکا نسبت به جمعیت غالب که از طبقه متوسط و ضعیف هستند، نقش بسیار تعیین کننده‌ای در قانون‌گذاری دارند.