داغ‌ترین پرونده‌ها:

به عصر «جنگ پهپادها» خوش آمدید

پهپادهای مورد استفاده توسط انصارالله، مهم‌ترین منبع نگرانی برای نیروهای نظامی هستند زیرا مطابق نظر نیکولاس هِراس محقق اندیشکده امنیت آمریکایی نوین، آشکارسازی و انهدام آن‌ها دشوار است. این محقق عقیده دارد که ردیابی پهپادهای کوچک توسط رادار مشکل است و مسیر پروازشان نسبت به هواپیماها بسیار انعطاف‌پذیر است. به‌علاوه پهپادهایی که از سیستم‌های GPS بهره می‌گیرند را می‌توان از میان حفره‌های دفاع هوایی هدایت نمود.

آرشیو پرونده یمن
انصارالله با موشک کروز نیروگاه برق عربستان را هدف قرار داد
۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹

نیروگاهی که شب گذشته هدف حمله موشکی ارتش یمن قرار گرفت، از بزرگترین نیروگاه‌های تولید برق در عربستان سعودی به شمار می‌رود که به بالاترین میزان بهره‌وری در این کشور دست پیدا کرده است.

انصارالله نوبت فرودگاه‌های «دبی، ابوظبی و شارجه» است
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۲

امارات دارای نقش فعالی در تجاوز علیه یمن بوده و تعدادی از جزایر و بنادر یمنی را تحت اشغال خود دارد و در حال شعله ور کردن درگیری‌ها داخل کشور بوده و در حال پشتیبانی از گروه‌های تروریستی در یمن است. بنابراین امارات از واکنش ارتش یمن در امان نبوده و اگر تجاوزهای خود را متوقف نکند دیر یا زود شاهد واکنش خواهد بود

افشای دو انفجار رسانه‌ای نشده در جده از سوی آمریکا
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸

کنسولگری آمریکا در شهر جده عربستان، در بیانیه‌ای از شهروندان خود در عربستان خواست تا هشدارهای امنیتی را جدی بگیرند. اعلام خبر دو انفجار در جده از سوی کنسولگری آمریکا در حالی است که هیچ یک از رسانه‌های منطقه‌ای و جهانی ازین اتفاق اطلاع پیدا نکرده بودند.

راهبرد جدید انصارالله؛ این بار جنگ در خاک دشمن
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲

راهبرد جدید صنعا بر محوریت کشاندن هزینه های نبرد به داخل مرزهای امارات و عربستان است. فراوانی حملات پهپادی در هفته های اخیر به استان های جنوبی سعودی و فرودگاه های امارات نمونه هایی از این راهبرد جدید است. حال عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله با بیان اینکه «موعد جنگ بزرگ نزدیک است» این سناریو را علنی کرده است.

چرا این روزها بیشتر خبرهای حمله به سعودی را می‌شنویم؟
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۱

راهبرد جدید صنعا بر محوریت کشاندن هزینه های نبرد به داخل مرزهای امارات و عربستان است. فراوانی حملات پهپادی در هفته های اخیر به استان های جنوبی سعودی و فرودگاه های امارات، انتشار کلیپ حملات و حضور فرمانده ارتش صنعا در خاک نجران همگی نشانه هایی از این سناریو است.

عملیات بزرگ عربستان در شمال غرب یمن شکست خورد
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۲

بزرگترین عملیات ائتلاف سعودی در شمال غرب یمن که مقدمات آن پیش از ماه رمضان آغاز شده بود با دفاع سرسختانه ارتش یمن شکست خورد.

پهپادهای یمنی‌ به فرودگاه «جیزان» عربستان حمله کردند
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

فرودگاه جیران عربستان در جریان عملیات پهپادهای یمنی مورد هدف قرار گرفت.

هلاکت ده‌ها متجاوز سعودی و سودانی در یمن
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸

ده‌ها نیروی نظامی متجاوز سعودی و سودانی در حجه یمن به دست نیروهای انصارالله به هلاکت رسیدند.

 دست رد ترامپ به درخواست پادشاه سعودی برای حمله به یمن
۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳

 پایگاه خبری صهیونیستی دبکافایل گزارش داد، ترامپ درخواست پادشاه عربستان سعودی برای حمله نیروی هوایی آمریکا به یمن در واکنش به حمله پهپادی انصارالله به تاسیسات نفتی عربستان را رد کرده است.

نگاهی به قدرت پهپادی انصارالله +فیلم
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴

قدرت پهپادی انصارالله طی یک سال گذشته معادلات سعودی و امارات را به هم ریخته است. در این گزارش عملیات و توانایی های پهپادی انصارالله مورد بررسی قرار گرفته است.