داغ‌ترین پرونده‌ها:

فیلم‌هایی برای ندیدن؟!

اغراق نیست اگر بگوییم در طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی هیچکدام از نهادهای وابسته به حاکمیت به اندازه حوزه هنری موقعیت مناسبی برای عرضه اندام در عرصه سینما نداشته‌اند؛ نهادی که هم در عرصه تولید و هم در عرصه پخش فیلم‌های سینمایی حضور فعالی داشته و البته با برخورداری از حق مالکیت حدود 25 درصد از کل سینماهای کشور، در عرصه سالن‌داری نیز حریفی بی‌رقیب به شمار می‌آمده است.

آرشیو پرونده ایران
وحدت اعتقاد ماست نه یک تاکتیک سیاسی
ایران - ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به نامگذاری ۱۲ تا ۱۷ ربیع‌الاول به‌عنوان هفته وحدت در جمهوری اسلامی، وحدت را نه یک حرکت سیاسی و تاکتیکی بلکه «اعتقاد و ایمان قلبی به لزوم اتحاد امت اسلامی» دانستند.

تولدتان مبارک آقای رئیس جمهور!
ایران - ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

بردن هرچیز به مدرسه را اجازه میداد الا نارنگی و پرتقال و خیار، میگفتم چرا میگفت: یکی نداره میبینه بوش میخزه تو جونش زهر میشه تو دلت ، هر خوراکی هم که میگذاشت پرشالم به قاعده سه نفر میگذاشت، میگفت بده بهشون دوستی‌هاتون جون بگیره...مادرم

آقای روحانی؛ چرا تن به شفافیت نمی‌دهید؟
ایران - ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

بیش از یک سال و نیم از تعهد قانونی دولت به راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مدیران با امکان دسترسی نهادهای نظارتی و عموم مردم می گذرد که مقامات دولتی تنها به شعار و وعده اکتفا کرده اند و در عمل هیچ اتفاقی نیفتاده است

سخنی «میلیارد دلاری» با رئیس جمهور
ایران - ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳

آقای روحانی مسئول ۱۸ میلیارد دلار پول پاشی در بازار ارز و تخصیص ۳۳ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی کیست؟ راستی چه کسی دستور حراج ۶۰ تن طلا را در شب انتخابات سال ۹۶ داد؟

جناب روحانی؛‌ دو قطبی سازی نه به سود دولت شماست نه ملت!
ایران - ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶

امروز روحانی بخش زیادی از سخنان خود در جمع مردم را به هجمه به قوه قضائیه اختصاص داد.

هدیه سرزمینی رضاشاه به آتاتورک!
ایران - ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰

فرمودند ما دوست هستیم[!] این موضوعات در کار نیست، تقسیم کنید؛ این طرف تپه که رو به قطور است و اهمیت کمتری دارد، مال ما باشد و آن طرف، مال ترک‌ها. این واقعاً درس بزرگی بود برای من و دریافتم که شاه تا چه اندازه نظربلند، باگذشت و خواهان دوستی و صلح و صفا هستند و حتی برای این موضوع، حاضرند از خاک مملکت هم چشم بپوشند.

واکنش شخصیت‌های عرب به نامه روحانی به پادشاه عربستان و بحرین
ایران - ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶

روز شنبه خبری در رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر این‌که «حسن روحانی»، رئیس جمهور ایران در اقدامی بی‌سابقه، پیام‌هایی را برای پادشاه «عربستان» و «بحرین» ارسال کرده است.

آیا FATF مسیر ورود زنان به ورزشگاه‌ها را طی می‌کند؟
ایران - ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۱

گویا به نظر می رسد سناریو تسری راه حل فیفا به سایر عرصه ها بسیار جدی است. امروز عصر برایان هوک نماینده رئیس‌جمهور آمریکا در امور ایران در نشستی در کمیته روابط خارجی سنا گفت: ورود زنان به استادیوم‌های فوتبال را نمونه‌ای از اثربخشی فشار خارجی است. او از این مسئله نتیجه‌گیری کرد که با فشار گسترده جهانی، می‌توان ایران را به «تغییر رفتار» واداشت. 

سنگرِ ملی
ایران - ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲

آیا می‌توان بدون توجه به وضعیتِ نیروهای ایستاده در میدان به ساماندهی جبهه فرهنگی چشم امید داشت؟ بدون شک اینگونه نیست، بلکه این توجه به نیرو، ظرفیتِ انسانی و فرهنگیِ موجود در سراسرِ ایران است، که می‌تواند جبهه ای قوی برای مقابله را شکل دهد. در این مسیر باید از میدانِ محدودِ فرهنگ در کلان شهرها عبور کرد و این فضا را گسترده در سراسرِ کشور تصور کرد.

جریمه شرکت PACCAR به دلیل نقض تحریم‌های علیه ایران
اقتصاد تحریم - ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

وزارت خزانه داری آمریکا یکی از شرکت های صنعتی فعال در این کشور را به اتهام نقض تحریم های ایران به پرداخت جریمه محکوم کرد.