داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده خودروسازان
خصوصی‌سازی صنعت خودرو، علاج یا درد مضاعف؟
خودروسازان - ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس مطرح است که به‌دنبال واگذاری صنعت خودرو به بخش خصوصی است. اما خصوصی‌سازی در شرایط فعلی صنعت خودرو نمی‌تواند راهکار معقولی باشد و لازم است این طرح اصلاح شود.

توقف تولید خودروهای غیراستاندارد از دوشنبه هفته آینده
خودروسازان - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹

رئیس سازمان استاندارد خبر داد، دوشنبه هفته آینده تکلیف خودروهایی که باید تولیدشان ادامه پیدا کند، دچار تغییرات بشوند و یا تولیدشان متوقف شود مشخص می‌شود.

نارضایتی مردم از تاخیر در تحویل خودرو
خودروسازان - ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

یک مقام مسئول با بیان اینکه مردم از تاخیر در تحویل خودروهای خود از سوی خودروسازان ناراضی هستند، گفت: مردم پس از ارجاع موضوع به دستگاه قضا، بایستی با اعتماد کامل، منتظر تصمیم مقام قضایی باشند

خروج ۲۰ هزار خودرو از پارکینگ خودروسازان
خودروسازان - ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت و معدن و تجارت گفت: با برگزاری نخستین میز تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو در ماه های گذشته، تاکنون ۹ قطعه به تولید انبوه رسیده و با تولید انبوه سه قطعه بیش از ۲۰ هزار دستگاه خودروی ناقص خودروسازان از کف پارکینگ‌ها خارج شد.

جایگزین جدید پراید معرفی شد
خودروسازان - ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن می‌گوید: قرار است خودرو جدیدی که تلفیقی از پراید و تیبا است، جایگزین پراید و به بازار معرفی شود.

تولیدات ایران‌خودرو در نیمه اول امسال ۴۴ درصد کم شد
خودروسازان - ۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹

بررسی گزارش فعالیت شرکت خوروسازی ایران‌خودرو نشان می‌دهد این شرکت در ۶ماهه سال ۹۷ تعداد ۲۶۷ هزار و ۵۲۱ دستگاه انواع خودرو تولید کرده بود که این میزان با کاهش ۴۴ درصدی در ۶ماهه سال جاری به ۱۴۹ هزار و ۸۵۴ دستگاه رسیده است.

کاهش ارزبری قطعات ایران خودرو
خودروسازان - ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از داخلی سازی ۴۲ قطعه با همکاری ۲۳ سازنده داخلی و با کاهش ارزبری ۱۷.۴۱ میلیون یورو در تیراژ یک ساله تولید خبر داد.

پیشنهادهای خودروسازان برای تحویل به موقع خودروها
خودروسازان - ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶

دبیر انجمن خودروسازان گفت:تاخیر در تحویل خودرو علاوه بر سود مشارکت، جریمه هم دارد، پس عدم تحویل عمدی تعهدات خودروسازان، کار عاقلانه‌ای نیست و دپوی خودروهای تولیدی ریسک بسیار بالایی دارد.

معاون فروش ایران خودرو بازداشت شد
خودروسازان - ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶

مصطفی خان کرمی قائم مقام فروش ایران خودرو در محل کارش بازداشت شد.

تولید خودرو نصف شد
خودروسازان - ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲

تولید انواع خودرو در مرداد امسال نسبت به مرداد سال قبل نزدیک به ۵۰ درصد کاهش یافت. این در حالی است که وزیر صنعت بارها وعده افزایش تولید خودرو را داده بود.