داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده خودروسازان
قیمت کارخانه‌ای خودرو بیشتر از قیمت بازار است!
سرویس - ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

در اتفاقی عجیب سه شرکت کرمان‌موتور، مدیران‌خودرو و گروه‌بهمن، قیمت کارخانه‌ای برخی محصولات خود را به نحوی افزایش داده‌اند که بین ۲.۵ تا ۷۳ میلیون تومان بیشتر از قیمت همین خودروها در بازار آزاد است.

سه قطعه ساز بزرگ پشت پرده تولید پراید
سرویس - ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

علی خاکساری، عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی: اظهارنظر پلیس راهور در مورد توقف شماره‌گذاری پراید جدید نیست و بیش از ۱۰ سال است که این مشکل وجود دارد اما همیشه زور خودروسازان با نفوذی که در دولت و مجلس دارند به کسانی که نگران جان مردم هستند چربیده و تولید ادامه داشته است.

مدیرعامل سایپا ممنوع الخروج و حساب های مدیرعامل ایران خودرو مسدود شد
سرویس - ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸

سید جواد سلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از اسفند سال گذشته به مدت شش ماه ممنوع الخروج شده است. این در حالی است که به تازگی اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه با تشریح جزئیات بازداشت برخی از مدیران ارشد سایپا گفته بود: این پرونده ۲۵ متهم دارد که شش نفر بازداشت هستند.

تولید خودروی پژو ۳۰۱ زمینه‌‌ای برای تولید خودروهای باکیفیت
سرویس - ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵

انارکی با بیان اینکه کشورهایی همچون چین روزانه دست به تولید خودروهای جدید می‌زنند، افزود: با در نظر گرفتن این شرایط انتظار این است که ما هم در کشورمان شاهد پیشرفت در عرصه خودروی باشیم که تولید پژو ۳۰۱ می‌تواند در همین راستا قرار گیرد.

رساندن پیش‌فروش‌ها یا ساخت ۳۰۱؟
سرویس - ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲

درواقع اگر خودروسازان تصمیم به ساخت پژو ۳۰۱ با بهره‌گیری از دانش و زنجیره تامین قطعات داخلی دارند، چرا تاکنون اقدامی برای تامین و تکمیل قطعات مورد نیاز خودروهای نیمه‌تمام نکرده‌اند؟ به‌نظر می‌رسد اتفاقات اخیر در بازار خودروی کشور طی یک‌سال و نیم گذشته، کاملا با اهداف از پیش تعیین‌شده رخ داده است و نبود و کمبود قطعه تنها بهانه‌ای بوده تا خودروسازان با استفاده از آن، بازار خودرو را آشفته کرده و از این آشفته‌بازار به اهداف خود دست یابند.

دست «کروز» از ایران‌خودرو کوتاه شد؟
سرویس - ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲

یکی از شرکت‌هایی که توانسته بود با دو زیرمجموعه خود بیش از یک‌چهارم سهام ایران‌خودرو را تصاحب کند، شرکت قطعه‌سازی کروز است. این شرکت علاوه‌بر دو شرکت مذکور، از سال 90 تا سال 97 توانسته بود با یک شرکت به‌نام «پیشگامان بازرگانی گلیار» به هیات‌مدیره ایران‌خودرو نیز راه یابد، اما در آخرین مجمع سهامداران ایران‌خودرو اتفاق جالبی افتاده که براساس آن شرکت پیشگامان بازرگانی گلیار از هیات‌مدیره ایران‌خودرو کنار گذاشته شده است.

خودروسازها پیش از واگذاری تجدید ارزیابی شوند
سرویس - ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو با تأکید بر لزوم تجدید ارزیابی دارایی شرکت‌های خودروساز پیش از واگذاری، گفت: برخی شرکت‌های قطعه‌ساز که بیش‌ترین مصرف ارز را داشته‌اند، به نهضت داخلی‌سازی دهن‌کجی کرده و در آن شرکت نکرده‌اند.

دارایی‌های خودروسازان باید با قیمت روز مورد ارزیابی قرار گیرد
سرویس - ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶

یک مقام مسئول در صنعت قطعه‌سازی با بیان اینکه سهام خودروسازان نباید به ثمن بخس معامله شود، گفت: باید دارایی‌های خودروسازان با قیمت روز مورد تجدید ارزیابی قرار گیرد.

ریزش یک میلیونی قیمت محصولات ایران خودرو
سرویس - ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

امروز برخی محصولات ایران خودرو از جمله پژو پارس و پژو ۲۰۷ اتوماتیک با کاهش یک میلیون تومانی در بازار آزاد معامله شد.

رونق تولید؛ راهبرد قطعی در ایران
سرویس - ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: رونق تولید نه موقتی و کوتاه‌مدت، که راهبرد قطعی جمهوری اسلامی ایران است.