داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده حاکمیت سایبری
شبکه ملی اطلاعات به کجا رسید؟
سرویس - ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰

معاون وزیر ارتباطات با تاکید براینکه بستر امنیتی شبکه ملی اطلاعات فراهم است، گفت: هم اکنون بیش از ۴۰ درصد پهنای باند اینترنت برای اتصال به سایتها و سرویس های داخل کشور ، مصرف می شود.

هوش مصنوعی در پشت پرده فیس‌اپ
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴

وقتی یک اپلیکیشن دست به دست می‌چرخد و اسمش به سر زبان‌ها می‌افتد، از کجا باید فهمید بدافزار بوده یا تنها برای سرگرمی ساخته شده است؟ نصب آن چه بلایی بر سر حریم خصوصی ما می‌آورد؟ آیا سلفی‌هایمان سر از جای دیگر درمی‌آورد؟

افزایش ۱۷٪ کاربران واتس اپ و کاهش ۱۳٪ در تلگرام
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱

براساس نتایج نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) که در روزهای ۱۷ و ۱۸ تیر ماه جاری به صورت تلفنی با جامعه آماری شهروندان کل کشور (اعم از شهر و روستا) انجام شده است، ۷۰ درصد مردم ایران حداقل از یکی از شبکه های اجتماعی مجازی استفاده می کنند.

جریمه ۵ میلیارد دلاری فیس‌بوک
سرویس - ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا پس از تحقیقاتی ادامه دار درباره رسوایی کمبریج آنالایتیکا جریمه ای ۵ میلیارد دلاری برای فیس بوک در نظرگرفته است.

از شبکه ملی اینترنت چه خبر؟
سرویس - ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۷

معاون مرکز ملی فضای مجازی گفت: گزارش پیشرفت ۸۰ درصدی سند الزامات شبکه ملی اطلاعات به این مرکز ارسال شده و این گزارش با حضور ۴ عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در دست ارزیابی است.

پشت پرده «اسنپ»
سرویس - ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

نگاهی هم‌زمان به ساختار سایت گروه اینترنتی خاورمیانه و گروه اینترنتی ایران نشان می‌دهد، در گسترش و پیشرفت راکت اینترنت در ایران دانش سازمانی، مدل تخریب بازار و کارمندان خوش‌پوش و خوش‌برخورد راکت اینترنت بیشترین نقش را داشته‌اند.

۹ گزاره درباره حاکمیت سایبری در جهان
سرویس - ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۸

حاکمیت سایبری یا Cyber Sovereignty  یک مفهوم نسبتا نوین است که مربوط به حفاظت از زیرساخت‌ها و فرآیندهایی است که بر بستر اینترنت فعال هستند. حاکمیت سایبری وابسته به مدیریت فضای مجازی در راستای منافع و ارزش‌های حاکمیت هر کشوری است. این مفهوم به توانایی دولت‌ها برای اداره و کنترل فضای سایبری آن کشور در داخل قلمرو دلالت می‌کند و حاکی از آن است که هرگونه فعالیتی در فضای سایبری کشورها مطابق قوانین، هنجارها و ملاحظات سیاسی- فرهنگی آنان صورت می‌پذیرد.