داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده عربستان سعودی
عربستان غیرقابل تحمل شده است
سرویس - ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷

یک شاهزاده عربستانی در اعتراض به اقدامات اخیر دولت عربستان در رابطه با تفریحات غیر اخلاقی و ناهنجار در این کشور واکنش نشان داد.

موج سواری عربستان از مداخله «ترامپ» در منطقه خلیج فارس
سرویس - ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

موافقت عربستان با اعزام مجدد نظامیان آمریکایی به این کشور بعد از گذشت ۱۶ سال آن هم در شرایطی که آمریکا و هم پیمانانش در منطقه خلیج فارس دست به ماجراجویی های ناپخته می زنند قابل تأمل است.

افشای مذاکرات عربستان و رژیم صهیونیستی برای امضای توافقنامه‌ای نظامی
سرویس - ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲

پایگاه الخلیج آنلاین در مطلبی از مذاکرات سری میان عربستان و رژیم صهیونیستی به منظور اعزام نیرو و تجهیزات نظامی به خاک این کشور پرده برداشت.

نیویورک تایمز: یمن باتلاق بن سلمان شده است
سرویس - ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵

یک رسانه آمریکایی، جنگ یمن را باتلاقی برای محمد بن سلمان ولیعهد سعودی توصیف کرد.

«بن سلمان»پرچم سفید رابالا می‌برد؟
سرویس - ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰

انتشار اخباری در خصوص پیشنهاد ولیعهد عربستان به نیروهای انصارالله مبنی بر تقسیم کردن کنترل یمن نشان از آن دارد که بن سلمان برای حفظ آبروی ائتلاف خود دست به دامن مذاکره با انصارالله شده است.

ورود عربستان به لاک دفاعی
سرویس - ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۰

عربستان که در آغاز تهاجم به یمن اعلام کرده بود کار انصارالله را در زمانی کوتاه یکسره می‌کند امروز و در پی قصد امارات برای خروج از ائتلاف متجاوز، تنها شده و بیشتر وارد لاک دفاعی شده است.

گاف جدید العربیه دردسرساز شد
سرویس - ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷

اهانت اخیر شبکه العربیه که در زمینه انتشار شایعات و تحلیل های دروغین پیشتاز است علیه کویت بحث و جدل های فراوانی را در خصوص عملکرد غیر حرفه ای این شبکه به دنبال داشته است.

تلاش عربستان برای جلب حمایت مجدد دموکرات‌های آمریکا
سرویس - ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱

نشریه فارِن پالِسی نوشت، عربستان سعودی بعد از سال‌ها محکوم کردن سیاست‌های اوباما و دموکراتهای آمریکا و تحسین تمام‌عیار دونالد ترامپ، به صرافت افتاده تا نفوذ از دست رفته خود را در میان دموکرات‌های آمریکا با توجه به نزدیک شدن موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ این کشور احیا کند.

شهادت جوان شیعه عربستانی در قطیف
سرویس - ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲

یک جوان شیعه عربستانی در شرق این کشور که به ضرب گلوله نیروهای امنیتی به شدت مجروح شده بود، جان خود را از دست داد.

نگرانی عربستان از خروج امارات
سرویس - ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۷

تصمیم اماراتی ها برای خروج نیروهایشان از یمن علاوه بر آنکه سخت اردو متحد آنها یعنی عربستان را آشفته کرده، تبعاتی در این زمینه برای سعودی ها به عنوان لیدر جنگ علیه یمن به دنبال داشته است.