داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده نفت و گاز
غلظت گوگرد بنزین در تهران ۳ برابر حد مجاز است
نفت و گاز - ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶

نمونه‌برداری‌های صورت گرفته از سوخت بنزین در تهران نشان می‌دهد که غلظت گوگرد در کلیه نمونه‌ها - شامل بنزین معمولی و سوپر - سه برابر حد مجاز است.

وضع امروز بازار انرژی به ضرر چین و هند و کشورهای اروپایی است
نفت و گاز - ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

حسینی گفت: اگر شرایط سخت‌تر شود، تولید نفت عربستان نیاز داخلی این کشور را هم به دشواری می‌تواند تامین کند. اگر تاسیسات نفتی کشوری که تولید روزانه یک یا دو میلیون بشکه‌ای دارد آسیب می‌دید، اینقدر قیمت‌ها تغییر نمی‌کرد اما چون عربستان سهم بسیار بالایی دارد تاثیر خیلی زیاد و آنی بر بازار دارد.

احتمال کشف ذخایر جدید گاز در خلیج فارس
نفت و گاز - ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵

با در دستور کار قرار گرفتن حفر چاه‌های اکتشافی جدید در اطراف میدان گازی پارس جنوبی، احتمال کشف ذخایر جدید گاز در قالب بلوک‌های گازی و یا حتی میادین جدید گازی وجود دارد.

قرارداد توسعه میدان گازی بلال امضا شد
نفت و گاز - ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

قرارداد توسعه میدان گازی بلال بین شرکت نفت و گاز پارس به عنوان کارفرما و شرکت پتروپارس به عنوان پیمانکار عمومی به منظور تولید روزانه روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز ترش و ۱۵ هزار بشکه میعانات گازی به امضا رسید

مذاکرات اوپک درمورد کاهش تحریم‌های آمریکا علیه ایران
نفت و گاز - ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵

وزیر نفت عربستان گفت اعضای اوپک در اجلاس روز پنجشنبه خود در مورد افزایش تولید و صادرات نفت شیل آمریکا، کند شدن اقتصاد جهان و کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران گفتگو کرده اند.

بلومبرگ: آمریکا در به صفر رساندن صادرات نفت ایران شکست خورد
نفت و گاز - ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

بلومبرگ با اشاره به ناتوانی آمریکا در به صفر رساندن صادرات نفت ایران نوشت: صادرات روزانه نفت ایران می‌تواند از چند صدهزار بشکه در روز تا یک‌میلیون بشکه متفاوت باشد.

ارزهای بنزینی در راه کشور
نفت و گاز - ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

صادرات بنزین از طریق بورس انرژی در هفته گذشته رکورد زد و از مرز ۷۲ میلیون دلار گذشت. به این ترتیب با تداوم روند صادرات بنزین از طریق بورس انرژی، می توان ضمن جبران بخشی از کاهش فروش نفت، وضعیت اقتصاد کشور را از نظر تبدیل خام فروشی نفت، به فروش فراورده های نفتی بهبود بخشید.

ناکامی دولت الکترونیک در پروژه کارت سوخت
نفت و گاز - ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲

تصمیم دولت به لغو پروژه «هرکارت بانکی، یک کارت سوخت»، یکی از دستاوردهای قابل لمس اجرای دولت الکترونیک در کشور را ناکام گذاشت تا بار دیگر مردم برای دریافت خدمات دولت، دچار سردرگمی شوند.

محدودیتی برای سوختگیری با کارت سوخت وجود ندارد
نفت و گاز - ۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: افراد با کارت سوخت شخصی می توانند هر روز به دفعات و هر بار تا سقف ۶۰ لیتر سوختگیری انجام دهند.

رویترز: عراق قصد دارد یک قرارداد نفتی با «اکسون موبیل» را لغو کند
عراق - ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

مسئولان عراقی اعلام کردند که این کشور قصد دارد به جای شرکت اکسون موبیل آمریکا، با دو شرکت انگلیسی و ایتالیایی قرارداد ببندد.