داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده نفت و گاز
آیا ایران از سعودی برای نفتکش «Happyness 1» غرامت می گیرد؟
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶

کشتی ایرانی با نام «Happyness 1» متعلق به شرکت ملی نفتکش که سه ماه پیش، در پی ایجاد نقص فنی به بندر جده عربستان منتقل و در آنجا توقیف شده بود، به همراه تمام کارکنان و خدمه خود در حال بازگشت به ایران است.

آماده سازی برنامه وزارت نفت در بخش استارتاپ‌ها
سرویس - ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

زنگنه گفت: وزارت نفت برای بخش استارتاپ‌ها که نیمه دوم امسال عملیاتی می‌شود، برنامه مفصلی دارد.

برنامه ریزی عراق برای صادرات نفت از طریق اردن و سوریه
سرویس - ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵

نخست وزیر عراق گفت عراق در فکر مسیرهای صادرات نفت از طریق قلمروی سوریه و اردن است و اضافه کرد وقایع اخیر در تنگه هرمز و تاثیر احتمالی آن بر اقتصاد عراق مقامات این کشور را نگران کرده است.

دور زدن تنگه هرمز در کوتاه‌مدت جواب نمی‌دهد
سرویس - ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱

رئیس آژانس بین‌المللی انرژی در رابطه با گزینه‌های دور زدن تنگه هرمز گفت: «در کوتاه‌مدت، تاثیر این گزینه‌ها زیاد نخواهد بود و تغییر زیادی در بازارهای فعلی ایجاد نخواهند کرد اما در میان‌مدت و طولانی مدت مفید خواهند بود.»

بومی‌سازی ۱۰ گروه کالایی صنعت نفت به کجا رسید؟
سرویس - ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴

در حالی مسئولان وزارت نفت بارها از بومی سازی 10 قلم کالای استراتژیک صنعت نفت در دولت یازدهم و دوازدهم خبر می دادند که ظاهرا به دلیل مشکلاتی که بین دولت و بخش خصوصی وجود دارد این طرح عملیاتی نشد.

ناتوانی سعودی ها برای جایگزینی نفت ایران
سرویس - ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷

همانگونه که انتظار می‌رفت و برخلاف ادعای سعودی ها برای جایگزین کردن نفت ایران، عربستان نتوانسته جای خالی ایران را در بازار پر کند و مشتریان سنتی ایران از تامین نیازهایشان بازمانده اند.

تکلیف مجلس به دولت برای بازنگری طرح‌های پالایشگاهی
سرویس - ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷

نمایندگان مجلس دولت را موظف کردند از طریق وزارت نفت برای صدور و بازنگری مجوز طرح‌ها تا سقف ۲ میلیون بشکه در روز و اعطای تنفس خوراک، از سرمایه‌گذاران بخش غیردولتی به‌منظور جذب سرمایه‌های مردمی در طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام حمایت کند.

۱۷ هکتار زمین برای استقرار استارتاپ‌های حوزه نفت
سرویس - ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰

بیژن زنگنه از اختصاص فضای ۱۷ هکتاری برای استقرار استارتاپ‌های حوزه نفت خبر داد.

کشف فساد در هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس
سرویس - ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶

هلدینگ خلیج فارس، بزرگترین تولیدکننده محصولات پتروشیمی در کشور بعد از انتشار اخباری مبنی بر وقوع تخلفاتی در این شرکت، اطلاعیه ای صادر کرد.

تنفس خوراک پتروپالایشگاه ها،ابزار جذب سرمایه مردمی
سرویس - ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

ناتوانی در تامین سرمایه، مهم‌ترین مانع طرح‌های پالایشگاهی جدید در کشور است که کمیسیون انرژی مجلس برای تامین سرمایه از طریق جذب سرمایه مردمی، روش تنفس خوراک را پیشنهاد داده است.