داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده سرویس‌ها
آیا قاچاق پوشاک در سال ۹۷ کاهش یافت؟
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶

دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان پوشاک کشور با بیان اینکه در سال ۹۷ فقط ۱۰۰ میلیون دلار از حجم قاچاق پوشاک کاهش یافته است، گفت: این آمار به هیچ عنوان به معنای کاهش رتبه قاچاق پوشاک در کشور نیست.

صادرات زعفران ۱۵ درصد کاهش یافت
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸

نایب رئیس شورای ملی زعفران از کاهش ۱۵ درصدی صادرات زعفران در ۳ ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: قیمت زعفران نیز بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته است.

روایت محرم؛ قسمت اول؛ زمینه سازان
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲

کامران غضنفری نویسنده کتاب رازقطعنامه، رازهایی از روزهای پیش از قطعنامه را بازگو کرد. مشروح این گفتگو در روزهای آینده در نسیم انلاین منتشر می‌شود

افزایش ۳۰ درصدی اجاره بها در صورتی مناسب است که دولت حقوقها را ۵۰ درصد افزایش دهد
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷

عقبایی گفت: افزایش ۳۰ درصدی اجاره بها در صورتی مناسب است که دولت حقوقها را ۵۰ درصد افزایش دهد.

گاردین: عامل توقیف نفتکش ایران بولتون بود
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸

روزنامه «گاردین» نوشت این «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید بود که دولت انگلیس را تشویق کرد نفتکش حامل نفت ایران را در نزدیکی «جبل طارق» توقیف کند.

دولت اراده کافی برای اصلاح ساختار بودجه ندارد
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: اراده کمی برای اجرای اصلاح ساختار بودجه وجود دارد، زیرا دستگاه‌ها بسیاری از تحولات در ساختار بودجه و اقتصاد کشور را قبول ندارند.

از بیانیه ناتو تا تحریم علیه ایران
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

در پی توقیف نفتکش انگیس توسط نیروهای دریایی سپاه پاسداران، وزرای کابینه لندن به دنبال طرحی برای تحریم و مصادره اموال دارایی های ایران هستند. همچنین ناتو بیانیه ای علیه ایران و درخواست برای آزادسازی کشتی انگلیسی صادر کرد.

علیرغم تحریم در فعالیتهای پژوهشی موفق عمل کردیم
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵

رئیس دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه دانشگاه دوباره تحریم نشده گفت: خوشبختانه علیرغم تحریم در فعالیتهای پژوهشی موفق عمل کردیم .

۱۰ فرمان مهار ارز
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

اقتصاد ایران، یک اقتصاد کاملا دولتی است؛ به این معنا که بیش از 80 درصد از تصدی‌گری و مالکیت اقتصاد در اختیار دولت قرار دارد. در کشوری که اقتصاد آن بر پایه صادرات نفت باشد و دولت نیز به‌عنوان تنها مرجع صادرات نفت محسوب شود، بدیهی است که نقش دولت در تعیین نرخ ارز، پررنگ‌تر از سایر بخش‌هاست. درواقع زمانی که بیش از 80 درصد ارز حاصل از صادرات کشور در دست دولت است، فرمول تعیین نرخ ارز از قوانین علم اقتصاد پیروی نمی‌کند و تابعی از سیاستگذاری‌های دولت برای قیمت‌گذاری نرخ ارز است.

کمک سوئیفت به آمریکا در ایجاد فشار بر ایران
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه سوئیفت به آمریکا در ایجاد فشار بر ایران کمک کرد، گفت: تصویب طرح «راه اندازی و استفاده از پیام رسان مالی و انعقاد پیمان‌های پولی دو و چندجانبه در تجارت خارجی» پیام سیاسی مثبتی خواهد داشت.