داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده بین‌الملل
تایید جاسوسی از نحوه فروش نفت و دور زدن تحریم‌ها
سرویس - ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

ابوالفضل ابوترابی، نماینده مجلس شورای اسلامی در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد که از میان ۱۷ نفری که اخیرا وزارت اطلاعات به عنوان جاسوس دستگیر کرده است، برخی اطلاعات مشتری‌ها و فروش نفت ما را به دشمن می‌دادند.

مرکز پژوهش‌های پارلمان آلمان: توقیف نفتکش ایرانی هیچ منشا قانونی نداشت
سرویس - ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴

حزب چپ آلمان پس از انتشار گزارش مرکز پژوهش‌های پارلمان مبنی بر غیرقانونی بودن توقیف نفتکش ایرانی در جبل الطارق اعلام کرد که توقیف گریس-۱ با کنوانسیون حقوق دریاها مغایرت داشته است.

تغییر مسیر نفتکش آدریان دریا به سمت ترکیه
سرویس - ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵

بررسی اطلاعات موسسات رهگیری خطوط کشتیرانی نشان می‌دهد سوپر نفتکش آدریان دریا به سمت بندر مرسین ترکیه تغییر مسیر داده است.

از منافع ملی عقب نمی کشیم
سرویس - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶

کارشناس مسائل سیاسی گفت: امروز دنیا می‌داند جمهوری اسلامی از منافع خود کوتاه نخواهد آمد و در مقابل این آمریکاست که بازی را سه هیچ باخته است.

۸ دلیل برای شکست پروژه ائتلاف دریایی
سرویس - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳

برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری روز سه‌شنبه خود مدعی شد که ۳۰ کشور جهان برای ائتلاف با آمریکا به‌منظور ایجاد اسکورت دریایی برای کشتی‌های عبوری از خلیج‌فارس، دریای‌عمان و احتمالا تنگه باب‌المندب همراه شده‌اند، بماند که همزمان نیوزیلند به‌عنوان یکی از کشورهایی که گفته می‌شد در این ائتلاف حضور دارد، این خبر را تکذیب کرد.

اقدام آمریکا درباره نفتکش ایران در ادامه پروژه ایران‌هراسی بود
سرویس - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که اقدام انگلیس در توقیف نفکش ایرانی خلاف موازین بین‌المللی و رژیم حقوقی حاکم بر جبل الطارق بود، گفت که اقدام آمریکا درباره تحریم خدمه نفکش ایرانی هم در ادامه‌ی پروژه فشار بر ایران انجام شد.

خشم پمپئو از آزادی کشتی آدریان دریا
سرویس - ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

وزیر امور خارجه آمریکا با تکرار ادعاهایی علیه فعالیت کشتی آدریان دریا به آزاد شدن آن واکنش نشان داد.

ایران تکلیف نفتکش متخلف انگلیسی را تعیین می‌کند
سرویس - ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تردد ناوگان منطقه ای، واردات و صادرات به بنادر ایران علیرغم تحریم های صورت گرفته طبق روال معمول در حال انجام است، گفت: مرجع قضایی که دادگاه بندر عباس است تکلیف نفتکش متخلف انگلیسی را تعیین می‌کند.

گریس ۱ وارد آب‌های بین‌المللی شد
سرویس - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با انجام آماده سازی و تغییر پرسنل کشتی آدریان دریا این نفتکش ایرانی بامداد دوشنبه از منطقه جبل الطارق خارج و وارد آب های بین المللی شد.

خسارت توقیف نفتکش «گریس_۱» باید کامل دریافت شود
سرویس - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵

رئیس قوه قضاییه با اشاره به آزادی نفتکش «گریس-۱» با حکم دیوان عالی جبل الطارق، بر ضرورت پیگیری های حقوقی برای دریافت خسارت از توقیف کنندگان این نفتکش تاکید کرد.