داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده مسائل ایران
تخلف دولت در مورد صندوق‌ بازنشستگی نفت
صندوق وزیر - ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴

عضو پژوهشکده شورای نگهبان، در یادداشتی عنوان کرده است که فارغ از ماهیت دولتی، نیمه دولتی یا خصوصی صندوق بازنشستگی صنعت نفت، اساسنامه این صندوق مطابق قانون باید جهت بررسی برای شورای نگهبان ارسال شود.

یارانه پنهان انرژی ۹۰۰هزار میلیارد تومان نیست
گرانی بنزین - ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴

استاد دانشگاه علامه معتقد است که جریانی در سازمان برنامه‌ و بودجه، دانشکده اقتصاد شریف و برخی موسسات پژوهشی مانند اندیشکده حکمرانی دانشگاه شریف با نگاه غلطی که به مشکلات اقتصادی در کشور دارد، با محاسبه اشتباهی از یارانه پنهان، منشا شکل‌گیری تصمیمات مهمی در کشور شده‌اند که افزایش قیمت و سهمیه‌بنزین که اخیرا توسط دولت صورت گرفت از همین سنخ تصمیمات است.

چگونه فقدان هویت شهری، امنیت را به خطر می اندازد؟
گرانی بنزین - ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱

نحوه ی شهرسازی و گسترش کلان‌شهرها از سالیان گذشته محل بحث کارشناسان شهرسازی بوده است. بسیاری از کارشناسان با توجه به منسوخ شدن اینگونه شهرسازی‌ها، نسبت به تبعات امنیتی شکل‌گیری شهرک‌های اقماری اطراف کلان شهرها هشدار داده بودند ولی آشوبهای امنیتی پس از سهمیه‌بندی بنزین در شهرک‌های اقماری اطراف کلانشهرهایِ شیراز و کرج بار دیگر ضرورت بازنگری در این نوع شهرسازی و گسترش کلان‌شهرها را بر همگان آشکار می‌کند

کشته‌شدگان حوادث اخیر شهید محسوب می‌شوند
گرانی بنزین - ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶

تعدادی از تعدادی از کشته شدگان رخدادهای اخیر بر اساس قانون «در حکم شهید» محسوب می شوند.

اعتراض شرط و امکان ایجاد «جامعه قدسی» است
گرانی بنزین - ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵

تایید تصمیم سران قوه، باعث انسداد باب نقد نیست که اگر باشد، با همین منطق باید بسیاری از مصوبات قوه مقننه هم همین حکم را داشته باشند حال آن که چنین نیست و خود رهبری صراحتا بر علیه برخی از آن ها حرف زده اند، مثل پرداخت های قانونی اما نجومی

اینفوگرافیک: چگونه کمتر بنزین مصرف کنیم!؟
گرانی بنزین - ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸

با شرایط کنونی قیمت بنزین چگونه می‌توان بنزین را درست مصرف کرد؟

آمارسازی یک مدیر نفتی
گرانی بنزین - ۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در اظهاراتی عجیب گفته است با صرفه جویی در مصرف بنزین در هفته گذشته می‌توان پالایشگاهی با سه برابر ظرفیت پالایشگاه تهران ساخت!

کمک «ضد معیشتی» دولت برای محرومان
گرانی بنزین - ۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱

دولت در پرداخت کمک هزینه معیشتی نیز هوای طبقات بالا را بیشتر داشته و باز هم این محرومان و طبقات مستضعف جامعه هستند که باید فشار بیشتر تورم و گرانی را تحمل کنند. ظاهرا پرداخت عواید طرح هم همانند اجرای سهمیه بندی، به طور شبانه برنامه‌ریزی و اجرا شده است!

همین یک جمله برای استیضاح وزیر نفت کافیست
گرانی بنزین - ۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸

جناب زنگنه که علاوه بر دیگر خسارتهای‌شان، به وضوح مسئول سوختن صدها مشعل در صنعت نفت هستند و روزانه میلیون‌ها دلار از دارائی مردم را به مشعل می‌دهند و بیشترین خسارت را به محیط زیست وارد می کنند. یا خلاف میگویند و یا اعتراف میکنند راه دیگری جز افزایش قیمت و فشار به مردم بلد نیستند! و این ظلم مضاعف به مردم است که باید تاوان همه این سوء مدیریت‌ها و نادانی‌ها را بپردازند

بازی با مرجعیت؛ برای افزایش سن ازدواج!
خانواده ایرانی - ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱

فتوایی از آیت الله مکارم شیرازی مبنی بر ممنوعیت ازدواج های زیر ۱۳ سال در فضای رسانه ای در حال دست به دست شدن است، این فتوا از کجا آماده و علت صدور آن به چه علت است؟