داغ‌ترین پرونده‌ها:

۸ مقدمه واجب برای خصوصی‌سازی

در کشورهای پیشرفته صنعتی، کارخانه‌های دولتی زمانی جهت واگذاری مطرح می‌شوند که اثبات کرده باشند می‌توانند روند سوددهی خود را حفظ کرده و نیازی به حضور دولت در مدیریت خود ندارند. این روند در ایران کاملا برعکس بوده و بنگاه‌های دولتی زمانی برای واگذاری مطرح می‌شوند که به ضرردهی و زیان‌انباشته رسیده باشد

آرشیو پرونده خصوصی‌خواری
چرا استعفای پوری‌حسینی قبول نمی‌شد؟
سرویس - ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸

علیرغم انتقادهای فراوان به عملکرد پورحسینی طی ۶ سال ریاست ر سازمان خصوصی سازی، از آنجا که او در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری، ریاست تساد انتخاباتی روحانی در آذربایجان شرقی را برعهده داشت و بخشی از سرمایه خود را صرف تبلیغات به‌نفع حسن روحانی ‌می‌کرد، از این رو روحانی عنایت ویژه‌ای به وی داشت.

خلوتگاهی برای سیاسیون
سرویس - ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹

 صندوق‌ بازنشستگی به جای درآمدزایی به خلوتگاهی برای سیاسیون تبدیل شده است.

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد/ پورحسینی بعد از احضار به سازمان بازرسی کل کشور مجبور به استعفا شده بود
سرویس - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۸

پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد.

پورحسینی بعد از احضار به سازمان بازرسی کل کشور مجبور به استعفا شد
سرویس - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۹

پوری حسینی، رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی، صبح امروز چهارشنبه ۲۳ مرداد به سازمان بازرسی کل کشور احضار شد که متعاقب آن از سمت خود استعفا داد و این استعفا مورد پذیرش وزیر امور اقتصاد و دارایی قرار گرفت.

سرنخ واگذاری «ایران ایرتور» در تبریز
سرویس - ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳

بعد از سال ۸۴ و شروع موج خصوصی‌سازی اموال دولتی، این شرکت نیز در سال ۸۹ به قیمت ۵۹ میلیارد تومان به شرکت هسایار وابسته به وزارت دفاع واگذار شد. اما با چهار چک برگشتی ایرتور از هسایار پس‌گرفته شد و دوباره در سال ۹۴ و این‌بار با قیمت تنها ۳۴میلیارد تومان به مزایده گذاشته شد. این درحالی است فقط نام تجاری ایرتور ۵۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد و ارزش واقعی این شرکت ۱۰۰۰ میلیارد تومان است.

فیلم:فروش ایرلاین ۱۰۰۰ میلیاردی به قیمت ۳۴ میلیارد تومان
سرویس - ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

حجت‌الاسلام پژمانفر نمایندگان «ایران‌ایرتور» را دعوت به مناظره در تلویزیون کرد.

جزئیات جدید از پرونده ریخته‌گران
سرویس - ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰

دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: گروه «ریخته‌گران» با ضمانت‌های بانکی که اصلا پشتوانه نداشت، وارد خرید سهام بانک سرمایه شدند و پس از خرید سهام آن درآمد حاصل کردند.

هیئت تحقیق و تفحص از «خصوصی‌سازی» آغاز به کار می‌کند
سرویس - ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱

عضو هیأت رئیسه هیأت تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی از آغاز به کار این هیأت در قالب ۶ کمیته در اولین هفته کاری مجلس بعد از تعطیلات صحن خبر داد.

سهم دولت در هزینه مدارس دولتی؛ کمتر از ۵۰٪
سرویس - ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

با یک جمع‌بندی پرداختی مردم در سال گذشته در مدارس غیرانتفاعی یا غیردولتی با مدارس دولتی، می توان نتیجه گرفت که مردم 38هزار میلیارد برای آموزش و پرورش پول داده‌اند؛ آموزشی که در قانون آمده باید رایگان باشد! که این نشان می‌دهد که دولت ایران کمتر از 50 درصد هزینه‌های آموزش و پرورش را داده است.

مافیاهای مجلس، بدنبال انحصار خودروسازی
سرویس - ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون صنایع مجلس گفت: برخی به دنبال این هستند سهام 14 درصد ایران خودرو و 17 درصد سایپا را خریداری و آن را تصاحب کنند.