داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده
نگاهی به قدرت پهپادی انصارالله +فیلم
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴

قدرت پهپادی انصارالله طی یک سال گذشته معادلات سعودی و امارات را به هم ریخته است. در این گزارش عملیات و توانایی های پهپادی انصارالله مورد بررسی قرار گرفته است.

نگاه مردم آمریکا به فلسطین چگونه است؟
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵

موسسه پیو اخیراً یک نظرسنجی حول موضوع فلسطین و رژیم صهیونیستی منتشر کرده که نتایج آن در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است.

خسارت‌های برجام به صنعت نفت و گاز ایران به روایت آمار
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵

این روزها دوباره بحث بر سر آثار مخرب برجام و دستاوردهای فرضی آن بالا گرفته است. البته کمتر کسی -حتی در دولت- از این تفاهم بین دولت روحانی و غربی‌ها دفاع می‌کند، اما شخص رئیس‌جمهور که همه تخم‌مرغ‌هایش را در سبد برجام گذاشته بود، بعد از گذشت سه سال، یک‌تنه می‌کوشد تا هم‌چنان از حیثیت خود دفاع کند.

روایت سعید جلیلی درباه نحوه امتیازگیری از آمریکا
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸

آمریکایی ها در راهبرد فشار حداکثری، زمانی‌که به نقطه حداکثری این فشار ها برسند به دنبال امتیازگیری هستند و برای نقد کردن این فشار ها در این نقطه سخن از مذاکره و گفتگو می‌زنند. آمریکا هرچه را میتواند علیه ملت ما انجام دهد با راهبرد فشار حداکثری به کار می‌گیرد و آنچه را که از سر عجز نمی‌تواند انجام دهد وسیله ای برای جلوگیری از پاسخ مشروع ایران به رفتارهای خصمانه خود قرار میدهد اما این رفتار ها از جانب ملت ایران بدون پاسخ نخواهد ماند.

« آرایش جنگی بگیرید» یعنی چه ؟!
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

طی ماه های اخیر مشاهده می شود رفتارهای خصمانه امریکایی‌ها علیه ملت ایران بیش از گذشته خود را علنی­‌تر نشان می دهد. دشمن فهمیده است در مقابل اراده ملت ایران ناکام مانده و متحمل شکست‌های زیادی شده‌. بنابراین طبیعی است هرکاری بتوانند علیه ملت ایران انجام می‌دهد.

چرا بحرین میزبان نشست نخست «معامله قرن» است؟
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱

نقش آفرینی دولت ها و شرکت های عربی برای تامین هزینه معامله قرن و شریک شدن آنان در سود یا زیان این طرح، خود بخشی از فرآیند حساسیت زدایی اجتماعی در عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی است.

گزارش اسپوتنیک از تاثیر تهدیدات ترامپ بر ایران
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵

خبرنگار اسپوتنیک در گزارش خود از حال و هوای این روزهای ایران نوشت: مردم بیش از اینکه ماجرا را جدی بگیرند تهدید های آمریکا را به سخره گرفته اند.

تشریح بزرگ‌ترین برنامه کنترل جمعیت تاریخ ایران
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶

یکی از دلایل اصرار بر تغییر سیاست‌های جمعیتی، خطر پیری و کاهش جمعیت کشور در سال‌های آینده است که خود، نتیجه سیاست‌های جمعیتی سه دهه گذشته است. فهم درست سیاست‌های قبلی، راه را برای اتخاذ سیاست‌های اثرگذار جدید هموار خواهد کرد.

سیاسی کاری آمریکایی ها برای فشار به عراق؛ «نفت» ابزاری تکراری
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷

برخی از رسانه‌های عراقی روز جمعه گذشته به نقل از یک کارمند شرکت اکسون مبیل اعلام کردند که مدیریت این شرکت از بیم حملات ادعایی به منافع آمریکا در عراق، کارکنان آمریکایی خود را از بصره خارج کرده است.

حملات پهپادی انصارالله با پیوست رسانه ای!
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷

یکی از نکات مهم عملیات اخیر انصارالله علیه مراکز نفتی سعودی،‌ فیلم برداری از حملات بود. به گونه ای که همانند دفعات پیشین سعودی ها و رسانه های نزدیک به آن با تکذیب ماجرا نتوانند به سادگی از کنار آن بگذرند.