داغ‌ترین پرونده‌ها:

ساختار انتخاباتی «کنست» اسرائیل چگونه است؟

کنست را می‌توان اصلی‌ترین محور در نظام حاکمیتی رژیم صهیونیستی دانست که به غیر از انتخابات شهرداری ها که هر ۵ سال یک‌بار برگزار می‌شود، تنها انتخابات اسرائیل است. اما ساختار انتخابات اسرائیل برای خلاف ادعای‌شان بسیار به دور از دموکراسی است و با چالش‌های زیادی روبروست.

آرشیو پرونده انتخابات کنست ۲۰۱۹
تصویر: رای به سید حسن نصرالله در انتخابات کنست اسرائیل!
انتخابات کنست ۲۰۱۹ - ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱

تصویری در شبکه های اجتماعی در حال انتشار هست که نشان می دهد یک رای دهنده انتخابات کنست نام سید حسن نصرالله را در میان کارت های لیست احزاب قرار داده است.

احتمال بالاترین نسبت مشارکت «اعراب اسرائیلی» در انتخابات کنست
انتخابات کنست ۲۰۱۹ - ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱

رأی‌گیری انتخابات کنست رژیم اشغالگر قدس امروز آغاز می‌شود. بعد از شکست نتانیاهو نخست‌وزیر افراطی رژیم صهیونیستی در جلب رأی حداقل ۶۱ نماینده و تشکیل دولت در نتیجه انتخابات فرودین‌ماه سال جاری، مقرر شد تا این انتخابات تجدید شود و امروز بار دیگر قرار است بار دیگر انتخابات اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی برگزار شود.

ساختار انتخاباتی «کنست» اسرائیل چگونه است؟
انتخابات کنست ۲۰۱۹ - ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹

کنست را می‌توان اصلی‌ترین محور در نظام حاکمیتی رژیم صهیونیستی دانست که به غیر از انتخابات شهرداری ها که هر ۵ سال یک‌بار برگزار می‌شود، تنها انتخابات اسرائیل است. اما ساختار انتخابات اسرائیل برای خلاف ادعای‌شان بسیار به دور از دموکراسی است و با چالش‌های زیادی روبروست.

تصاویر: آخرین تبلیغات نامزدهای انتخابات کنست اسرائیل
انتخابات کنست ۲۰۱۹ - ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹

کمتر از دو روز به برگزاری انتخابات کنست رژیم صهیونیستی باقی مانده است. لیست های انتخاباتی آخرین تلاش های خود را برای پیروزی به کار بسته اند.

افشای اطلاعات شخصی میلیون‌ها اسرائیلی
انتخابات کنست ۲۰۱۹ - ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱

اطلاعات میلیون‌ها اسرائیلی به دلیل ناکامی حزب لیکود در تأمین امنیت پایگاه‌های داده افشا شدند.

نتانیاهو راهی زندان خواهد شد؟
انتخابات کنست ۲۰۱۹ - ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷

نظرسنجی شبکه ۱۳ اسرائیل در آخرین نظرسنجی خود (۱ سپتامبر) نشان می‌دهد که راست‌گرایان (بدون احتساب حزب لیبرمن) ۵۴ صندلی، آبی و سفید و چپ‌گرایان ۵۵ کرسی کسب خواهند کرد. این به این معنی است که راست‌گرایان بدون راضی کردن لیبرمن نمی‌توانند کابینه تشکیل دهند. لیبرمن ۱۱ کرسی بر اساس نظرسنجی‌ها کسب خواهد کرد.

آخرین نظرسنجی انتخابات کنست به نفع کیست؟
انتخابات کنست ۲۰۱۹ - ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲

آخرین آمار اعلام شده از سوی رسانه های صهیونیستی نشان می دهد نمی توان پیش بینی کرد که راست ها موفق به تشکیل کابینه خواهند شد یا احزاب چپ گرای اسرائیل. براساس نظرسنجی ها تا کنون هیچ کدام از دو طرف بدون همراه کردن لیبرمن (با ۱۰ کرسی) توانایی تشکیل دولت ندارند.

هکر روسی تلفن همراه رقیب انتخاباتی نتانیاهو را هک کرد
انتخابات کنست ۲۰۱۹ - ۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

تلفن همراه هود بستر رئیس مقر تبلیغاتی ائتلاف آبی سفید، دور هریتوف مدیر کمپین تبلیغاتی و رونین موشه مشاور تبلیغاتی گانتز نیز هک شده است.

انتخابات خونین کنست؛ تهدید جدید حزب‌الله
انتخابات کنست ۲۰۱۹ - ۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰

دبیر کل حزب الله لبنان در واکنش به تجاوز پهپادی شنبه شب رژِیم صهیونیستی‌، تاکید کرد که این رژیم هرلحظه باید منتظر پاسخ مقاومت باشد و نیروهای مقاومت انتخابات اسرائیل را با خون صهیونیست‌ها رنگین خواهند کرد.

تصاویری از پوسترهای تبلیغاتی انتخابات کنست اسرائیل
فلسطیران - ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵

انتخابات کنست اسرائیل به روزهای اوج خود نزدیک شده است.