داغ‌ترین پرونده‌ها:

ساختار انتخاباتی «کنست» اسرائیل چگونه است؟

کنست را می‌توان اصلی‌ترین محور در نظام حاکمیتی رژیم صهیونیستی دانست که به غیر از انتخابات شهرداری ها که هر ۵ سال یک‌بار برگزار می‌شود، تنها انتخابات اسرائیل است. اما ساختار انتخابات اسرائیل برای خلاف ادعای‌شان بسیار به دور از دموکراسی است و با چالش‌های زیادی روبروست.

آرشیو پرونده انتخابات کنست ۲۰۱۹
لیبرمن: انتخابات اسرائیل اجباری شود تا مردم سر عقل بیایند!
انتخابات کنست ۲۰۱۹ - ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹

امیدوارم در این دوره مسائل شفاف‌تر شوند. به نظرم باید مانند استرالیا قانونی تصویب کنیم که رای دادن اجباری شود، زیرا شرکت‌کنندگان خسته شده‌اند. امیدوارم اینگونه مردم بیشتری به عقل بیایند [و رای دهند]

گذر زمان به سود نتانیاهوست؟
انتخابات کنست ۲۰۱۹ - ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

در حالی که در دی ۹۷ (دسامبر ۲۰۱۸) کابینه نتانیاهو از برگزاری انتخابات زودهنگام کنست و پایان عمر ائتلاف راست‌گرایان به رهبری نتانیاهو خبر داد‌ اما تاکنون نتانیاهو به ‌رغم آن که اکثریت را در اختیار نداشته، قدرت را به لطف تکرار انتخابات در اختیار دارد. بنابراین شاید بی راه نباشد اگر بگوییم کشیده شدن انتخابات به دور سوم و نخست‌وزیر ماندن نتانیاهو برای حداقل هفت ماه دیگر سناریوی مطلوبی برای اوست.

فرار یک قدمی نتانیاهو از زندان عملیاتی می‌شود؟
انتخابات کنست ۲۰۱۹ - ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸

اسرائیل تایمز مدعی شده با پایان مهلت دو روزه ریولین(رئیس جمهور) به نتانیاهو و گانتز برای انجام مذاکرات اولیه برای تشکیل کابینه فراگیر و نتیجه بخش نبودن دیدارها؛‌ امروز نتانیاهو را مامور تشکیل کابینه خواهد کرد. در هر حال نتانیاهو برای تشکیل دولت حتما باید بتواند لیبرمن را راضی کند و قضاوت برای نخست وزیر شدن وی زود است.

افزایش یک کرسی لیکود پس از بازنگری صندوق‌های رای کنست/ آرای ۶ حوزه انتخابی اسرائیل باطل شد!
انتخابات کنست ۲۰۱۹ - ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷

کمیته مرکزی انتخابات رژیم صهیونیستی بامداد چهارشنبه اعلام کرد حزب لیکود بعد از بازنگری در شمارش آرا یک کرسی دیگر به دست آورده است.

«اعراب اسرائیلی»؛ بازنده کابینه فراگیر
انتخابات کنست ۲۰۱۹ - ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸

دیروز پس از دیدار سران دوحزب  آبی و سفید و لیکود با ریولین رئیس جمهور اسرائیل رسانه ها اعلام کردند که هر دو به دنبال تلاش برای تحقق دولت ملی بدون حضور اعراب هستند. لذا اگر این اتفاق بیافتد باید گفت بازنده اصلی انتخابات حزب سوم انتخابات با ۱۳ صندلی یعنی اعراب خواهند بود. 

آیا ممکن است فرصت تشکیل ائتلاف به نتانیاهو داده شود؟
انتخابات کنست ۲۰۱۹ - ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶

منابع صهیونیست گزارش دادند نتانیاهو رئیس لیکود به ۵۵ توصیه برای تشکیل دولت جدید دست‌یافته در حالی که تعداد توصیه‌ها برای اینکه گانتز رئیس آبی-سفید دولت جدید را تشکیل دهد، ۵۴ توصیه بوده است.

جلسه سرنوشت‌ساز نتانیاهو و گانتز با رئیس رژیم صهیونیستی
انتخابات کنست ۲۰۱۹ - ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱

دو گزینه اصلی نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی که ائتلاف‌هایشان بیشترین رای را در انتخابات اخیر آورد، امروز برای پایان دادن به بحران تشکیل کابینه با رئیس این رژیم دیدار می‌کنند.

نتانیاهو در یک قدمی سقوط سیاسی
انتخابات کنست ۲۰۱۹ - ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹

شکست در تشکیل دولت در انتخایات فروردین، مسئله پرونده فساد را برای نتانیاهو چالشی‌تر کرد. نتانیاهو در حالی که سعی داشت در فرصت دوماهه تا قبل از انتخابات کنست هفته گذشته، قانون مصونیت قضایی نخست‌وزیری را در کنست به تصویب برساند؛ فعلاً  که نه تنها در این امر ناکام مانده بلکه حتی نخست وزیر شدنش هم در هاله ای از ابهام است.

کابینه یکپارچه؛ سناریو جدید نتانیاهو برای ماندن در قدرت
انتخابات کنست ۲۰۱۹ - ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵

نخست‌وزیر فعلی رژیم صهیونیستی با قبول تلویحی شکست در انتخابات اخیر، از رهبر حزب رقیب دعوت کرد تا کابینه فراگیر تشکیل دهند.

تصاویری از پوسترهای تبلیغاتی انتخابات کنست اسرائیل
فلسطیران - ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵

انتخابات کنست اسرائیل به روزهای اوج خود نزدیک شده است.