آخرین اخبار پس از هاشمی

روایت علی عسگری از واکنش روحانی و نزدیکانش به ثبت نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات ۹۲:

فریدون و اطرافیان روحانی از ردصلاحیت هاشمی خوشحال شدند

هنوز ظهر نشده بود، دیدم که شور و شعف در مرکز تحقیقات استراتژیک پیچیده و حسین فریدون و دیگران نشستند خوشحالی می‌کنند که آقای هاشمی تائید نشد!

پرویز امینی، جامعه‌شناس سیاسی مطرح کرد:

روحانی برای نشستن جای هاشمی مجبور است "رادیکال" شود

پرویز امینی جامعه شناس سیاسی در گفتگویی با تشریح ابعاد جامعه شناختی حیات و ممات آیت الله هاشمی رفسنجانی؛ ارزیابی دقیقی از شرایط پیش روی جریان های سیاسی نزدیک به وی ارائه کرد.

حجتی کرمانی:

برای ارتباط اصلاح‌طلبان، آقا از همه بیشتر جهانگیری را قبول دارد/ حسن خمینی در چنین جایگاهی نیست/ آقا رنجیده شده و به نظر من حق با آقاست

حجتی کرمانی گفت: من تصورم این است که رهبری، جهانگیری و انصاری را که هر دو همشهری‌های ما هم هستند، بیشتر قبول دارد. آقای ظریف را هم قبول دارد. البته از همه اینها بیشتر آقای جهانگیری را قبول دارد.

روایت اسحاق جهانگیری از جلسه اخیرش با رهبر انقلاب:

رهبری گفتند از طرف ما قطع رابطه‌ای (با اصلاح‌طلبان) نبوده و اگر تمایل دارید که ارتباطی از سوی دوستان باشد، خود شما باشید

اسحاق جهانیگری روایتی از دیدار اخیر خود با رهبر معظم انقلاب و گفتگو با ایشان درباره کانال ارتباطی اصلاح‌طلبان بیان کرد.

منتجب‌نیا:

هاشمی تا قبل از سال ۸۸، شخصیتی فراجناحی داشت/ آقایانی که مدعی آشتی‌ملی هستند، ابتدا باید ما را قانع کنند/ شاید بهتر از روحانی پیدا شود

قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت: دولت باید به جنبه‌های اثباتی خود بپردازد و دیگر پرونده قبل را ببندد اگر به جای پرداختن به نقاط قوت مدام به بزرگ کردن گذشته بپردازیم برای مردم مشمئزکننده می‌شود.

«نسیم آنلاین» از شکست "فرار به جلو"ی اصحاب فتنه گزارش می‌دهد

چرا " آشتی ملی" به دیوار خورد؟ پایان پیاده‌روی روی مرز انقلاب

اصلاح‌طلب‌ها مطمئن هستند که بدون واسطه نمی‌توانند به حیات سیاسی خود در نظام ادامه بدهند، حال این واسطه چه کسی باشد؟! ناطق نوری، روحانی، سیدحسن خمینی یا حتی خود مقام معظم رهبری باشد، مهم این نکته است که این طیف باور دارند بدون نظر خاص رهبری نمی‌توانند فعالیت سیاسی موجهی داشته باشند.

روایت متفاوت عطریانفر از حیات و ممات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در گفتگوی تفصیلی با «نسیم آنلاین»:

می‌خواستند هاشمی را در عرضِ رهبری تعریف کنند

محمدعطریانفر از اعضای حزب کارگزاران سازندگی و از نزدیکان هاشمی رفسنجانی در گفتگو با «نسیم آنلاین» به تشریح جزئیاتی از زندگی و درگذشت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام پرداخت.

«نسیم آنلاین» گزارش می‌دهد:

نظر متناقض ۱۶ عضو ارشد "اصلاحات" و "اعتدال" در خصوص جانشین هاشمی رفسنجانی

بعد از درگذشت مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی یکی از مهم‌ترین چالش‌های درون این جناح‌ها، سرپرست جایگزین هاشمی است؛ کسی که از یک سو وجاهت در نزد رهبر معظم انقلاب داشته باشد تا بتواند نقش پل واسط جناح‌ها با رهبری باشد و از سوی دیگر مورد وفاق و اجماع تمامی اعضای این طیف وسیع و هزار فرقه‌ای شود.

فتحی نماینده مردم تهران در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

فردی با ویژگی‌های آیت‌الله هاشمی در جریان اصلاحات و اعتدال پیدا نمی‌شود/ ناطق متعلق به جبهه اصلاحات نیست

فتجی در خصوص جایگزینی آیت الله هاشمی گفت: شخصیت‌هایی هستند که در جامعه‌ اصلاحات تاثیرگذارند، اما فرهیختگی، پختگی، کیاست، تیزهوشی و سیاست‌مداری آقای هاشمی را در هیچ‌کس سراغ ندارم

«نسیم آنلاین» شرایط جانشینان هاشمی را بررسی می‌کند

اصلاح‌طلبان شیخوخیت یک "راست سنتی" را می‌پذیرند؟

مهم‌ترین نکته پذیرش شیخوخیت ناطق نوری برای اصلاحات دورتر شدن این جریان از شعارهای خود در یک دهه گذشته می‌باشد؛ زیرا وی نیز هنوز خاطرات تلخ اهانت‌های اصلاح‌طلبان به خود همچون "مجلس زوری نمی‌خوایم، ناطق نوری نمی‌خوایم" را از یاد نبرده و گهگاهی در گفتگوهایش از آن رفتارها گلایه می‌کند.

«نسیم آنلاین» بررسی کرد؛

آینده سیاسی نزدیکان هاشمی پس از فوت پدرخوانده

با مرگ آیت‌الله هاشمی یکی از گره‌های مهم ساختار الیگارشی از دور خارج شد و حتی اگر نقش و جایگاه آن بازآفرینی شود به علت کهولت سن این ساختار به زودی دوباره همین اتفاق خواهد افتاد.

«نسیم آنلاین» بررسی کرد:

تمام چالش‌های دولت یازدهم در "دوران پساهاشمی"

این روزها بازار گمانه زنی در مورد آینده سیاسی جریان نزدیک به مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی داغ است و حل مسئله نسبت جریان اصلاح طلب و حامی دولت که حالا مهم ترین پایگاه حاکمیتی خود را از دست داده اند نقل محافل سیاسی شده است و هر جناح و گروه سیاسی تلاش می کند بنا به اقتضائات و منافع خود دوران پسا هاشمی را تفسیر و تحلیل کند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی در نشست خبری:

کسى نمى‌تواند جایگزین آیت‌الله هاشمى شود

منتجب‌نیا درباره اینکه امکان دارد ناطق‌نوری جایگزین هاشمی‌رفسنجانی باشد یا نه گفت: آقای هاشمی ویژگی‌هایی را داشت که کسی نمی‌تواند جایگزین آن باشد. آقای ناطق هم شخصیت محبوب و مورد حمایت هستند.

اصلاح‌طلبان و هاشمی از تخریب تا تقدیر

کسانی که امروز می خواهند خود را به عنوان مدافعان انحصاری آقای هاشمی معرفی کنند باید بدانند که حافظه ذهنی ملت و مکتوبات به جا مانده ازآنان در حمله و تخریب شخصیت آقای هاشمی پاک شدنی نیست.

بخش دوم// گزارش «نسیم آنلاین» از آینده مبهم اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان در فقدان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

جایگزین سیاسی "هاشمی" کیست؟

شخصیت حقیقی هاشمی رفسنجانی به عنوان یک رهبر سیاسی آنقدر برای جریان حامی او از اصلاح طلبان گرفته تا اعتدالیون هم ارزشمند و هم بی بدیل بود، که حالا به نظر می‌رسد انتخاب فردی برای جایگزینی او امری بسیار بعید باشد، چنانکه تئوریسین های اصلاحات معتقد به این هم هستند.

«نسیم آنلاین» بررسی کرد// بخش اول

پس از هاشمی چه کسی بر مسند مصلحت می‌نشیند؟

همه نقش هایی که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این سالها بازیگر آنها بوده بعد از فوت او بدون صاحب باقی مانده و خیلی ها به دنبال این هستند که بدانند چه فرد یا افرادی می توانند جایگاه حقوقی و حقیقی او را پر کنند.

بیشتر در حال بارگذاری...
مروری بر ۷ وعده اقتصادی رئیس‌جمهور از پیش از انتخابات تا امروز

جدال روحانی با وعده‌هایش ادامه دارد...

موشن گرافیک "توتال"

در این موشن گرافیک سوابق همکاری شرکت ملی نفت و گاز ایران با شرکت فرانسوی توتال مورد بررسی قرار گرفته و خلف وعده های توتال به تصویر کشیده شده است.

اروپایی ها اگر جای مردم ایران بودند با امثال شرکت های فرانسوی چه می کردند؟!

پس از رفتن دوباره ی شرکت های پژو و توتال از ایران، دیدن این گزارش و واکنش مردم اروپا خالی از لطف نیست

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "کبریت" به موضوع سربازی و جوانان متخصصی که در این دوره تخصص شان را از دست می دهند.

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین