کتاب شرح زندگی شهید رحیمی رونمایی می‌شود

شهید رحیمی

کتاب "رسول مولتان" شامل شرح زندگی شهید رحیمی، ساعت ۱۴:۳۰ امروز، چهارشنبه با حضور حدادعادل، صفار هرندی، حسین یکتا و سعید قاسمی در غرفه مجمع ناشران انقلاب اسلامی در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی خواهد شد

به گزارش «نسیم»، کتاب "رسول مولتان" شامل شرح زندگی سردار فرهنگی، شهید سیدمحمدعلی رحیمی ساعت ۱۴:۳۰ امروز با حضور حداد عادل در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی خواهد شد.
این کتاب به روایت مریم قاسمی زهد، همسر شهید رحیمی بیان شده و با کوشش علیرضا قزوه و در انتشارات "سوره مهر" و به قلم زینب عرفانیان به چاپ رسیده است.
مراسم رونمایی از این کتاب روز چهارشنبه 23 اردیبهشت ماه 1394 در غرفه مجمع ناشران انقلاب اسلامی واقع در شبستان روبروی راهرو 9 در مصلی تهران با حضور دکتر غلامعلی حدادعادل، صفار هرندی، حسین یکتا و سعید قاسمی و سایر شخصیت‌های فرهنگی کشور برگزار خواهد گردید.
گفتنی است شهید سید محمد علی رحیمی در ۱۹ تیرماه ۱۳۳۶ در شهر اهواز متولد و در همان سنین کودکی به دلیل شغل پدر ساکن تهران شد.
این شهید از نوجوانی فعالیت‌های فرهنگی-انقلابی خود را آغاز و پس از انقلاب در مراکزی مانند کمیته انقلاب اسلامی، کانون بعثت، وزارت ارشاد و سپاه فعالیت نمود و نهایتاً در سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان کارمند رسمی شروع به کار کرد.
شهید رحیمی در طی فعالیت خود در سازمان، ماموریت‌های مختلفی به کشورهای آسیایی و آفریقایی از جمله هندوستان، پاکستان، افغانستان و نیجریه، جهت بررسی اوضاع مسلمانان، به خصوص شیعیان، داشت و آخرین مأموریتش سال ۱۳۷۴ به کشور پاکستان به عنوان رایزن فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران بود که پس از گذشت یک سال و شش ماه از مأموریت، در دفتر کارش به دست گروهک وهابی "جهنگوی" به شهادت رسید.

گالری تصاویر

ارسال نظر

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

گام دوم انقلاب اسلامی

در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی مردم ایران رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای راهبردی به تبیین حرکت انقلاب اسلامی لرای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام عصر پرداختند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
در حاشیه حضور سردار محسن رضایی و سلیمانی در برنامه حالا خورشید
وقتی شفافیت، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین