معاون وزیر نیرو: هیچ خبری از افزایش قیمت آب و برق نیست

هوشنگ فلاحتیان

هوشنگ فلاحتیان افزود: وزارت نیرو برای افزایش تعرفه‌ها برنامه‌ای ندارد و هرگونه افزایش نرخی تنها باید با هماهنگی دولت صورت گیرد/ پیش‌بینی حداکثر بار برق در سال جاری ۵۱ هزار مگاوات است

به گزارش «نسیم»، هوشنگ فلاحتیان درنشستی خبری با اشاره به این‌که پیش‌بینی می‌شود پیک مصرف برق در سال جاری با 2400 تا 2500 مگاوات افزایش نسبت به سال گذشته به 51 هزار مگاوات برسد، گفت: در صورتی که مردم در مصرف برق 10 درصد صرفه‌جویی نداشته باشند با توجه به مشکل عدم بارندگی مناسب و عدم دسترسی برخی نیروگاه‌ها به آب مورد نیاز با توجه به میزان تولید برق بروز خاموشی طبیعی است. البته تلاش می‌کنیم تجربه سالی بدون خاموشی را داشته باشیم.

وی با اشاره به این‌که از سال گذشته تاکنون 2831 مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی ایجاد شده است، گفت: در حال حاضر ظرفیت اسمی نیروگاه‌های کشور 73 هزار و 109 مگاوات است.

فلاحتیان با اشاره به برنامه صادرات و واردات نیز با توجه به کمبود حجم تولید برق نسبت به مصرف اظهار کرد: در صورتی که ترکمنستان و ارمنستان که بیشترین سهم را از صادرات برق به ایران دارند، حداکثر برق را به ایران دهند نهایتا 650 مگاوات برق در تابستان صادر می‌کنیم.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر آخرین وضعیت قرار‌داد واردات برق از آذربایجان نیز اظهار کرد: در حال مذاکره نهایی هستیم؛ ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز در دو کشور ایران و آذربایجان به پایان رسیده است و به زودی هیاتی را برای مذاکره بر سر تعرفه برق به باکو می‌فرستیم.

وی افزود: اگر بنا به تعرفه مورد نظر ما آذربایجان حاضر به فروش برق شود، در حد 100 تا 400 مگاوات واردات خواهیم داشت. در حال حاضر آذربایجان اعلام آمادگی برای صادرات 100مگاوات برق کردند اما ما حداقل 300 تا 400مگاوات برای بهره‌مندی از برق به صورت سنگ‌رون می‌خواهیم تا به صورت جزیره‌ای برق وارد نکنیم.

فلاحتیان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های مدیریت تقاضا اظهار کرد: براساس طرحی که به شرکت‌های برق منطقه‌ای ابلاغ شده، تمام مشترکین مگاواتی دعوت به عقد قرار‌داد می‌شوند که براساس آن در صورت صرفه‌جویی در مصرف برق در زمان پیک در تابستان می‌توانند در نیمه‌شب با تعرفه مخفف برق دریافت کنند و از دیماند قرار‌دادی تجاوز کنند.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی تاکید کرد: همچنین کشاورزان در صورتی که در ساعت پیک مصرف برق چاه‌های خود را خاموش کنند می‌توانند 20 ساعت بعد برق را مجانی دریافت کنند. بدین صورت تا دو هزار مگاوات تقاضا را مدیریت می‌کنیم.

ارسال نظر

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

گام دوم انقلاب اسلامی

در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی مردم ایران رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای راهبردی به تبیین حرکت انقلاب اسلامی لرای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام عصر پرداختند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اقساط بازگشتی مسکن مهر، سقف بالای سر ۱۳ میلیون روستایی
راهکارهایی برای مقاوم‌سازی بافت فرسوده روستایی
اختصاص ۶۵۳۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی در بودجه ۹۸
اشتغال‌زایی پایدار  با بهبود فضای کسب‌وکار یا پول‌پاشی؟
مهدی غضنفری وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت
دولت روحانی مرد مقابله با تحریم و شرایط سخت نیست
عدنان موسی‌پور، رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران
تحریم‌های خارجی را دور می‌زنیم با تحریم‌های داخلی چه کنیم؟
داود سوری استاد اقتصاد دانشگاه شریف
توان اجرایی و بار علمی دولت در حال کاهش است
رئیس کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران
گوشت ۹۰ هزار تومانی تقصیر نهادهای نظارتی است
روایت حسین راغفر، استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا از برخی اتفاقات عجیب در اقتصاد کشور؛‌
جایی که آب نیست، پتروشیمی ساخته‌اند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین