شکست معاون دولت اصلاحات در انتخابات اتاق ایران + سوابق رئیس جدید

جلال پور نائب‌رئیس اتاق ایران

محسن جلال پور، تولیدکننده و صادرکننده معتبر پسته و فعال در بخش صنعت و معدن و کشاورزی به عنوان ریاست اتاق بازرگانی و صنایع معادن و کشاورزی ایران انتخاب شد

به گزارش خبرنگار «نسیم»، امروز در حالی انتخابات هشتمین دوره اتاق ایران برگزار شد که از بین کاندیدا های بالقوه برای ریاست آن، تنها 2 گزینه محسن جلال پور و محسن مهر علیزاده کاندیدا شدند.

اما در نهایت مهر علیزاده که حتی سخنرانی کاندیدا توری خود را انجام داده بودبه نفع محسن  جلال پور کنار رفت. و به این ترتیب محسن جلال پور نایب رییس دوره هفتم اتاق ایران بود به عنوان رییس اتاق هشتم انتخاب شد. وی هم اکنون ریاست اتاق کرمان و ریاست انجمن پسته را در کارنامه دارد و پیش ازاین در بخش های مختلف اتاق ایران فعالیت داشته و به باور بسیاری ازفعالان اقتصادی دارای شخصیتی مستقل و نماینده واقعی بخش خصوصی و فردی فرا جناحی محسوب می شود و رابطه خوبی با تصمیم گیران و تصمیم سازان دارد .
به نظر می رسد اقبال نمایندگان به جلال پور به حدی بود که مهر علیزاده  که چند ماه برای ریاست اتاق ایران تلاش می کرد را به نتیجه رساند که قبل از آغاز رای گیری انصراف دهد. چرا که با توجه به اجماعی که حول جلال پور به دلیل شخصیت مستقل سیاسی و فرا جناحی شکل گرفته بود شانسی برای مهر علیزاده باقی نمانده بود .

جلال پورکه بیش از 30سال سابقه در فعالیت های اقتصادی و اجتماعی و مدیریتی داردو مورد وفاق گروه ها و جریانات داخل و خارج اتاق بوده است و پیش بینی می شود حضور وی منجر به یکپارچگی اتاق شود چرا که وی ارتباط بسیار قوی و شفاف با مقامات کشوری و تصمیم گیران نظام دارد .

 پیش بینی می شود با حضور وی نقش افرینی بخش خصوصی در اقتصاد به خصوص در شرایط پسا تحریم بیشتر شود
 

در عین حال، با این تغییر در ریاست اتاق ایران، نماد این اتاق هم که پیش از این زغفران بود، به پسته تغییر یافت؛ به این دلیل که غلامحسین شافعی رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران، همزمان ریاست شورای ملی زعفران و محسن جلال پور رئیس جدید اتاق، ریاست انجمن ملی پسته را عهده دار هستند.

ارسال نظر

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

گام دوم انقلاب اسلامی

در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی مردم ایران رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای راهبردی به تبیین حرکت انقلاب اسلامی لرای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام عصر پرداختند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اقساط بازگشتی مسکن مهر، سقف بالای سر ۱۳ میلیون روستایی
راهکارهایی برای مقاوم‌سازی بافت فرسوده روستایی
اختصاص ۶۵۳۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی در بودجه ۹۸
اشتغال‌زایی پایدار  با بهبود فضای کسب‌وکار یا پول‌پاشی؟
مهدی غضنفری وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت
دولت روحانی مرد مقابله با تحریم و شرایط سخت نیست
عدنان موسی‌پور، رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران
تحریم‌های خارجی را دور می‌زنیم با تحریم‌های داخلی چه کنیم؟
داود سوری استاد اقتصاد دانشگاه شریف
توان اجرایی و بار علمی دولت در حال کاهش است
رئیس کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران
گوشت ۹۰ هزار تومانی تقصیر نهادهای نظارتی است
روایت حسین راغفر، استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا از برخی اتفاقات عجیب در اقتصاد کشور؛‌
جایی که آب نیست، پتروشیمی ساخته‌اند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین