شکست معاون دولت اصلاحات در انتخابات اتاق ایران + سوابق رئیس جدید

جلال پور نائب‌رئیس اتاق ایران

محسن جلال پور، تولیدکننده و صادرکننده معتبر پسته و فعال در بخش صنعت و معدن و کشاورزی به عنوان ریاست اتاق بازرگانی و صنایع معادن و کشاورزی ایران انتخاب شد

به گزارش خبرنگار «نسیم»، امروز در حالی انتخابات هشتمین دوره اتاق ایران برگزار شد که از بین کاندیدا های بالقوه برای ریاست آن، تنها 2 گزینه محسن جلال پور و محسن مهر علیزاده کاندیدا شدند.

اما در نهایت مهر علیزاده که حتی سخنرانی کاندیدا توری خود را انجام داده بودبه نفع محسن  جلال پور کنار رفت. و به این ترتیب محسن جلال پور نایب رییس دوره هفتم اتاق ایران بود به عنوان رییس اتاق هشتم انتخاب شد. وی هم اکنون ریاست اتاق کرمان و ریاست انجمن پسته را در کارنامه دارد و پیش ازاین در بخش های مختلف اتاق ایران فعالیت داشته و به باور بسیاری ازفعالان اقتصادی دارای شخصیتی مستقل و نماینده واقعی بخش خصوصی و فردی فرا جناحی محسوب می شود و رابطه خوبی با تصمیم گیران و تصمیم سازان دارد .
به نظر می رسد اقبال نمایندگان به جلال پور به حدی بود که مهر علیزاده  که چند ماه برای ریاست اتاق ایران تلاش می کرد را به نتیجه رساند که قبل از آغاز رای گیری انصراف دهد. چرا که با توجه به اجماعی که حول جلال پور به دلیل شخصیت مستقل سیاسی و فرا جناحی شکل گرفته بود شانسی برای مهر علیزاده باقی نمانده بود .

جلال پورکه بیش از 30سال سابقه در فعالیت های اقتصادی و اجتماعی و مدیریتی داردو مورد وفاق گروه ها و جریانات داخل و خارج اتاق بوده است و پیش بینی می شود حضور وی منجر به یکپارچگی اتاق شود چرا که وی ارتباط بسیار قوی و شفاف با مقامات کشوری و تصمیم گیران نظام دارد .

 پیش بینی می شود با حضور وی نقش افرینی بخش خصوصی در اقتصاد به خصوص در شرایط پسا تحریم بیشتر شود
 

در عین حال، با این تغییر در ریاست اتاق ایران، نماد این اتاق هم که پیش از این زغفران بود، به پسته تغییر یافت؛ به این دلیل که غلامحسین شافعی رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران، همزمان ریاست شورای ملی زعفران و محسن جلال پور رئیس جدید اتاق، ریاست انجمن ملی پسته را عهده دار هستند.

ارسال نظر

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت

رسانه‌ها و فرماندهان گروه‌های تروریستی در سوریه طی هفته جاری ابراز امیدواری کرده‌اند تا با فرماندهی مستقیم آمریکا، وارد عملیات علیه محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند.

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌