معاون وزیر نیرو در نشست با معاون اول رئیس جمهور:

۸ هزار میلیارد جداگانه به وزارت نیرو ندهند، برق سال آینده گران می‌شود

بدهی ۲۵هزار میلیارد تومانی برق امسال افزایش یافت

فلاحتیان

فلاحتیان گفت: اگر بخواهیم تعرفه‌های برق را برای سال آینده ثابت نگه داریم باید این ۸ هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان در بودجه در ردیفی جداگانه به وزارت نیرو پرداخت شود.

به گزارش «نسیم آنلاین» فارس نوشت: هوشنگ فلاحتیان در جریان بازدید اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور از وزارت نیرو در جمع مدیران ارشد آب و برق گفت: در حال حاضر 41 نیروگاه خصوصی در کشور داریم که 32 هزار مگاوات برق تولید می‌کنند.

معاون وزیر نیرو ادامه داد: این آمار نشان می‌دهد که 60 درصد برق کشور توسط بخش خصوصی تولید می‌شود،بنابراین تا سال 1400، پیش‌بینی می‌شود که 80 درصد برق کشور توسط بخش خصوصی تولید شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سهم نیروگاه‌های سیکل ترکیبی 28 درصد است، گفت: تا سال 1420، سهم نیروگاه‌های سیکل ترکیبی به 60 درصد می‌رسد و در همان سال راندمان نیروگاه‌ها از 37 درصد کنونی به 42 درصد می‌رسد.

فلاحتیان با اشاره به اینکه 8 هزار مگاوات نیروگاه جدید نیاز داریم که در کشور احداث شود گفت:‌ در طول برنامه ششم توسعه 26 هزار مگاوات نیروگاه جدید باید احداث شود.

به گفته وی قیمت تمام شده برق در حال حاضر 100 تومان است و این عدد نشان می‌دهد که 37 تومان کسری داریم.

وی با اشاره به اینکه در بخش سرمایه‌ای نیازمند 6 هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم که از این عدد 1500 میلیارد تومان از فروش انشعاب تأمین خواهد شد،گفت:‌در این بخش 4750 میلیارد تومان کسری سرمایه داریم و باید در بخش تولید برق نیز 3 میلیارد یورو سرمایه‌گذاری صورت گیرد.

فلاحتیان با اشاره به اینکه وزارت نیرو 25 هزار میلیارد تومان بدهی دارد، گفت: 16 هزار میلیارد تومان از این عدد به شبکه بانکی و 8 هزار و 100 میلیارد تومان نیز به فروشندگان برق خصوصی بدهکار هستیم. البته امسال چون بر اساس مصوبه دولت قدرت تهاتر نداشتیم بدهی‌ها افزایش یافت.

وی اظهار امیدواری کرد: در بودجه سال آینده، 8500 میلیارد تومان تحت عنوان ردیف جداگانه برای تحت پوشش قرار دادن مابه‌التفاوت برق در نظر گرفته شود، بنابراین امیدواریم دولت در بودجه سال آینده 3500 میلیارد تومان برای زیرساخت‌های برق بودجه در نظر بگیرد.

    فلاحتیان با اشاره به اینکه قرار است 8 هزار مگاوات نیروگاه گازی به سیکل ترکیبی تبدیل شود،گفت: قرارداد این اقدام بسته شده است اما چون مشخص نیست چه ارگانی هزینه سوخت صرفه‌جویی شده از این بابت را باید پرداخت کند،موضوع بلاتکلیف مانده است.

به گفته وی اگر این مشکل برطرف شود ظرف 30 ماه ما می‌توانیم استارت سیکل ترکیبی شدن 8 هزار مگاوات نیروگاه گازی را بزنیم.

ارسال نظر

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

گام دوم انقلاب اسلامی

در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی مردم ایران رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای راهبردی به تبیین حرکت انقلاب اسلامی لرای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام عصر پرداختند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اقساط بازگشتی مسکن مهر، سقف بالای سر ۱۳ میلیون روستایی
راهکارهایی برای مقاوم‌سازی بافت فرسوده روستایی
اختصاص ۶۵۳۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی در بودجه ۹۸
اشتغال‌زایی پایدار  با بهبود فضای کسب‌وکار یا پول‌پاشی؟
مهدی غضنفری وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت
دولت روحانی مرد مقابله با تحریم و شرایط سخت نیست
عدنان موسی‌پور، رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران
تحریم‌های خارجی را دور می‌زنیم با تحریم‌های داخلی چه کنیم؟
داود سوری استاد اقتصاد دانشگاه شریف
توان اجرایی و بار علمی دولت در حال کاهش است
رئیس کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران
گوشت ۹۰ هزار تومانی تقصیر نهادهای نظارتی است
روایت حسین راغفر، استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا از برخی اتفاقات عجیب در اقتصاد کشور؛‌
جایی که آب نیست، پتروشیمی ساخته‌اند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین