واکنش‌ها به نظریه جدید هاشمی علیه "توان موشکی" کشور

ظریف: مردم ایران می‌گویند برای به دست آوردن سرمایه‌گذاری‌های غرب، حاضر به از دست دادن توان دفاعی خود و تکرار تاریخ نیستند/ قدیری ابیانه: این اظهار نظر خلاف مبانی قرآنی و از القائات دشمن به اذهان نخبگان کشور است

جبرائیلی قناد باشی محمدی قدیری ابیانه

کارشناسان سیاسی و بین‌الملل به اظهارنظر هاشمی در خصوص اینکه "دنیای فردا دنیای گفتمان‌ها است، نه دنیای موشک‌ها" واکنش نشان داده و آن را ساده انگارانه و از القائات دشمن در اذهان نخبگان کشور دانستند.

گروه سیاسی «نسیم آنلاین»::  اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که در سال‌های اخیر به بیان برخی اظهارنظرها و خاطره‌های عجیب معروف شده است، در آخرین آن‌ها در توئیتر خود نوشت: " دنیای فردا دنیای گفتمان‌ها است، نه دنیای موشک‌ها"

این بیان هاشمی رفسنجانی در فضای سیاسی و نظامی کشور با واکنش‌های متفاوتی روبرو شد، تا جایی که برخی رسانه‌ها این سخنان را در مقابل سخنان چندی پیش محمدجواد ظریف در دانشگاه ولینگتون قراردادند. جایی که وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سؤالی درباره برنامه موشکی ایران در دوران پسا برجام گفته بود: "شما در شرایطی نبودید که حتی یک موشک هم نداشته باشید تا شاید از ترس آن یک موشک صدام حسین بمباران شهرهای شما را متوقف کند. ما در آن دوره از این کشور به آن کشور می‌رفتیم و برای یک موشک بازدارنده التماس می‌کردیم. حالا امروز شما از ما می‌خواهید در ازای چند دلار دست از تجهیز سیستم دفاعی خود برداریم؟ لطفاً برای مردم ایران توضیح دهید که چرا با این تجربه، باید تجهیز سیستم دفاعی خود را به قول شما قربانی تجارت با غرب کنند؟ اگر این جمله را به مردم ایران بگوئید به شما خواهند گفت که برای به دست آوردن سرمایه‌گذاری‌های غرب در ایران حاضر به از دست دادن توان دفاعی خود و تکرار تاریخ و صدام حسین دیگری نیستند."

 
* هاشمی نظریه گفتمانی خود را به کنگره آمریکا که دارای بزرگترین زرادخانه‌های تسلیحاتی است ارسال کند

در همین رابطه سید یاسر جبرائیلی در کانال تلگرامی خود با واکنش به این موضع هاشمی رفسنجانی نوشت: "آیت‌الله هاشمی رفسنجانی توئیت کرده‌اند "دنیای فردا، دنیای گفتمان‌هاست نه موشک‌ها".

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: با توجه به اینکه بیشترین تسلیحات جنگی و موشکی دنیا در زرادخانه‌های آمریکاست و بیشترین استفاده از این تسلیحات نیز توسط آمریکا انجام می‌شود، از محضر ایشان استدعا داریم نظریه گفتمانی و پیشگویانه خود درباره دنیای فردا را طی نامه‌ای به دولت و کنگره آمریکا ارسال فرمایند. بلاتردید اگر این ایشان موفق شوند با نظریه خود موجب خلع سلاح آمریکا شوند، بودجه دفاعی نه‌تنها در ایران بلکه در کل جهان به طرز چشمگیری کاهش خواهد یافت.

 

* برای خاتمه جنگ؛ هاشمی فی الفور به شمال حلب اعزام شود

پس از این، مهدی محمدی دیگر کارشناس مسائل سیاسی نیز در مقابل عبارت "دنیای فردا، دنیای گفتمان‌هاست نه موشک‌ها" واکنش نشان داد و در عبارتی طنزگونه، از هاشمی رفسنجانی خواست تا با حضور در مناطق جنگی حلب با ارائه تئوری خود گره‌گشای چالش جنگی مردم سوریه با تروریست‌های تکفیری داعش و القاعده باشد.

محمدی در کانال تلگرامی خود نوشت: آقای هاشمی گفته است "دنیای آینده، جهان گفتگوست نه موشک"؛ پیشنهاد می‌کنم ایشان به‌منظور نابودسازی داعش و النصره از طریق گفتگو، فی‌الفور به شمال حلب اعزام شود.

 

* این اظهار نظر خلاف مبانی قرآنی و از القائات دشمن به اذهان نخبگان کشور است

اما واکنش‌ها به این اظهار نظر هاشمی رفسنجانی به همین‌جا ختم نشد و محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس مسائل بین‌المللی در گفتگو با «نسیم آنلاین» با اشاره به اینکه "یکی از خطرناک‌ترین راه‌های نفوذ توسط استکبار در کشور القاء این موضوع به مردم و مسئولان است که عصر اقدامات نظامی و تجاوزات گذشته است" گفت: برنامه‌ریزی برای القاء چنین تفکراتی از سوی غرب قدرتمند به‌ویژه ایالات‌متحده آمریکا صورت می‌پذیرد تا از این طریق کشورها را از توطئه‌های خارجی غافل نموده و زمینه را برای پیروزی در یک تجاوز هموار نمایند.

وی گفت: آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در القاء این باور سرمایه‌گذاری زیادی می‌کنند درحالی‌که بیشترین هزینه‌ها را خود این دولت‌ها برای امور نظامی دارند و سال‌به‌سال هم بر هزینه‌های آن می‌افزایند. لذا در عصر حاضر، نه‌تنها عصر موشک پشت سر گذاشته نشده است بلکه شاهد سرمایه‌گذاری وسیع آمریکا، اسرائیل، انگلستان و دیگران در تولید موشک‌های هسته‌ای نیز هستیم.

سفیر سابق ایران در ایتالیا و استرالیا در ادامه با تأکید بر اینکه " بیان  اینکه عصر موشک گذشته و عصر گفتمان فرارسیده، نتیجه القاء دشمن است" گفت:  این تصور حتی با آنچه درباره ظهور حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) گفته می‌شود نیز در تضاد است و با آموزش قرآن همخوانی ندارد. اگر منظور از بیان چنین مطلبی عدم سرمایه‌گذاری در تولید موشک و سایر تجهیزات نظامی است با آیه واعدوا لهم ماستطعتم من قوه در تضاد است البته این به معنی این نیست که ما گفتمان را نادیده بگیریم بلکه توسعه ارتباطات از قبیل اینترنت، ایمیل، و تلگرام در جهان ایجاب می‌کند که ما در امر گفتمان نیز بیش از پیش فعال باشیم و این فعالیت در جهت معرفی اسلامی و صدور انقلاب اسلامی باید باشد و هیچ تضادی با پیشرفت نظامی ندارد زیرا توانایی نظامی ایران برای جنبه بازدارندگی است تا اولاً دشمن تصور پیروزی در صورت تجاوز را از ذهن دور کند ثانیاً در صورت بروز چنین خطایی آن‌چنان مجازات شود که از کرده خویش پشیمان گردد و مایه عبرت دیگران شود.

* آمریکا سالی هزار میلیارد دلار برای تسلیحات نظامی خود هزینه می‌کند اما برای دنیا نسخه بی‌نیازی به ارتش را می‌پیچد

جعفر قناد باشی دیگر کارشناس سیاست خارجی و مسائل بین‌المللی بود که در واکنش به این موضع  هاشمی رفسنجانی در گفتگو با «نسیم آنلاین» گفت: اگر که ما به کشورهای آینده‌نگر که برنامه‌های چند ده سال آینده خود را تدوین و منتشر کرده‌اند، مانند آمریکا، ژاپن، آلمان و دیگر کشورهای اروپایی نگاه کنیم می‌بینیم که آن‌ها درصدد رشد و توسعه صنعت نظامی خود هستند.

وی ادامه داد: آزمایش‌های اخیر آمریکا و برخی کشورهای دیگر روی سلاح‌های هسته‌ای، به‌علاوه بررسی بودجه نظامی و هزینه تسلیحاتی سالانه برخی کشورها مانند ایلات متحده آمریکا که امروز قریب به هزار میلیارد دلار در سال است و این  رقم بسیار جالبی است که اتفاقاً بیشتر مربوط به سلاح‌های پیشرفته‌ای است که برای جنگ‌های آینده در نظر گرفته‌اند، نشانگر بر برنامه‌ریزی بلندمدت آن‌ها برای آینده نظامی خود است.

این کارشناس مسائل سیاست خارجی افزود: از طرفی کشورهایی مثل آلمان و ژاپن  که به دلایلی از سوی کشورهای غربی و به‌ویژه آمریکا از داشتن ارتش محروم بوده‌اند، طی یک دهه اخیر بخش قابل‌توجهی از کوشش‌های این دولت‌ها نقش‌آفرینی در عرصه نظامی جهان است.

جعفر قناد باشی در ادامه گفتگوی خود با «نسیم آنلاین» با اشاره به اینکه "درست است که از نظر علمی انسان پیشرفت کرده است اما از نظر برخورد و رفتار امروز بدتر رفتارها میان انسان‌ها رخ می‌دهد و بدتر خصومت‌ها میان آن‌ها در حال وقوع است" اظهار کرد: اینکه این تصور بین ما به وجود بیاید که دنیای سلاح گذشته است تصور بسیار غلطی است که مروج آن خود آمریکایی‌ها هستند. یک‌زمانی آمریکایی‌ها می‌گفتند که امروزه ارتش بی‌فایده شده و با آن ژاپن و آلمان را دربند خورد کردند و حتی بعد از انقلاب و قبل از جنگ این نسخه برای ایران هم پیچیده می‌شد و برخی روشنفکرنماها در روزنامه می‌نوشتند که امروز روز جنگ‌های نظامی نیست و باید به عرصه جنگ فرهنگی ورود کرد و لذا نیازی به حضور ارتش و نیروهای نظامی به کشور است ولی همین افراد زمانی که جنگ تحمیلی اتفاق افتاد دیدند که چقدر حرف آن‌ها غلط و بی مبنا و بر اساس نظرات دشمن بوده است.

سفیر سابق ایران در لیبی با بیان اینکه "کارشناسان سیاسی و نظامی پیش‌بینی می‌کردند که حوالی سال‌های 2006 و 2007 میلادی موعد حمله آمریکا به ایران است و وقایع میدانی هم از قریب‌الوقوع بودن همین واقعه خبر می‌داد" گفت: اما زمانی که آن سال‌ها  فرارسید و حمله‌ای به ایران صورت نگرفت همه مشاهده کردند که توانمندی نظامی جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه توانمندی‌های موشکی ایران بود که مقابل این حمله نظامی ایستاد و از آن پیش‌گیری کرد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه ادامه داد: اما انسان وقتی‌که این سخنان را از زبان برخی به‌ویژه نخبگان کشور می‌شنود می‌بیند که واقعاً حرف مقام معظم رهبری تحقق‌یافته و تفکرات و نظرات آن‌ها را ایده‌های دشمن رقم‌زده است و ما تعجب می‌کنیم که چگونه این مدل سخنان از سوی برخی نخبگان کشور بین می‌شود.

وی در پایان افزود: بر همین اساس با بررسی نتایج مؤسسات آینده‌پژوهشی داخلی و خارجی به‌راحتی می‌توان مشاهده کرد که کشورهای پیشرفته و آینده‌نگر همگی برای آینده خود نظامی خود برنامه سنگین و بلندمدتی طراحی کرده‌اند و این به این مفهوم است که آن‌ها قصد استفاده از آن‌ها در آینده و انجام عملیات احتمالی به‌وسیله این سلاح‌ها را در سر می‌پرورانند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

 • mk جمعه ۶ فروردین ۱۳۹۵ ۱۳:۱۶:۵۸
  پاسخ 16 |

  سلام امیدوارم بخاطر منافعتون به ملت خیانت نکنید. شما نمیدونید منظور آیت ا... هاشمی چیه؟ ایشان بنیان گذار انقلاب بعد از امام هستند، شما؟ یاعلی

  • الهام چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ ۲۱:۲۸:۸
   پاسخ 0 |

   بنیان گذار انقلاب بعد امام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ رفسنجانی؟؟؟؟؟؟؟؟ ایشون اصلا کلا صاحب انقلابن. شما خودتو ناراحت نکن !!

  • بهزاد پنج شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ ۰:۳۴:۵۰
   پاسخ 1 |

   امان از این پیرمرد محترم بازنشسته ای که پسرش هم افتضاح کرسنت و ... را به بار آورده. خودش هم به خاطره بافی مبتلا شده...

  • اتن جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ ۱۴:۳۹:۷
   پاسخ 0 |

   چرا برای کسی که خیانتاش لو رفته تره خورد میکنی؟شاید...

 • رشید جمعه ۶ فروردین ۱۳۹۵ ۱۵:۹:۲۰
  پاسخ 11 |

  به آقایانی که پیشنهاد اعزام آقای رفسنجانی به حلب داشتند باید گفت هاشمی درمورد جهان اینده صحبت کرد نه حلب یا سوریه ،جهان تنها به مناطق درگیر مسلمان نشین ختم نمیشه،و مشخصا استفاده از گتمان برای حل مسایل جهانی خیلی شخصیتی انسانی تر داره نسبت به موشک و بمب و ترور و کشتار وهمچنین داعش و القاعده و بوکوحرام یا چنین گروههایی بی شک جایی رشد و تکامل پیدا میکنن که حکومتها پایگاه مردمیشونو از دست دادن و مردمشون دیگه اعتقاد و اعتمادی به حکومتشون ندارن،و اعتماد هم با موشک و قدرت نظامی همراه بافشار اقتصادی وبی اعتباری جهانی و....خیلی پایدار نیست

  • محمد چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ ۱۶:۳۰:۳۶
   پاسخ 0 |

   ینی واقعا متوجه نیستید که این همه که کل عالم میگن باید توان نظامی مون بالا باشه، به خاطر قدرت بازدارندگی ای هست که این تسلیحات میاره!!؟ بعد هم اینکه خب ما فقط فقط فقط رفتیم سراغ صحبتو گفتگو..خالا اگر اون دشمن وحشیه ما اومد و حمله کرد، ما باس چکار کنیم؟؟؟ توان دفاعیمون که ضعیفه، چون کار نکردیم...چه کنیم؟ در ضمن بفرمایید که چرا خود آمریکاییا و غیره به این شدت دنبال تجهیز قوای نظامیشون هستن(همون طوری که توی صحبتای بالا خیلی درباره ش توضیح دادن)؟؟؟

   • ایرانی شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ۲:۶:۵۷
    3 |

    راست میگه در مورد آینده صحبت کردند منظورشون شاید 1000 سال اینده است !!و اتفاقا الان زمان گفتگو و موشکه.

  • دکتر پنج شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ ۱:۳۲:۵۹
   پاسخ 0 |

   این استدلال ها رو درباره هسته ای هم تکرار کردید برجام چی شد!؟ چرا ارباب شما داره یک طرفه اجراش می کنه!؟؟

  • ناشناس شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ ۱:۴۵:۴
   پاسخ 0 |

   بله گفتمان چیز خوبی هستش به شرطی که طرفت هم انسان باشه و اهل گفتگو نه اهل تهدید کردن و شاخه شونه کشیدن منظورم امریکا و کشورهای نوکر و وابسته به امریکا هستش.

 • علی جمعه ۶ فروردین ۱۳۹۵ ۲۲:۱۳:۳۴
  پاسخ 1 |

  این اقای به اصطلاح همراه امام نمی داند که عربی ها به پشتوانه داشتن موشکهای خود این همه فشار به دنیا وارد می کند . واقعن بعید است اسم این اقا را سیاست مدار گذاشت کسی که به فکر اقتدار مملکت خود نیست ولی خود را انقلابی می داند

 • احمد چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ ۱۷:۳۰:۵۲
  پاسخ 0 |

  بگوئید ایشان با این مغز اینده نگر جاداشت تقدیر می شد ایشان بلند گو امریکاست والا امریکا با ان همه زراتخانه اتمی چه طاور اینده را نگاه نمی کند اقا چرا ناراحت می شوی منظور ایشان ظهور امام زمان که ابزار ها از کا رمی افتد شاید

 • حسن چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ ۲۰:۵۲:۱۲
  پاسخ 0 |

  رشید خان لطفا این ادا اصول های الکی رو بزار کنار.... شما و امثال شما رو جو گرفته ... تو این مملکت روز هایی بود که یه سفیر به شاه مملکت حکم می کرد .. دوره قاجار رو که تاریخ فراموش نکرده ... چند تا سرزمین رو با زور نظامی از ایران گرفتن؟.... جوری از دنیا و اینده دنیا حرف می زنی که انگار تو باغ نیستی . اگه اینده دنیا با شعار های شما رقم می خورد تمام ابر قدرت ها هزار هزار بمب اتم انبار نمی کردن .... مخلص کلام جک نگید

 • بنده خدا چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ ۲۱:۱۵:۵۷
  پاسخ 0 |

  آقای هاشمی زمانی که ترور شد اگرشهید شده بود همه ازش به نیکی یاد می کردند اما گذشت زمان ماهیت واقعی اشخاص را بیشتر نشان می دهد. اینجاست که دعای عاقبت بخیری معنا پیدا می کند

 • رامین چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ ۲۳:۵:۲۷
  پاسخ 0 |

  من با اینکه به اصلاح طلبها رای داده ام اما هرگز موافق نیستم تا توان نظامی کشورمان کوچکترین ضعفی داشته باشد . گفتمان جای خود را دارد و داشته باشد ولی خود کفایی واستقلال طلبی جای خود، بخصوص در توان نظامی. امروز بحث توان موشکی فردا توپ هوایی پس فردا ...ودر اخر تفنگ معمولی..یه دفعه بگین....

 • امید پنج شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ ۱:۵۹:۴۶
  پاسخ 0 |

  این آقا یه کم باید دنیای گفتمان را باز کند یعنی که موشک نخریم یا نسازیم پس برای حفاظت از شما باید گفتمان شود

 • ایرانی ترک آذربایجانی پنج شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ ۳:۳۲:۵۸
  پاسخ 0 |

  سلام ، به همه افرادی که قانون جنگل را می فهمند عرض می کنم ، تنها عامل بازدارندگی کشورمان در مقابل دشمنان توان دفاعی بالای ایران عزیز بو یژه قدرت مو شکی سپاه است . نگاه کنید چقدر فهیمانه رهبر عالیقدر "امام خامنه ای "موضوع را به صراحت اعلام کردند ، همین الان هم توان ضعیف موشکی کشور یمن ،سعودیها را زمین گیر و بیچاره کرده ، که از ترس چند صد موشک متعلق به 40 سال پیش" حوثی ها "معادلات را تغییر داده اند ، یا کره شمالی را ببینید که آمریکا و بقیه از قدرت بازدارندگی چندین موشک هسته ای کره شمالی قادر به حمله مستقیم نیستند این یعنی داشتن برگ برنده ! آقای هاشمی بهتر بود بجای این بحثهای غیر عقلانی توان خود را صرف ترییت فرزندان خود میکرد!؟

 • محسن پنج شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ ۹:۳۲:۱۱
  پاسخ 0 |

  واقعا بقالی سر کوچه از هاشمی سیاستمداره .......گفتمان بر سر چی ؟؟؟؟؟؟؟اقا شما هنوز دشمنی دشمن را باور نکردید ............مگه با شیطان بزرگ گفتگو چاره سازه ؟؟؟؟؟من که نمیفهمم چرا بعضی ها نمیخوان بفهمن و

 • ایرانی پنج شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ ۱۵:۴۵:۵۱
  پاسخ 1 |

  مشکل ما ایرانیها اینه که در هر موردی که صحبت میشه اظهار فضل میکنیم و از گفتن "نمیدانم" شرم و هراس داریم. اولا که جمله در مورد جهان آینده هست. در ثانی این جمله یک جمله منطقیه. دنیای پایانی مگه قرار نیست سرشار از صلح باشه؟ بهتره منظور واقعی و تفسیر این جمله از خود آقای هاشمی پرسیده بشه نه اینکه هرشخصی برداشت خودشو داشته باشه و با برداشت شخصی دست به محاکمه و صدور حکم هم بزنه. به علاوه اون کارشناس خامی که خودش رو در زمینه سیاست از آقای هاشمی برتر دونسته چه پست سیاسی مهمی داره؟ اصلا صلاحیت اظهار نظر داره؟ یا اینکه برای مطرح کردن خودش داره از شرایط استفاده میکنه؟ مطمئنید بهتر از هاشمی میفهمه و میتونه اوضاع رو بررسی و تحلیل کنه؟ اونهایی هم که میگن صحبتهای هاشمی خلاف قرآن هست پس به صلح حضرت امام حسن(ع) با معاویه هم باید ایراد بگیرن دیگه درسته؟

 • فرزاد جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ ۱:۱۶:۱۳
  پاسخ 0 |

  موشک لازم است اگر موشک نداشتیم مثل یمن مورد حمله قرار میگرفتیم

 • امیدعلی شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ۷:۴۱:۴۵
  پاسخ 0 |

  باسلام بصیرت کسی دارد که شایدمال حلال خورده باشد

 • تائب شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ۱۱:۱۲:۵۹
  پاسخ 0 |

  اگر کشور به دست هاشمی و هم فکران او بیافتد هر وقت که دشمن موشک می زند دست ها را بالا می برند و داد می زنند آهای گفت و گو!

 • بیکاری شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ۱۸:۵۰:۲۶
  پاسخ 0 |

  انقد به موشک اهمیت میدید .اقدام و عمل داشته باشید در زمینه تولید

 • فاضل یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ ۷:۵۹:۴
  پاسخ 0 |

  قطعا" این خواست خداست که یک عده دستشان برای مردم شریف ایران ودلسوزان کشورونظام رو شود

 • نصیرپور یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ ۱۳:۵۹:۵
  پاسخ 1 |

  کشتی هاشمی و نوچه هاش به گل نشسته عقل حکم میکند سوار کشتی به گل نشسته نشیم کشتی واقعی کشتی امام و رهبریست . لبیک یا خامنه ای

 • ابکنار یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ ۱۵:۲۶:۳۶
  پاسخ 0 |

  متاسفانه دنیای ما بعداز سال 57 بترتیب فلسطین، لبنان ، سوریه، و سایر کشورهای مسلمان درحال جنگ میباشد به همین خاطر گفتمان معنایی ندارد چون جهان دیگری وجود ندارد .

 • صمدی سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۱۶:۲۴
  پاسخ 0 |

  سلام، حرف رو به روز بیان می کنید، بعد که حاشیه ساز شد ابراز می کنید که این جمله مال گذشته است که از خود رفع ابهام کنید،یا خود نا آگاه هستید و یا اینکه مردم را نادان فرض کردید

 • ایرانی پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ ۱۵:۲۰:۴۹
  پاسخ 0 |

  یعنی اعتماد به این پاکی. تا کی دوام داره. اغراب چها چنگولی سلاح میخرن نه خودکفا که بسازن .بعد ما گفتگو کنیم دستمان به چی بند باشه مث حاکمان قاجار مجور شیم در ازای گفتمان جهانی نصف کشور را بدهیم

 • Ho یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱:۱۳:۴۰
  پاسخ 0 |

  کسانی که با فرموده جناب اقای هاشمی موافقند لطفا به این سوال جواب بدن که چرا خود امریکا و اسرائیل و غربیا بیشترین سرمایه گذاری نظامیرو دارن؟؟ایا این فردایی که میگین فقط مال ماست و اونا تفننی دارن موشک و سلاح تولید میکنن؟؟؟!!!چرا یه خورده بیشتر فکر نمیکنید اخه؟؟؟؟

 • سعید دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰:۵۴:۲
  پاسخ 1 |

  فقط باید... این توهمی رو را تحمل کرد

  • الیاس کرمی سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ۹:۳۶:۳۰
   پاسخ 0 |

   سن ادمها که بالا بره باید پخته تر بشوند ولی متاسفانه بعضی ها وقتی سنشان بالاترمیره بدتر می شوند

 • reza سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۵۴:۳۶
  پاسخ 0 |

  تمام کشورهای دنیا تحت استعمار انگلیس است انگلیس برای اینکه مردم دنیا دست به شورش نزنند وانگلیس را با همکاری یکدیگر نابود نکنند در اطراف زمین در فضا ایستگاهایی رو ساخته اند که این ایستگاه ها دارای بمب های اتمی وبمب هایی قوی تر از بمب اتم هستند که می توانند دنیا را در عرض چند دقیقه نابود سازند وبادقتی بالا حتی میتوانند نقطه ای کوچک را بر روی زمین از فضا مورد هدف قرار دهند وهمینطور موشک هایی که در تسلیحات هر کشوری هر روز ساخته می شوند هم برای این است که بتوانند زمین به زمین هر جایی رو که مردمانش بر علیه انگلیس دست به شورش زدند آن مکانها رو با موشک نابود سازند

اگر چند متخصص با حقوق ناچیز بهت بِدن، چیکار میکنی؟

داستان ۳۰۰ هزار سال از عمر جوون‌ ایرانی!

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

مزاحمت شیخ‌دُبی‌نشین برای دخترایرانی!

پیشنهاد نوروزی مجموعه "کبریت"، فیلم سینمایی "لاتاری" است و به همین مناسبت اقدام به ساخت دوربین مخفی با موضوع آخرین ساخته محمدحسین مهدویان کرده است. در این مجموعه واکنش شهروندان نسبت به مزاحمت شیخ دبی‌نشین و دستیارش برای دختر ایرانی به تصویر کشیده شده است.

نظرات جالب مردم پس از مشاهده فیلم به وقت شام

فیلم به وقت شام آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در اکران نوروزی به سر می برد و با استقبال خوبی روبرو شده است. "کلاکت" پس از تماشای فیلم به سراغ مردم رفته و نظرشان را درباره این فیلم جویا شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به منظور مذاکره درباره تحولات مربوط به خلیج فارس و قطر
وزیر خارجه عمان وارد تهران شد + برنامه سفر
قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا:
نظام آمریکا و "متیس" خود مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر هستند
 • پر بیننده‌ترین
 • پر بحث‌ترین