گپ «نسیم آنلاین» با یک خیر ایثارگر از آزادی زندانی ارمنی تا کمک‌ به طرح‌های رمضانی؛

معرفتی که در دفاع مقدس برایم حاصل شد مرا به این مسیر هدایت کرد

کار خیر

رزمنده دیروز دفاع مقدس همزمان با ماه مبارک رمضان، ضمن کمک قابل توجه به طرح همای رحمت و تلاش برای آزادی زندانیان نیازمند، هزینه تهیه سمعک یک دانشجوی مستعد را نیز تامین کرد.

گروه جامعه «نسیم آنلاین»: ماه مبارک رمضان ماهی است که به‌واسطه خیر و برکات الهی، بندگان نیز دایره مهربانی خود را گسترده‌تر می‌کنند. حسین رشیدپور یکی از خیرینی است که نه‌تنها در ماه مبارک بلکه در طول سال باقیات‌صالحات فراوانی از خود به‌خصوص درزمینهٔ افراد دربند انجام داده است، اما ما به مناسبت ماه رمضان گفتگویی با او داشته‌ایم. وی در گفتگو با خبرنگار «نسیم آنلاین» می‌گوید: کمک و دستگیری از نیازمندان، توفیقی از جانب پروردگار است و شور و شادی ناشی از انجام کار خیر با هیچ لذت دنیایی قابل‌مقایسه نیست. مال دنیا‌‌ همان‌گونه که از نامش پیداست فقط برای این دنیا کاربرد دارد ولی کارهای خیر توشه آخرتمان است که باید سعی کرد از تمام لحظات عمرمان برای برگیری از این توشه استفاده برد.

وی ادامه داد: معرفتی که در دفاع مقدس برایم حاصل شد من را به این مسیر هدایت کرد که فارغ از نژاد، مذهب و در اوج رعایت کرامت انسانی افراد، به آن‌ها یاری رساند. گاهی اوقات زمانی که به کارهای خودم در طی سال‌ها نگاه می‌کنم، می‌بینم شاید کفه اشتباهاتم سنگین‌تر از اعمال نیکم بوده است، اما خداوند به لطف دعای خیر نیازمندان، هرگز من را چهره‌نما نکرد و آبرویم را حفظ کرده است.

 رشیدپور می‌افزاید: به نظر من روزه ماه مبارک رمضان مانند سیم وصل به رحمت بیکران خداوندی است و این ماه به سبب حاکم بودن معنویت در آن، فرصت انجام کارهای نیک را بیش از هر زمان دیگر سال فراهم کرده است تا همه با کمک به مخلوقات خداوند، زمینه رشد معنوی و فکری خود را مهیا کنیم و فقط از طریق همکاری و ید واحده می‌توان به فرمایشات مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» در خصوص محرومیت‌زدایی و شکوفایی کشور جامه عمل پوشاند و این کار به‌طور حتم محال نیست چراکه اگر غیرازاین بود، خداوند ایده این نوع تفکر و بینش را در نهاد انسان‌ها نمی‌گذاشت.

این داوطلب نیکوکار تأکید می‌کند: اگرچه توان مالی من شاید اجازه ندهد تا کارهای خیر را به‌تنهایی انجام دهم اما من به وسع خود و با همین کمک مالی ناچیزم، سعی می‌کنم با تبلیغ، روزبه‌روز بر همراهان راه خیر در جمعیت هلال‌احمر افزوده تا گره‌ای از مشکلات افراد آسیب‌پذیر و بیمار باز شود.

رشیدپور که در طی هرسال، تا ۲ میلیارد ریال تنها برای آزادی زندانیان نیازمند اهدا می‌کند، اشاره می‌کند که همه جای ایران سرای من است، بنابراین باوجودی که ساکن تهران هستم اما بار‌ها به همراه دوستان نیکوکار برای گرفتن رضایت به دیدار اولیای دم در شمال و جنوب کشور رفته‌ام و از میان ۱۰ محکوم‌به اعدام، بدین ترتیب توانسته‌ایم ۶ تن از آن‌ها را از چوبه دار نجات دهیم. حتی یک بارهم به یک هم‌وطن ارمنی محکوم‌به اعدام در زندان رجایی شهر کمک کردم و زمانی که او از مرگ نجات پیدا کرد من چندین ساعت از شوق گریه می‌کردم.

وی بابیان اینکه گاهی کار خیر می‌تواند یک گفتگوی ساده باشد، اضافه کرد: یک روز زمانی که محصل بودم به مدرسه رفتم و دیدم بسیاری از همکلاسی‌هایم به جبهه رفتند، من هم ۷۲ ماه در جبهه حضور داشتم و وقتی می‌دیدم که پزشکان، مهندسان و گلچین‌های روزگار به شهادت می‌رسیدند، احساس گناه می‌کردم که چرا من به این فیض نرسیده‌ام اما امروز وقتی می‌توانم با فعالیت خیر و داوطلبانه در نهادهای حمایتی، به کسی کمک کنم خدا را شکر می‌کنم، حتی اگر این کمک‌ها یک مشاوره و همفکری، و یا تأمین هزینه درمان باشد.

گفتنی است رشیدپور در جریان بازدید خیرین جمعیت هلال‌احمر از بیمارستان موقوفه نور افشار، به درخواست پدر یکی از بیماران، نزدیک به ۲۰ میلیون ریال را برای تهیه سمعک اهدا کرد و علاوه بر آن، طی چند سال اخیر با همراهی دیگر نیکوکاران داوطلب، سوئیت‌هایی را برای ملاقات در زندان‌های کشور و بندزنان احداث کرده است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نماینده ویژه ترامپ به دنبال معرفی نخست‌وزیر مطبوع واشنگتن

برت مک گورک در بغداد چه می‌کند؟

آیت الله کاشانی نباید ریاست مجلس را می پذیرفت

مبارزه علیه انگلیس، اوج گرفت و در این جا دو تشکل موازی شکل گرفت ملی ها که بیشتر گرایش به مصدق داشتند و مذهبی ها که رهبری آیت الله کاشانی را پذیرفته بودند. قوام هم در همان سال ها به دنبال انتقام گیری از آیت الله کاشانی بود. این انتقام گیری به دلیل نقش ایشان و پدرشان در مبارزه مسلحانه در انقلاب عراق علیه انگلیسی ها بوده است. آیت الله کاشانی و مرحوم پدرش آیت الله سید مصطفی کاشانی جزو علمایی بودند که در جبهه جنگ علیه انگلیس نقش ایفا کرده اند

۶ دلیل گرانی گوشت و مرغ

افزایش مرغ سفره های مردم را کوچکتر می‌کند چون پروتئین طبقات پایین جامعه است. در یک ماه گذشته اتفاقات بی‌سابقه‌ای در افزایش قیمت، احتکار و کاهش عرضه همه کالاهای اساسی اتفاق افتاد.

آمریکا چگونه به تحریم‌های داخلی امید بسته‌است؟

هدف اصلی آمریکا و غربی ها از تحریم های پس از سال ۱۳۸۹ نابودی نظام جمهوری اسلامی از طریق اعمال فشار معیشتی بر مردم به عنوان موتور محرکه و پشتوانه انقلاب و جمهوری اسلامی بوده است. اما کارشناسان اقتصادی غربی تاکید کردند ظرفیت های عظیم اقتصاد ایران و توانمندی های مردم ایران مانع از بروز چالش جدی برای ایران در نتیجه تحریم های خواهد بود، اما...

مهم‌ترین مطالب سرویس

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت مطرح کرد؛
ابتلای ۸۷ نفر به ایدز در روستای درگز صحت ندارد/ بهزیستی به وظایفش عمل کند
مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر؛
هزینه بیمه روستائیان و عشایر روزی یک عدد تخم مرغ است
معاون خدمات شهری شهرداری تهران مطرح کرد؛
احداث زباله‌سوز ۳۲۰۰ تنی در آینده‌ای نزدیک در تهران
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین