امضای بیانیه مشترک همکاری اتحادیه اروپا و سازمان "ناتو"

ناتو

اتحادیه اروپا و ناتو بیانیه مشترکی برای تقویت همکاری‌ها با هدف مقابله با چالش‌های امنیتی مشترک امضا کردند که شامل حملات سایبری و بحران مهاجران و پناهجویان هم می‌شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، "ینس استولتنبرگ"، دبیرکل ناتو با اشاره به کنفرانس خبری مشترک با رهبران اروپا در ورشو گفت، بیانیه مذکور مفهوم و انگیزه جدیدی به شراکت میان این دو سازمان می‌دهد.

او با بیان اینکه کشورهای عضو دو نهاد با چالش‌های بی‌سابقه‌ای در سال‌های اخیر مواجه شدند، گفت: این تصمیم تاریخی ما را قادر می‌سازد تا نزدیکتر از سابق همکاری کنیم. ناتو و اتحادیه اروپا به صورت مجزا نمی‌توانند با چالش‌های امنیتی مواجه شوند اما به صورت گروهی، این دو تیمی توانمند با ابزار لازم تشکیل می‌دهند که قادر است از شهروندان ما و برقراری ثبات در همسایگی‌اش حفاظت کند.

استولتنبرگ این بیانیه مشترک را با دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا و ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپایی به امضا رساند؛ امضای توافقنامه پیش از آغاز نشست 28 کشور عضو ناتو در ورشو صورت گرفت.

دبیرکل ناتو تاکید کرد که رابطه نزدیکتر میان ائتلاف و اتحادیه اروپا به دلیل جو امنیتی بین‌المللی نامطمئن اخیر ضروری است. او گفت: ما موضعی واحد علیه روسیه داریم. اتحادیه اروپا تحریم‌های اقتصادی اعمال کرده، ناتو هم بیشترین تلاش را از زمان پایان جنگ سرد برای دفاع جمعی به کار بسته است.

دبیرکل ناتو همچنین بر همکاری نزدیک اتحادیه اروپا و ناتو در زمینه مقابله با قاچاق انسان در دریای اژه تاکید کرد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

از بی نیازی به حمایت تا بی اعتنایی به مخاطب

اثر گلخانه‌ای در مدیریت فرهنگی

مشکلات امروز نتیجه اجرای سیاست‌های نیلی و دوستانش است

آقای نیلی باید پاسخگوی عملکرد خود در 5 سال اخیر باشند، ایشان توقع داشتند 100 درصد سیاست‌هایشان اجرا شود، در حالیکه 80-70 درصد سیاستهای فعلی اجرا شده نتیجه تصمیمات ایشان و دوستانشان است

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

عبدالله شهبازی مورخ و پژوهشگر در خصوص این گزارش بی‌بی‌سی درباره قحطی بزرگ در ایران نوشت:  دیروز انکار می‌کردند. حالا برای ترسانیدن ما مطرح می‌کنند.

قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی

وزیر اقتصاد سوم دولت تدبیر و امید بعد از جلسه با هیات برزیلی اعلام کرد که برزیل یک خط اعتباری 1.5 میلیارد دلاری برای ایران در نظر گرفته است. این خبر خوبی است. ولی سابقه این اخبار در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که باید در مورد این خبر با احتیاط عمل کرد. چرا؟

مهم‌ترین مطالب سرویس

هشدار ۳۵ NGO و سازمان حقوقی:
یمن در آستانه قحطی است
شکل گیری BDS اسلامی نیازامروز برای مقابله مردمی با رژیم صهیونیستی
عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل و وظیفه ما
آمریکا، امپراتوری تبعیض ها (۱)
اقلیت ها و خشونت پلیس در آمریکا
وزارت امور خارجه: تصمیم دیوان لاهه نشانه بارز حقانیت ایران است
رای دیوان لاهه به لغو تحریم های دارویی، غذایی، و هوایی
۶۲ درصد یمنی‌ها از فقدان امنیت غذایی رنج می‌برند
آمار وحشتناک از قحطی، وبا و مرگ در یمن
واکنش انصارالله به درخواست آمریکایی‌ها؛
آتش بس با توقف فوری بمباران‌ها امکان‌پذیر است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین