امضای بیانیه مشترک همکاری اتحادیه اروپا و سازمان "ناتو"

ناتو

اتحادیه اروپا و ناتو بیانیه مشترکی برای تقویت همکاری‌ها با هدف مقابله با چالش‌های امنیتی مشترک امضا کردند که شامل حملات سایبری و بحران مهاجران و پناهجویان هم می‌شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، "ینس استولتنبرگ"، دبیرکل ناتو با اشاره به کنفرانس خبری مشترک با رهبران اروپا در ورشو گفت، بیانیه مذکور مفهوم و انگیزه جدیدی به شراکت میان این دو سازمان می‌دهد.

او با بیان اینکه کشورهای عضو دو نهاد با چالش‌های بی‌سابقه‌ای در سال‌های اخیر مواجه شدند، گفت: این تصمیم تاریخی ما را قادر می‌سازد تا نزدیکتر از سابق همکاری کنیم. ناتو و اتحادیه اروپا به صورت مجزا نمی‌توانند با چالش‌های امنیتی مواجه شوند اما به صورت گروهی، این دو تیمی توانمند با ابزار لازم تشکیل می‌دهند که قادر است از شهروندان ما و برقراری ثبات در همسایگی‌اش حفاظت کند.

استولتنبرگ این بیانیه مشترک را با دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا و ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپایی به امضا رساند؛ امضای توافقنامه پیش از آغاز نشست 28 کشور عضو ناتو در ورشو صورت گرفت.

دبیرکل ناتو تاکید کرد که رابطه نزدیکتر میان ائتلاف و اتحادیه اروپا به دلیل جو امنیتی بین‌المللی نامطمئن اخیر ضروری است. او گفت: ما موضعی واحد علیه روسیه داریم. اتحادیه اروپا تحریم‌های اقتصادی اعمال کرده، ناتو هم بیشترین تلاش را از زمان پایان جنگ سرد برای دفاع جمعی به کار بسته است.

دبیرکل ناتو همچنین بر همکاری نزدیک اتحادیه اروپا و ناتو در زمینه مقابله با قاچاق انسان در دریای اژه تاکید کرد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

در یک مناظره تلویزیونی بررسی شد؛اماواگرهای الحاق ایران به گروه ویژه اقدام

ایران با پذیرش شرایط FATF بازهم از لیست سیاه خارج نمی‌شود

مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین

 آمریکا در هفته‌های اخیر همه توان خود را برای رایزنی با مشتریان نفتی ما به کار گرفته است تا آنها را از خرید نفت ایران منصرف کند. اما دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی در انفعال کامل است به طوریکه در چین و هند که خریدار بیش از 50 درصد نفت ایران هستند حتی سفیر هم نداریم.

مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم

واژه نظارت بر رهبری نه در قانون اساسی آمده است و نه در‌ آیین‌نامه مجلس خبرگان. خبرگان از لحاظ حقوقی و فقهی و از لحاظ قانونی، نظارتی بر عملکرد رهبری ندارد چون اگر قرار باشد نظارت بر رهبری داشته باشیم، آن وقت خبرگان بر ولی، ولایت پیدا می‌کند، در حالی که خبرگان ولایتی بر ولی‌فقیه ندارد اما در چارچوب اصل 111 قانون اساسی برای نظارت بر تداوم صفات رهبری، کمیسیونی تشکیل شده به نام کمیسیون تحقیق و بررسی.

خروج آمریکا از برجام، تمسخر اصول اساسی حقوق بین‌الملل است

سرنوشت برجام یکی از مهمترین نگرانی‌های جهانی است و اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از این توافق، تأثیرات منفی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی به همراه خواهد داشت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دبیرکل حزب‌الله لبنان برای اولین بار در یک فیلم مستند از شهید هادی نصرالله سخن گفت
ناگفته های سیدحسن نصرالله از پسر شهیدش: دوست داشتم طلبه شود / جنگ رسانه ای نصرالله و صهیونیست ها پس از شهادت سیدهادی
لزوم حساسیت به ترورهای کور و تفرقه انگیز در منطقه و کشور
موساد و آغاز سیاست ترور در خارج از سرزمین‌های اشغالی
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
۴پیام راهبردی نشست تهران
واشنگتن و مصادره ادلب
سوریه در نقطه پایانی تغییر
بشار اسد در دیدار با سناتور آمریکایی:
تهدید و تحریم از ویژگی‌های اصلی رفتار آمریکاست
پوتین و اردوغان به تهران می‌آیند
نشست سرنوشت ساز تهران
تلاش تمام‌عیار واشنگتن برای حفظ حیدر العبادی در پست نخست وزیری!
چه کسی نماینده ترامپ را متوقف می‌کند؟
دور پایانی ماراتن تشکیل بزرگ‌ترین فراکسیون پارلمان
کلید تشکیل دولت عراق در دستان کردها و اهل تسنن
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین