امضای بیانیه مشترک همکاری اتحادیه اروپا و سازمان "ناتو"

ناتو

اتحادیه اروپا و ناتو بیانیه مشترکی برای تقویت همکاری‌ها با هدف مقابله با چالش‌های امنیتی مشترک امضا کردند که شامل حملات سایبری و بحران مهاجران و پناهجویان هم می‌شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، "ینس استولتنبرگ"، دبیرکل ناتو با اشاره به کنفرانس خبری مشترک با رهبران اروپا در ورشو گفت، بیانیه مذکور مفهوم و انگیزه جدیدی به شراکت میان این دو سازمان می‌دهد.

او با بیان اینکه کشورهای عضو دو نهاد با چالش‌های بی‌سابقه‌ای در سال‌های اخیر مواجه شدند، گفت: این تصمیم تاریخی ما را قادر می‌سازد تا نزدیکتر از سابق همکاری کنیم. ناتو و اتحادیه اروپا به صورت مجزا نمی‌توانند با چالش‌های امنیتی مواجه شوند اما به صورت گروهی، این دو تیمی توانمند با ابزار لازم تشکیل می‌دهند که قادر است از شهروندان ما و برقراری ثبات در همسایگی‌اش حفاظت کند.

استولتنبرگ این بیانیه مشترک را با دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا و ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپایی به امضا رساند؛ امضای توافقنامه پیش از آغاز نشست 28 کشور عضو ناتو در ورشو صورت گرفت.

دبیرکل ناتو تاکید کرد که رابطه نزدیکتر میان ائتلاف و اتحادیه اروپا به دلیل جو امنیتی بین‌المللی نامطمئن اخیر ضروری است. او گفت: ما موضعی واحد علیه روسیه داریم. اتحادیه اروپا تحریم‌های اقتصادی اعمال کرده، ناتو هم بیشترین تلاش را از زمان پایان جنگ سرد برای دفاع جمعی به کار بسته است.

دبیرکل ناتو همچنین بر همکاری نزدیک اتحادیه اروپا و ناتو در زمینه مقابله با قاچاق انسان در دریای اژه تاکید کرد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

وکالت نباید انحصاری باشد

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به انحصار حرفه وکالت در کشور گفت: باید حضور حقوق‌دانان و فارغ التحصیلان حقوق مملکت، در مسائل حقوقی و قضایی کشور بیشتر شود.

فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران

جلیل محبی در سخنانی در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF گفت: وقتی جمهوری اسلامی بنا ندارد اطلاعات مالی‌اش را خارجی‌ها بدهد،‌پس چرا عده‌ای به دنبال تصویب CFT و پالرمو هستند!

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین