امضای بیانیه مشترک همکاری اتحادیه اروپا و سازمان "ناتو"

ناتو

اتحادیه اروپا و ناتو بیانیه مشترکی برای تقویت همکاری‌ها با هدف مقابله با چالش‌های امنیتی مشترک امضا کردند که شامل حملات سایبری و بحران مهاجران و پناهجویان هم می‌شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، "ینس استولتنبرگ"، دبیرکل ناتو با اشاره به کنفرانس خبری مشترک با رهبران اروپا در ورشو گفت، بیانیه مذکور مفهوم و انگیزه جدیدی به شراکت میان این دو سازمان می‌دهد.

او با بیان اینکه کشورهای عضو دو نهاد با چالش‌های بی‌سابقه‌ای در سال‌های اخیر مواجه شدند، گفت: این تصمیم تاریخی ما را قادر می‌سازد تا نزدیکتر از سابق همکاری کنیم. ناتو و اتحادیه اروپا به صورت مجزا نمی‌توانند با چالش‌های امنیتی مواجه شوند اما به صورت گروهی، این دو تیمی توانمند با ابزار لازم تشکیل می‌دهند که قادر است از شهروندان ما و برقراری ثبات در همسایگی‌اش حفاظت کند.

استولتنبرگ این بیانیه مشترک را با دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا و ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپایی به امضا رساند؛ امضای توافقنامه پیش از آغاز نشست 28 کشور عضو ناتو در ورشو صورت گرفت.

دبیرکل ناتو تاکید کرد که رابطه نزدیکتر میان ائتلاف و اتحادیه اروپا به دلیل جو امنیتی بین‌المللی نامطمئن اخیر ضروری است. او گفت: ما موضعی واحد علیه روسیه داریم. اتحادیه اروپا تحریم‌های اقتصادی اعمال کرده، ناتو هم بیشترین تلاش را از زمان پایان جنگ سرد برای دفاع جمعی به کار بسته است.

دبیرکل ناتو همچنین بر همکاری نزدیک اتحادیه اروپا و ناتو در زمینه مقابله با قاچاق انسان در دریای اژه تاکید کرد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

با گرانی خانه‌ها، چه بلایی سر مستاجرین آمده است!؟

اجاره‌نشین‌ها!

جدال روحانی با وعده‌هایش ادامه دارد...

در این کلیپ برخی وعده ها و شعارهای انتخاباتی روحانی که در پیروزی سهم بسزایی داشتند، مورد بررسی قرار گرفته تا مشخص شود چه مقدار از این وعده ها محقق شده است.

موشن گرافیک "توتال"

در این موشن گرافیک سوابق همکاری شرکت ملی نفت و گاز ایران با شرکت فرانسوی توتال مورد بررسی قرار گرفته و خلف وعده های توتال به تصویر کشیده شده است.

اروپایی ها اگر جای مردم ایران بودند با امثال شرکت های فرانسوی چه می کردند؟!

پس از رفتن دوباره ی شرکت های پژو و توتال از ایران، دیدن این گزارش و واکنش مردم اروپا خالی از لطف نیست

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین