جمع بندی طرح همای رحمت در گفتگوی رافع با «نسیم آنلاین»:

مشارکت بیش از ۹۵ میلیارد ریالی خیرین در برنامه ملی همای رحمت/ اهدای خدمات سلامت در ۸۶۰ چادر سلامت

نشست خبری فرحناز رافع، رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر در «نسیم»

رئیس سازمان داوطلبان از مشارکت بیش از ۹۵ میلیارد ریالی خیرین در سیزدهمین طرح ملی همای رحمت خبرداد.

فرحناز رافع ضمن اعلام این خبر به خبرنگار «نسیم آنلاین» تأکید کرد: برنامه ملی همای رحمت در حالی به اتمام رسید که در سال جاری بیش از۱۰۶ هزار سبد غذایی میان نیازمندان کشور توزیع شد.

وی ادامه داد: در ۱۳ امین سال اجرای برنامه همای رحمت، تمامی داوطلبان هلال‌احمر در سراسر کشور قبل از ماه مبارک رمضان با کمک خیرین کمک‌های مردمی را جمع‌آوری کرده و اقدام به تهیه سبدهای غذایی کردند که این سبد‌ها بعد از آماده‌سازی در میان نیازمندان توزیع شد. نکته قابل‌توجه در این برنامه این است که افراد جامعه هدف برنامه ملی همای رحمت خانواده‌های نیازمندی هستند که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند.

مشاور امور زنان رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: بر اساس این گزارش در برنامه ملی همای رحمت امسال گروه‌های جامعه هدف برای دریافت کمک‌های مردمی اضافه شدند که می‌توان به بیماران خاص و افراد بی‌خانمان و بهبودیافته از اعتیاد اشاره کرد.

رافع اضافه کرد: در سال جاری درمجموع ۱۰۶ هزار و ۹۴۷سبد غذایی آماده و میان خانواده‌های نیازمند توزیع شد. ارزش ریالی این سبدهای غذایی بیش از ۹۵ میلیارد و ۶۱۳ میلیون و ۳۹۶ هزار ریال بوده است.

بیش از ۵۴۳ هزار و ۷۰۰ نیازمند، میهمان سفره‌های مهربانی

رئیس سازمان داوطلبان با اشاره به برپایی سفره‌های مهربانی در ماه مبارک رمضان افزود: در سال جاری ۵۴۳ هزار و ۷۹۶نیازمند، میهمان سفره‌های مهربانی و افطار خانه‌های داوطلب هلال‌احمر در سراسر کشور بودند که ارزش ریالی این سفره‌ها بیش از ۳۶ میلیارد و ۸۲۴ میلیون و ۲۱۲ هزار برآورد شده است. درمجموع ۵ هزار و ۱۷۶ سفره مهربانی در مناطق شهری و روستایی گسترده شد.

ویزیت رایگان روزه‌داران در چادرهای سلامت داوطلبان

رافع به ویزیت رایگان نیازمندان نیز اشاره کرد و گفت: با مشارکت داوطلبان اعم از پزشکان، پیراپزشکان و کارکنان، ۸۶۰چادر سلامت در سراسر کشور برپا شد که روزه‌داران از خدماتی مانند ویزیت رایگان و تست‌های قند و فشارخون بهره‌مند شدند. همچنین آموزش‌های پیشگیرانه را در برابر بیماری‌های شایع دریافت کردند.

کمک ۱۳ میلیارد ریالی خیرین جمعیت در باران مهربانی

وی در خاتمه رقم مشارکت نقدی جذب‌شده در برنامه باران مهربانی ویژه حمایت از بیماران صعب‌العلاج وزنان باردار نیازمند را د ر بخش ستادی و استانی به ترتیب ۱۰ میلیارد و ۸۹۳ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال و ۲ میلیارد و ۱۴۴ میلیون و ۶۷۰ هزار ریال اعلام کرد.

ارسال نظر

نماینده ویژه ترامپ به دنبال معرفی نخست‌وزیر مطبوع واشنگتن

برت مک گورک در بغداد چه می‌کند؟

آیت الله کاشانی نباید ریاست مجلس را می پذیرفت

مبارزه علیه انگلیس، اوج گرفت و در این جا دو تشکل موازی شکل گرفت ملی ها که بیشتر گرایش به مصدق داشتند و مذهبی ها که رهبری آیت الله کاشانی را پذیرفته بودند. قوام هم در همان سال ها به دنبال انتقام گیری از آیت الله کاشانی بود. این انتقام گیری به دلیل نقش ایشان و پدرشان در مبارزه مسلحانه در انقلاب عراق علیه انگلیسی ها بوده است. آیت الله کاشانی و مرحوم پدرش آیت الله سید مصطفی کاشانی جزو علمایی بودند که در جبهه جنگ علیه انگلیس نقش ایفا کرده اند

۶ دلیل گرانی گوشت و مرغ

افزایش مرغ سفره های مردم را کوچکتر می‌کند چون پروتئین طبقات پایین جامعه است. در یک ماه گذشته اتفاقات بی‌سابقه‌ای در افزایش قیمت، احتکار و کاهش عرضه همه کالاهای اساسی اتفاق افتاد.

آمریکا چگونه به تحریم‌های داخلی امید بسته‌است؟

هدف اصلی آمریکا و غربی ها از تحریم های پس از سال ۱۳۸۹ نابودی نظام جمهوری اسلامی از طریق اعمال فشار معیشتی بر مردم به عنوان موتور محرکه و پشتوانه انقلاب و جمهوری اسلامی بوده است. اما کارشناسان اقتصادی غربی تاکید کردند ظرفیت های عظیم اقتصاد ایران و توانمندی های مردم ایران مانع از بروز چالش جدی برای ایران در نتیجه تحریم های خواهد بود، اما...

مهم‌ترین مطالب سرویس

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت مطرح کرد؛
ابتلای ۸۷ نفر به ایدز در روستای درگز صحت ندارد/ بهزیستی به وظایفش عمل کند
مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر؛
هزینه بیمه روستائیان و عشایر روزی یک عدد تخم مرغ است
معاون خدمات شهری شهرداری تهران مطرح کرد؛
احداث زباله‌سوز ۳۲۰۰ تنی در آینده‌ای نزدیک در تهران
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین