معاون وزیر فرهنگ خبر داد:

برگزاری نمایشگاه محصولات منتخب در جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی

حضور سید عباس صالحی در خبرگزاری «نسیم»

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری نمایشگاه محصولات منتخب در جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سیدعباس صالحی در دومین جلسه شورای سیاستگذاری دومین جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی این مطلب را عنوان کرد.

وی نمایش محصولات ارائه شده در فضای نمایشگاهی را فرصتی مناسب برای معرفی آثار منتخب جشنواره کالاهای فرهنگی دانست و افزود: این نمایشگاه بصورت مستقل به مدت چند روز برگزار خواهد شد و آثار منتخب از سوی هیات علمی به نمایش گذاشته می شود.

به گفته صالحی، این نمایشگاه می تواند به توسعه دانش و گسترش محصولات فرهنگی کمک کند.

معاون وزیر فرهنگ ادامه داد: این نمایشگاه صرفا محدود به محصولات شرکت کننده در جشنواره نیست و بخش های مختلفی خواهد داشت، بخشی از این نمایشگاه دستاوردهای ایران در حوزه اسباب ‍ بازی به ترتیب توالی تاریخی در دوره های مختلف را نمایش خواهد داد تا از این طریق، پیشرفت ها و دستاوردهای داخلی در این حوزه به نمایش درآید.

صالحی تصریح کرد: از دیگر بخش های این نمایشگاه، بخش جنبی است و کارگاه های آموزشی با حضور میهمانان خارجی درباره تولید محصولات فرهنگی برپا می شود.

بر اساس این گزارش، در این جلسه مصوب شد تا هیات علمی متشکل از پنج تا هفت نفر به منظور ارزیابی آثار در دومین دوره جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی تشکیل شود.

موضوع دیگر جلسه، گسترش و شمولیت جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی بود که بحث های مختلفی درباره آن انجام و مقرر شد در جلسه آتی درباره آن تصمیم گیری شود.

سومین موضوع جلسه نیز به تغییر نام جشنواره اختصاص داشت که اعضای شورا 42 نام را پیشنهاد دادند.

به دلیل کثرت نام های پیشنهادی، مقرر شد، هر یک از اعضا تا جلسه آینده شورا سه نام را به ترتیب اولویت انتخاب کنند و بر اساس آن به تصمیم گیری بپردازند.

ارسال نظر

آیا طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین گره گشا خواهد بود؟

۴ نکته درحاشیه ماجرای ویلای لواسان +فیلم

مطالبات ایران از آمریکا

بی اعتنایی به قوانین و مقررات بین‌المللی و تلاش برای تخریب هرگونه قانونمندی در نظام بین‌المللی یکی دیگر از وجوه بارز سیاست خارجی دولت کنونی آمریکا است. تا آنجا که حتی مطابق گزارشهای خبری، نمایندگان آمریکا در جریان مذاکره بر سر بیانیه نشست گروه 7 در کانادا، با ذکر عبارتی مبنی بر لزوم اعتلای "نظم بین‌المللی مبتنی بر قانون"  مخالفت کرده بودند. دولت ترامپ این رویه مخرب خود را با نفی اصل بنیادی "وفا به عهد" آغاز کرد.

۱۲ توصیه مهم رهبر انقلاب به مجلس

مجلس نباید نماد تردید و خودکم‌بینی، یأس و ناامیدی، و بی‌اعتنایی و بی‌مبالاتی به مسائل کشور باشد و نباید با دید مأیوسانه به ظرفیت‌ها و توانایی‌های ملی نگاه کند

اجاره‌نشین‌ها!

در این گزارش از مجموعه ویدئوهای "آوانت"، تلاش شده تا گوشه ای از مشکلات مستاجران پس از گرانی های اخیر مسکن زیر ذره بین قرار گیرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به مناسبت چهلمین روز از حادثه تروریستی در تهران؛
پخش تله تئاتر "بلندی های زیرپا" از شبکه چهار سیما
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین