معاون وزیر فرهنگ خبر داد:

برگزاری نمایشگاه محصولات منتخب در جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی

حضور سید عباس صالحی در خبرگزاری «نسیم»

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری نمایشگاه محصولات منتخب در جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سیدعباس صالحی در دومین جلسه شورای سیاستگذاری دومین جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی این مطلب را عنوان کرد.

وی نمایش محصولات ارائه شده در فضای نمایشگاهی را فرصتی مناسب برای معرفی آثار منتخب جشنواره کالاهای فرهنگی دانست و افزود: این نمایشگاه بصورت مستقل به مدت چند روز برگزار خواهد شد و آثار منتخب از سوی هیات علمی به نمایش گذاشته می شود.

به گفته صالحی، این نمایشگاه می تواند به توسعه دانش و گسترش محصولات فرهنگی کمک کند.

معاون وزیر فرهنگ ادامه داد: این نمایشگاه صرفا محدود به محصولات شرکت کننده در جشنواره نیست و بخش های مختلفی خواهد داشت، بخشی از این نمایشگاه دستاوردهای ایران در حوزه اسباب ‍ بازی به ترتیب توالی تاریخی در دوره های مختلف را نمایش خواهد داد تا از این طریق، پیشرفت ها و دستاوردهای داخلی در این حوزه به نمایش درآید.

صالحی تصریح کرد: از دیگر بخش های این نمایشگاه، بخش جنبی است و کارگاه های آموزشی با حضور میهمانان خارجی درباره تولید محصولات فرهنگی برپا می شود.

بر اساس این گزارش، در این جلسه مصوب شد تا هیات علمی متشکل از پنج تا هفت نفر به منظور ارزیابی آثار در دومین دوره جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی تشکیل شود.

موضوع دیگر جلسه، گسترش و شمولیت جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی بود که بحث های مختلفی درباره آن انجام و مقرر شد در جلسه آتی درباره آن تصمیم گیری شود.

سومین موضوع جلسه نیز به تغییر نام جشنواره اختصاص داشت که اعضای شورا 42 نام را پیشنهاد دادند.

به دلیل کثرت نام های پیشنهادی، مقرر شد، هر یک از اعضا تا جلسه آینده شورا سه نام را به ترتیب اولویت انتخاب کنند و بر اساس آن به تصمیم گیری بپردازند.

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شدن شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
در حاشیه حضور سردار محسن رضایی و سلیمانی در برنامه حالا خورشید
وقتی شفافیت، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند
نگاهی به فیلم «بمب؛ یک عاشقانه»
اضطراب عاشقانه آژیرهای قرمز
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین