معاون وزیر فرهنگ خبر داد:

برگزاری نمایشگاه محصولات منتخب در جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی

حضور سید عباس صالحی در خبرگزاری «نسیم»

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری نمایشگاه محصولات منتخب در جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سیدعباس صالحی در دومین جلسه شورای سیاستگذاری دومین جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی این مطلب را عنوان کرد.

وی نمایش محصولات ارائه شده در فضای نمایشگاهی را فرصتی مناسب برای معرفی آثار منتخب جشنواره کالاهای فرهنگی دانست و افزود: این نمایشگاه بصورت مستقل به مدت چند روز برگزار خواهد شد و آثار منتخب از سوی هیات علمی به نمایش گذاشته می شود.

به گفته صالحی، این نمایشگاه می تواند به توسعه دانش و گسترش محصولات فرهنگی کمک کند.

معاون وزیر فرهنگ ادامه داد: این نمایشگاه صرفا محدود به محصولات شرکت کننده در جشنواره نیست و بخش های مختلفی خواهد داشت، بخشی از این نمایشگاه دستاوردهای ایران در حوزه اسباب ‍ بازی به ترتیب توالی تاریخی در دوره های مختلف را نمایش خواهد داد تا از این طریق، پیشرفت ها و دستاوردهای داخلی در این حوزه به نمایش درآید.

صالحی تصریح کرد: از دیگر بخش های این نمایشگاه، بخش جنبی است و کارگاه های آموزشی با حضور میهمانان خارجی درباره تولید محصولات فرهنگی برپا می شود.

بر اساس این گزارش، در این جلسه مصوب شد تا هیات علمی متشکل از پنج تا هفت نفر به منظور ارزیابی آثار در دومین دوره جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی تشکیل شود.

موضوع دیگر جلسه، گسترش و شمولیت جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی بود که بحث های مختلفی درباره آن انجام و مقرر شد در جلسه آتی درباره آن تصمیم گیری شود.

سومین موضوع جلسه نیز به تغییر نام جشنواره اختصاص داشت که اعضای شورا 42 نام را پیشنهاد دادند.

به دلیل کثرت نام های پیشنهادی، مقرر شد، هر یک از اعضا تا جلسه آینده شورا سه نام را به ترتیب اولویت انتخاب کنند و بر اساس آن به تصمیم گیری بپردازند.

ارسال نظر

ماده ۲۹ قانون برنامه ششم اجرا نمی‌شود

شفاف‌ سازی حقوق و مزایای دریافتی؛ چشم به راه اقدام انقلابی مجلس

تاثیر سقوط ارزش ریال بر اقتصاد عراق

علیرغم فضیلت بسیار بالای زیارت کربلا در روز عرفه، گزارش‌های میدانی از عراق نشان می‌دهد درآمد این کشور از زوار خارجی به میزان قابل توجهی پایین آمده است. به نظر می‌رسد مسأله کاهش ارزش ریال، افزایش شدید قیمت هواپیما و بالاخره ناآرامی‌های اخیر عراق از مهم‌ترین عللی باشند که درآمد مذهبی عراق را به پایین‌ترین حد خود طی ده سال اخیر رسانده است!

ستاد تنظیم بازار عملا تعطیل است

ستاد تنظیم بازار که در دولت دوازهم و با وزیر صنعت شدن محمد شریعتمداری به او سپرده شده بود، در سخت ترین روزهای سال 97 به خواب عجیب زمستانی فرو رفته و عملا نظاره گر گرانی فروشی بی ضابطه بازار کالاهای اساسی مردم است و نشانی از تدبیر و تصمیمات مهم در این ستاد وجود ندارد.

سیاست آمریکا جنگ‌افروزی و کشتار مسلمانان بدست یکدیگر است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به حجاج بیت‌الله الحرام با اشاره به سیاست جنگ‌افروزانه آمریکا در میان مسلمانان، تأکید کردند: باید با هوشیاری این سیاست شیطانی را خنثی کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به بهانه روز عرفه و کاهش ۵۰درصدی زائران ایرانی عتبات
تاثیر سقوط ارزش ریال بر اقتصاد عراق
گفت‌وگو با خبرنگار پرس تی‌وی در دمشق
در جنگ کودکانی را دیدم که حتی بلد نبودند موز بخورند!
گزارش ایرنا از گیشه سینما؛
هت‌تریک کمدی در صدر پُرفروش‌های هفته
پاسخ‌های کچویان به ادعای فروپاشی جامعه ایرانی
جامعه ایرانی؛ قوی، پویا و بامشکلات فراوان
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین