فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن خبر داد:

تعلیق مذاکرات صلح یمن/ مذاکره کنندگان کویت را ترک می‌کنند

یمن

فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن اعلام کرد که مذاکرات صلح میان طرفین درگیر در این کشور تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، اسماعیل ولد شیخ احمد، نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن گفت: ما برای برگزاری جلسه پایانی در روز شنبه برنامه‌ریزی می‌کنیم و اکنون در تلاش برای صدور بیانیه‌ای برای قطعی کردن نتایج حاصل شده در جریان مذاکرات هستیم.

وی گفت، مذاکراتی که 21 آوریل آغاز شد، در آینده از سرگرفته خواهد شد اما زمان دقیق این مذاکرات را اعلام نکرد. او در عین حال به امکان بازگشت به کویت اشاره کرد.

وی اظهار داشت: پیشرفتی هایی حاصل شده و در جریان مذاکراتی که بیش از 90 روز ادامه داشته  در مورد همه مسائل دشوار بحث و مذاکره شده است. هدف ما این است که توافق صلح همیشگی وجود داشته باشد.

ولد شیخ به ارائه طرح صلح با محوریت اوضاع امنیتی طی روزهای گذشته اشاره کرد و نسبت به واکنش مثبت هیات دولت مستعفی یمن قدردانی کرد.

 هیات دولت مستعفی یمن روز پنجشنبه به کویت بازگشت و به گفته محمد العمرانی، سخنگوی این هیات بازگشت هیات به منظور حضور در جلسه اختتامیه است و نه برای برگزاری مذاکرات جدید.      

در همین حال انصارالله و نیروهای وابسته به علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری سابق یمن از تصمیم خود برای اعلام اسامی اعضای شورای سیاسی طی سه روز آینده به منظور مدیریت کشور خبر دادند.

این شورای 10 نفره قرار است کنترل کشور را تا تعیین رئیس جمهور قانونی و روی کار آمدن دولت در دست بگیرد. انتخاب این شورا با اعتراض سازمان ملل و دولت مستعفی این کشور مواجه شده است.

منبع: ایسنا

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

۶۲ درصد یمنی‌ها از فقدان امنیت غذایی رنج می‌برند

آمار وحشتناک از قحطی، وبا و مرگ در یمن

در این جنگ پیروزیم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه از نخبگان باید در برنامه‌ریزی برای مسائل کشور استفاده کرد، فرمودند: برخی نخبگان به همراه فکر بلند، قدرت مدیریت هم دارند که باید از آن استفاده بشود.

بازهم تحریم!

در ادامه سیاست‌های خصمانه علیه ایران، دولت آمریکا اعلام کرده که حداقل ۲۰ بانک و شرکت ایرانی را تحریم کرده است.

پاشنه آشیل عرضه نفت در بورس

نگرانی زیادی درباره امکان اجرایی بودن تسویه ارزی 80 درصد مبلغ نفت خام فروخته شده در بورس و تبعات آن وجود دارد و در نتیجه، ضرورت دارد وزارت نفت هر چه سریعتر امکان تسویه 100 درصد ریالی این مبلغ را نیز فراهم کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

عواقب مرگ جمال خاشقچی دامنگیر ولیعهد شد
هیأت علمای عربستان خواستار برکناری بن سلمان شد
آب پاکی دبیر اجرایی FATF روی دست حامیان دولت
هیچ تضمینی برای خروج ایران از فهرست سیاه وجود ندارد
سید حسن نصرالله در نکوداشت مادر شهید عماد
برخی سران عرب به ترامپ جزیه می‌دهند
نماینده سازمان ملل متحد در یمن
قحطی جان ۱۳ میلیون یمنی را تهدید می‌کند
به امید حضور دوباره در سنگر مبارزه برای مجاهدی از جنس مقاومت و تفکر
رمضان عبدالله شلح؛ از قاهره تا فلوریدا: مقاومت توام با وحدت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین