فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن خبر داد:

تعلیق مذاکرات صلح یمن/ مذاکره کنندگان کویت را ترک می‌کنند

یمن

فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن اعلام کرد که مذاکرات صلح میان طرفین درگیر در این کشور تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، اسماعیل ولد شیخ احمد، نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن گفت: ما برای برگزاری جلسه پایانی در روز شنبه برنامه‌ریزی می‌کنیم و اکنون در تلاش برای صدور بیانیه‌ای برای قطعی کردن نتایج حاصل شده در جریان مذاکرات هستیم.

وی گفت، مذاکراتی که 21 آوریل آغاز شد، در آینده از سرگرفته خواهد شد اما زمان دقیق این مذاکرات را اعلام نکرد. او در عین حال به امکان بازگشت به کویت اشاره کرد.

وی اظهار داشت: پیشرفتی هایی حاصل شده و در جریان مذاکراتی که بیش از 90 روز ادامه داشته  در مورد همه مسائل دشوار بحث و مذاکره شده است. هدف ما این است که توافق صلح همیشگی وجود داشته باشد.

ولد شیخ به ارائه طرح صلح با محوریت اوضاع امنیتی طی روزهای گذشته اشاره کرد و نسبت به واکنش مثبت هیات دولت مستعفی یمن قدردانی کرد.

 هیات دولت مستعفی یمن روز پنجشنبه به کویت بازگشت و به گفته محمد العمرانی، سخنگوی این هیات بازگشت هیات به منظور حضور در جلسه اختتامیه است و نه برای برگزاری مذاکرات جدید.      

در همین حال انصارالله و نیروهای وابسته به علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری سابق یمن از تصمیم خود برای اعلام اسامی اعضای شورای سیاسی طی سه روز آینده به منظور مدیریت کشور خبر دادند.

این شورای 10 نفره قرار است کنترل کشور را تا تعیین رئیس جمهور قانونی و روی کار آمدن دولت در دست بگیرد. انتخاب این شورا با اعتراض سازمان ملل و دولت مستعفی این کشور مواجه شده است.

منبع: ایسنا

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

به بهانه روز عرفه و کاهش ۵۰درصدی زائران ایرانی عتبات

تاثیر سقوط ارزش ریال بر اقتصاد عراق

ستاد تنظیم بازار عملا تعطیل است

ستاد تنظیم بازار که در دولت دوازهم و با وزیر صنعت شدن محمد شریعتمداری به او سپرده شده بود، در سخت ترین روزهای سال 97 به خواب عجیب زمستانی فرو رفته و عملا نظاره گر گرانی فروشی بی ضابطه بازار کالاهای اساسی مردم است و نشانی از تدبیر و تصمیمات مهم در این ستاد وجود ندارد.

سیاست آمریکا جنگ‌افروزی و کشتار مسلمانان بدست یکدیگر است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به حجاج بیت‌الله الحرام با اشاره به سیاست جنگ‌افروزانه آمریکا در میان مسلمانان، تأکید کردند: باید با هوشیاری این سیاست شیطانی را خنثی کرد.

واردات برخی کالاهای کره‌ای به کشور ممنوع شده است

د: بخشی از واردات ما از کره جنوبی شامل کالاهای مصرفی وارداتی بوده است که اینها در دو ماه گذشته مشمول محدودیتهایی شده است. کالاهای کره‌ای که اکنون از گمرک ترخیص می‌شود مربوط به مجوزهایی بوده که از قبل برای واردات آنها صادر شده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

عمران خان کیست و چگونه مرکز توجهات شد
کاپیتان در صندلی نخست‌وزیری
گزارش اختصاصی نسیم آنلاین از آخرین تحولات سیاسی عراق
پشت پرده همراهی العبادی با تحریم ایران چیست؟
استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با نسیم آنلاین:
وزارت خارجه درباره ابهامات سند رژیم حقوقی خزر روشنگری کند
از آدم‌ربایی و قاچاق عتیقه تا مالیات و صادرات نفت
همه منابع مالی داعش!
دکتر فرشته روح‌افزا همسر شهید حاتمی:
تذکر می‌دهند که در خصوص شهدای مکه و منا مصاحبه نکنید
قانونی در ضدیت با تمام قطعنامه‌های شورای امنیت و سازمان ملل و رد توافق اسلو
نژادپرستی علنی، فرصتی برای اقامه دعاوی حقوقی علیه تل‌آویو
مرگی جز شهادت بر تو حرام بود
چمران افغانستان
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین