فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن خبر داد:

تعلیق مذاکرات صلح یمن/ مذاکره کنندگان کویت را ترک می‌کنند

یمن

فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن اعلام کرد که مذاکرات صلح میان طرفین درگیر در این کشور تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، اسماعیل ولد شیخ احمد، نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن گفت: ما برای برگزاری جلسه پایانی در روز شنبه برنامه‌ریزی می‌کنیم و اکنون در تلاش برای صدور بیانیه‌ای برای قطعی کردن نتایج حاصل شده در جریان مذاکرات هستیم.

وی گفت، مذاکراتی که 21 آوریل آغاز شد، در آینده از سرگرفته خواهد شد اما زمان دقیق این مذاکرات را اعلام نکرد. او در عین حال به امکان بازگشت به کویت اشاره کرد.

وی اظهار داشت: پیشرفتی هایی حاصل شده و در جریان مذاکراتی که بیش از 90 روز ادامه داشته  در مورد همه مسائل دشوار بحث و مذاکره شده است. هدف ما این است که توافق صلح همیشگی وجود داشته باشد.

ولد شیخ به ارائه طرح صلح با محوریت اوضاع امنیتی طی روزهای گذشته اشاره کرد و نسبت به واکنش مثبت هیات دولت مستعفی یمن قدردانی کرد.

 هیات دولت مستعفی یمن روز پنجشنبه به کویت بازگشت و به گفته محمد العمرانی، سخنگوی این هیات بازگشت هیات به منظور حضور در جلسه اختتامیه است و نه برای برگزاری مذاکرات جدید.      

در همین حال انصارالله و نیروهای وابسته به علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری سابق یمن از تصمیم خود برای اعلام اسامی اعضای شورای سیاسی طی سه روز آینده به منظور مدیریت کشور خبر دادند.

این شورای 10 نفره قرار است کنترل کشور را تا تعیین رئیس جمهور قانونی و روی کار آمدن دولت در دست بگیرد. انتخاب این شورا با اعتراض سازمان ملل و دولت مستعفی این کشور مواجه شده است.

منبع: ایسنا

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نسیم آنلاین بررسی می‌کند

دوئل بانک‌های فراقانونی با بانک مرکزی

SPV به جایی نمی‌رسد چون یقین دارند ایران به تعهدات برجام پایبند می‌ماند

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آینده SPV چندان خوشایند نیست و این موضوع بیشتر جنبه نمادین نسبت به انجام تعهدات اروپا در قبال برجام دارد که برای ما هم مفید نخواهد بود.

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین