رضا رخشان تهیه‌کننده در گفتگو با «نسیم آنلاین» :

بعد از ۵ سال هنوز جایزه برای "ضدگلوله" را دریافت نکرده ام!/ به دنبال تولید کمدی "تمساح" هستم

رضا رخشان

رضا رخشان گفت: در بیشتر آثاری که در تولید آنها حضور داشته ام سعی کرده ام کارگردان را به سمت کمدی موقعیت ببرم چون فکر می کنم شوخی های جنسی در درازمدت باعث زده شدن مخاطبان می شود.

رضا رخشان تهیه کننده و فیلمبردار سینمای ایران درباره وضعیت تولید درام "ازدواج سعید و لیلا" به «نسیم آنلاین» گفت: کارگردانی فیلم از سعید سلطانی به منوچهر هادی واگذار شد با این حال برخی اصلاحاتی که اداره نظارت به فیلمنامه وارد کرده بودند سبب ساز آن گشت که فیلمنامه مجددا بازنویسی شود و در حال حاضر هم به دنبال فراهم کردن شرایط مالی مناسب برای تولید هستیم.

رخشان درباره اینکه آیا این فیلم به لحاظ مضمون ربطی به "جدایی نادر از سیمین" دارد اظهار داشت: اصلا این فیلمنامه به فیلم فرهادی ربطی ندارد و شاید شباهتهایی در عنوان بوده که شائبه شباهت یا حتی پاسخگویی به آن فیلم را فراهم آورده است.

رضا رخشان با اشاره به کیفیت بالای فیلمنامه "ازدواج سعید و لیلا" افزود: من آدمی هستم اهل مشاوره و سعی می کنم فیلمنامه هایی که مورد تأییدم هستند را با مشاوره باتجربه ها تکمیل کنم. "ازدواج سعید..." از جمله فیلمنامه هایی است که حتی وقتی فیلمنامه اش را به کیانوش عیاری دادم تا مطالعه کند به شدت از آن خوشش آمد و گفت دیالوگهایش به قدری خوب نوشته شده است که اشکالات دراماتیک را تحت الشعاع قرار می دهد.

 

حضور به عنوان فیلمبردار یک درام اجتماعی

رخشان با اشاره به حضورش به عنوان مدیر فیلمبرداری "غیرمجاز" حسن یکتاپناه اظهار داشت: این فیلم یک درام اجتماعی است که مضمونی درباره فرار دختران از شهرستانها و حضور در تهران را روایت می کند. فیلم در گونه درامهای اجتماعی جای می گیرد و فکر می کنم بتواند توجه مخاطبان را به خود جلب کند.

رخشان درباره تازه ترین برنامه هایش برای تهیه کنندگی به نسیم آنلاین اظهار داشت: به دنبال آن هستم که فیلم خوب تولید کنم و علیرغم اینکه در ماههای گذشته فیلمنامه های مختلفی به دستم رسیده اما چون حس کردم اغلب این سناریوها تکرار مکررات هستند به سمت تولید نرفتم.

 

بعد از 5 سال هنوز جایزه بهترین فیلم جشنواره سی ام به دستمان نرسیده

این تهیه کننده با اشاره به بدشانسی‌هایی که به هنگام تولید «ضدگلوله» دامن وی را گرفت ادامه داد: «ضدگلوله» هم در جشنواره و هم در اکران مورد توجه قرار گرفت اما متأسفانه در هر دو مورد با بی‌مهری روبرو شد. «ضدگلوله» دیپلم افتخار بهترین فیلم جشنواره سی ام فیلم فجر را گرفت و در آن زمان دبیر جشنواره وعده داد که 300 میلیون تومان به عنوان جایزه نقدی می دهیم اما بعد از گذشت 5 سال هنوز از دبیرخانه فجر طلب دارم؛ در صورتی که همین جایزه می توانست بخشی از بودجه تولید فیلم بعدی مان باشد.

وی افزود: از آن طرف در اکران هم فیلم ما در شرایطی که فروش خوبی داشت و از «کلاه قرمزی و بچه ننه» هم در برخی سینماها بالا زده بود اما به خاطر فشارهای برادران بانکی که یک فیلم تجاری به نام «تو و من» را داشتند فیلم ما پایین کشیده شد و در نتیجه سود چندانی عاید ما نشد.

 

کیایی می خواست تله فیلم بسازد...

رخشان ادامه داد: مصطفی کیایی جوانی بود که توسط من به سینما آورده شد و هم در «بعدازظهر سگی سگی» و هم در «ضدگلوله» کنارش بودم و خوشبختانه مسیر خود را پیدا کرده و به یک فیلمساز تجاری بدل شد.

رخشان خاطرنشان ساخت: کیایی اولین بار کارگردانی را با من تجربه کرد. او فیلمنامه «بعدازظهر سگی سگی» را پیش من آورد و می خواست آن را به یک تله فیلم تبدیل کند اما من پیشنهاد دادم مجوز سینمایی بگیریم و این طور شد که فیلم اولش را ساخت. بعدش هم که «ضدگلوله» پیش آمد که سکوی پرتابش شد و تا اینجا که فعلا آثارش خوب می فروشد.

 

کمدی "تمساح" را می سازیم

رضا رخشان با اشاره به اینکه سینمای کمدی در سالهای اخیر بدجوری به دامن شوخیهای اروتیک افتاده است به نسیم آنلاین گفت: در بیشتر آثاری که در تولید آنها حضور داشته ام سعی کرده ام کارگردان را به سمت کمدی موقعیت ببرم چون فکر می کنم شوخی های جنسی در درازمدت باعث زده شدن مخاطبان می شود.

رخشان با اشاره به سناریوی یک کمدی با نام «تمساح» که به دنبال تولید آن است بیان داشت: «تمساح» یک طنز اجتماعی است و متکی بر موقعیت‌های مفرح. به دنبال آن هستیم که با حضور حمیدرضا صلاحمند کارگردان آثاری مانند «نیش زنبور» این فیلم را تولید کنیم.

وی ادامه داد: اگر «تمساح» به تولید نرسید در آن صورت یک ملودرام اجتماعی که آن هم فیلمنامه اش آماده است را تولید خواهم کرد.

ارسال نظر

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

گام دوم انقلاب اسلامی

در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی مردم ایران رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای راهبردی به تبیین حرکت انقلاب اسلامی لرای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام عصر پرداختند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟
مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!
در حاشیه حضور سردار محسن رضایی و سلیمانی در برنامه حالا خورشید
وقتی شفافیت، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین