دلیل نگرانی وزارت نفت چیست؟

وزارت نفت متن قراردادها و پیوست‌های IPC را به مرکز پژوهش‌های مجلس نداد!

امضای قرارداد نفتی

علت اصلی عدم موضع‌گیری مرکز پژوهش‌های مجلس، تعلل وزارت نفت در ارائه متن قراردادها و پیوست‌های مربوط به آن‌ اعلام شده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، در هیاهوی چند ماه گذشته و رد و بدل‌های قراردادهای جدید نفتی بین دولت و مجلس، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی جزو کم‌کارترین نهادها بود. درحالی که از سوی کارشناسان انتظار می‌رفت که این نهاد تخصصی در کنار کمیسیون انرژی بیشترین حجم از بررسی‌های فنی و مطالبه‌های کارشناسی‌ شده را در این زمینه داشته ‌باشد.

گذشت حدود 8 ماه از تصویب نخستین لایحه دولت در زمینه کلیات قراردادهای جدید نفتی و عدم اظهارنظر تخصصی مرکز پژوهش‌های مجلس در این زمینه سبب انتقاد کارشناسان و فعالان عرصه نفت شده ‌بود، در نهایت این مرکز با انتشار بیانیه‌یی به این انتقادات پاسخ داده است. در این بیانیه علت اصلی عدم موضع‌گیری مرکز پژوهش‌های مجلس، تعلل وزارت نفت در ارائه متن قراردادها و پیوست‌های مربوط به آن‌ اعلام شده است. مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار تصویر 7 نامه در تارنمای خود مدعی شده‌ که در سه مرحله از وزارت نفت درخواست ارائه کامل مدارک و مستندات مربوطه را ارائه کرده و هنوز نیز وزارت نفت به این درخواست به صورت کامل رسیدگی نکرده است.

ارسال نظر

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت

رسانه‌ها و فرماندهان گروه‌های تروریستی در سوریه طی هفته جاری ابراز امیدواری کرده‌اند تا با فرماندهی مستقیم آمریکا، وارد عملیات علیه محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند.

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌