آغاز جهانگردی دوچرخه‌سوار ۶۲ ساله با سابقه حضور در جنگ و ارتش

میرسعید قاضی: پیام فرهنگ ایران را به دنیا می‌رسانم

میرسعید قاضی: پیام فرهنگ ایران را به دنیا می‌رسانم

چند سالی است که فرهنگ استفاده از دوچرخه در سفرهای شهری و رفت و آمدهای روزمره تا حد زیادی رواج پیدا کرده و رو به رو شدن با دوچرخه سوارانی که رکاب زدن را به جای ماندن در ترافیک اتومبیل‌های دودزا ترجیح داده‌اند‏، حال هر شهروندی را سر ذوق می‌آورد.

گروه فرهنگی «نسیم آنلاین» ، چند سالی است که فرهنگ استفاده از دوچرخه در سفرهای شهری و رفت و آمدهای روزمره تا حد زیادی رواج پیدا کرده و رو به رو شدن با دوچرخه سوارانی که رکاب زدن را به جای ماندن در ترافیک اتومبیل‌های دودزا ترجیح داده‌اند‏، حال هر شهروندی را سر ذوق می‌آورد.

در این بین افرادی هم هستند که علاوه بر دلایل شخصی‌شان برای دوچرخه سواری و کمک به محیط زیست‏، اهداف بزرگ‌تری را با رکاب زدن‌هایشان دنبال می‌کنند. حمیدرضا میرسعید قاضی‏، نظامی بازنشسته‌ای است که پس از 27 سال خدمت در ارتش جمهوری اسلامی ایران‏ و حضور فعال در هشت سال جنگ تحمیلی و تجربه فعالیت در زمینه هنر و چاپ تصویر شهدا و چهره‌های مشهور روی کاشی و سرامیک‏، حالا ششمین دهه زندگی‌اش را با دوچرخه سواری و گیاه‌خواری و حضور فعال در محیط زیست پشت سر می‌گذارد. میر سعید قاضی پس از سال‌ها دوچرخه سواری‏، روز گذشته با بدرقه جمعی از مسئولان کانون بازنشتگان ارتش جمهوری اسلامی سفری فرهنگی را برای رکاب زدن در دور دنیا و انتقال فرهنگ اصیل ایران آغاز کرد.

قاضی میر سعید در مراسم بدرقه‌اش برای آغاز سفری پرماجرا با دوچرخه به سراسر دنیا‌ با اشاره به سوابق نظامی و هنری‌اش گفت:« بعد از 27 سال خدمت در ارتش جمهوری اسلامی ایران و فعالیت به عنوان تکنسین هواپیما‏، به دلیل بیماری بازنشسته شدم و از آن پس کار هنری در زمینه چاپ عکس روی کاشی و سرامیک را آغاز کردم و این افتخار را داشتم که قطعه شهدای بهشت زهرا (س) را با چاپ تصاویر شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی روی سرامیک مزین کنم.»

این دوچرخه سوار جهانگرد با اشاره به تغییر نگرشش نسبت به زندگی طی سال‌های اخیر نیز تاکید کرد:« طی چند سال گذشته راه و رسم زندگی سالم را در پیش گرفتم و علاوه بر حذف گوشت از وعده‌های غذایی و روی آوردن به گیاه خواری حدود 35 سال به صورت حرفه‌ای یوگا را پیگیری کردم و به درجه مستری یوگا رسیدم. بر همین اساس تصمیم گرفتم به دوچرخه سواری روی بیاورم و با این کار علاوه بر پیگیری ورزش از آسیب رساندن به محیط زیست هم جلوگیری کنم.»

وی ادامه داد:« در طول سفرهای مختلفی که با دوچرخه داشتم بارها با استقبال ویژه‌ای از سوی مردم و مسئولان رو به رو شده‌ام  به طوری که در سفری که نوروز به جزیره کیش داشتم، مسئولان جزیره ضن تقدیر از من اعلام کردند که در حال حاضر تمام ترددها در کیش به وسیله یک میلیون اتومبیل صورت می‌گیرد و من تنها دوچرخه سوار کیش در آن برحه زمانی بودم.»

میرسعید قاضی همچنین با اشاره به استقبال و حمایت مردم سراسر جهان از دوچرخه سواران گفت:« در سراسر جهان مردم برای دوچرخه سواران احترام ویژه‌ای قائل هستند به خصوص مردم عزیز ایران که بارها با استقبال از توریست‌های دوچرخه سوار فرهنگ ایران و مهمان نوازی ناب ایرانی را به رخ توریست‌های اروپایی کشیده‌اند.»

وی همچنین تاکید کرد:« در یکی از روستاهای کشورمان یک روستایی با پذیرایی از چند دوچرخه سوار آلمانی و جشن تولد گرفتن برای یک جوان دوچرخه سوار کاری کرده که تصاویر این جشن تولد روستایی در رسانه‌های اروپایی منتشر شود و با همین کار تا امروز 5 هزار توریست جذب این روستا شده است.»

این دوچرخه سوار جهانگرد در ادامه با اشاره به هزینه‌های سفرش اعلام کرد:« اغلب هزینه‌های سفرم را با هزینه شخصی و حقوق دو میلیونی که از ارتش می‌گیرم تامین کرده‌ام. هر چند ما دوچرخه سواران چندان متوقع نیستیم و به سفر کردن با آذوقه‌ای کم و صرف یک وعده غذایی در روز عادت کرده‌ایم و تمام سرمایه سفرمان دوچرخه و کوله پشتی است که به همراه داریم. هر چند برای اهداف فرهنگی‌مان قطعا به حمایت و پشتیبانی نیاز داریم.»

میرسعید قاضی در تشریح اهدافش برای آغاز ایم سفر نیز تاکید کرد:« در درجه اول می‌خواهم این شعار را به تمام دنیا برسانم که ورزش را جایگزین سیگار و قلیان کنند و تا آخرین روزهای عمرشان جهت زندگی سالم تلاش کنند. از سوی دیگر قصد دارم در طول سفرهایم فرهنگ ایران را به دنیا معرفی کنم وامیدوارم سفیر فرهنگی لایقی در این زمینه باشم.»

این نظامی بازنشسته در پایان گفت:« در طول سال‌های عمرم بارها از روی ناآگاهی به طبیعت آسیب رسانده‌ام اما در این سفری که قصد دارم تا پایان عمرم آن را ادامه دهم می‌خواهم دینم را به طبیعت ادا کنم. در همین راستا در مراسم بدرقه‌ای که در استان سمنان برایم ترتیب داده شد تعدادی بلدرچین را به آسمان رها کردم و حالا قصد دارم در طول سفرم میلیون‌ها بذر گیاه را در زمان‌های استراحتم در سراسر زمین بکارم.»

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ابتدای جلسه‌ی درس خارج فقه

جز در موارد نظامی، امنیتی هیچ رازی را پنهان نکنید

قتل فجیع خاشقجی، ماهیت تروریست پرور سعودی را آشکارتر کرد

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر عزم همه قوا برای حل مشکلات معیشتی مردم و ابراز اطمینان نسبت به تامین کالاهای اساسی از سوی دولت، به برخی احکام صادره از سوی دستگاه قضایی برای مفسدان اقتصادی اشاره کرد و گفت: انسان بلحاظ عاطفی از حبس و اعدام اشخاص و خصوصاً وضعیت خانواده های آنها غصه دار می شود اما در عین حال با کسانی که طمعشان زندگی میلیون ها انسان را متلاطم می کند و به دشمن در ضربه زدن به کشور کمک می کند نمی توان برخورد عاطفی کرد.

چرا ترامپ از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد خارج می‌شود؟

سی‌ان‌ان در مطلبی به تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا برای خروج از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان برد به دلیل نقض آن از سوی روسیه پرداخت.

عربستان از شورای حقوق بشر سازمان ملل اخراج شود

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل خواستار اخراج عربستان از شورای حقوق بشر سازمان ملل به عنوان ⁩ ناقض ⁧ حقوق ⁩ بشر در یمن، بحرین و عامل قتل خاشقجی شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

شکرگزاری وجود مسیح علی‌نژاد باشیم
از انصارحزب الله تا مسیح علی نژاد
رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم ویژه هفته دفاع مقدس:
در روایت دفاع مقدس روح مجاهدت وشکست‌ناپذیری ملت ایران متبلور باشد
حجت الاسلام پناهیان در نهمین شب از سوگواره هنر و حماسه:
پاداش و کنترل آدم را ضعیف می‌کند.
حجت‌الاسلام پناهیان در سوگواره هنر و حماسه:
نیازمند گروه‌های جهادی که مردم را پولدار کنند، هستیم
در گفتگو با مهدی سیار مطرح شد
دمِ پایانی‌ مانیفست ‌هیأت است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین