وزیر آموزش و پرورش:

با هرگونه تخلف در صندوق فرهنگیان برخورد می‌کنم/ ارائه گزارش شفاف از وضعیت صندوق

دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: مدیریت صندوق ذخیره فرهنگیان باید با اقتصاددانان باشد ‌چرا که صندوق یک بنگاه اقتصادی است و پاک‌دستی یکی دیگر از مسائل مهم در اداره صندوق است.

به گزارش «نسیم آنلاین» فارس نوشت: فخرالدین احمدی دانش آشتیانی در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان که در محل سالن آمفی تئاتر این مؤسسه برگزار شد، اظهار داشت: فلسفه تأسیس صندوق ذخیره فرهنگیان، ارائه رفاهیات و خدمات برای قشر فرهنگی است تا از این طریق به بهبود معیشت فرهنگیان کمک شود.

وی با اشاره به عضویت نزدیک یک میلیون فرهنگی در صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: جامعه فرهنگیان پتانسیل و ظرفیت خوبی است که اگر خوب مدیریت شود می‌تواند برکات خوبی برای آنان به همراه داشته باشد.

احمدی دانش آشتیانی خاطرنشان کرد: هدف از فعالیت صندوق این است که ارزش افزوده‌ای به سرمایه فرهنگیان اضافه کند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مدیریت صندوق باید با اقتصاددانان باشد ‌چرا که صندوق یک بنگاه اقتصادی است و باید توسط افراد متخصص، موفق و باتجربه در کار اقتصادی مدیریت شود.

وی افزود: اعضای هیأت مدیره مؤسسات مالی، باید از افراد کاردان و مشرف بر فعالیت های اقتصادی انتخاب شوند.

رئیس هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان خاطرنشان کرد: پاک دستی یکی دیگر از مسائل مهم در اداره صندوق است و اعضای صندوق نماینده یک میلیون فرهنگی هستند، بنابراین باید حساسیت بیشتری در این زمینه وجود داشته باشد.

احمدی دانش آشتیانی ادامه داد: تمام سعی و تلاش خود را در زمینه احقاق حقوق فرهنگیان به کار خواهم بست.

وی از تعیین یک تیم کارشناسی برای بررسی وضعیت مالی صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد و افزود: به دلیل حساسیت بالا تاکنون زمان زیادی را برای سامان‌دهی به وضعیت فعلی صندوق صرف کردم و در آینده نیز وقت بیشتری خواهم گذاشت.

وزیر آموزش و پرورش گفت: این اطمینان را به فرهنگیان می‌دهم با هرگونه تخلفی که در صندوق ذخیره فرهنگیان صورت گرفته باشد، به شدت برخورد می‌کنم و گزارشی شفاف، علمی و تخصصی به فرهنگیان ارائه خواهم کرد.

احمدی دانش آشتیانی با اشاره به تشکیل کمیته تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی برای بررسی عملکرد مالی صندوق و استقبال از این کمیته، گفت: از مدیر عامل جدید صندوق می‌خواهم نهایت همکاری را با این کمیته داشته باشند و تمام آمار و ارقام را در اختیار آنان قرار دهند.

در ادامه این مراسم روح‌الله عالمی رئیس هیأت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: پذیرش مسؤلیت صندوق در این شرایط بسیار سخت است و پذیرش آن توسط مهدی نیکدل نشان از مدیریت قوی وی دارد.

وی تصریح کرد: امروز بیش از هرچیز نیازمند وفاق و همدلی هستیم تا بر مشکلات فائق آییم.

رئیس هیأت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: آرامش و کار کارشناسی، از نیازهای امروز صندوق ذخیره فرهنگیان است.

عالمی افزود: با نگاه جدید وزیر آموزش و پرورش نسبت به صندوق ذخیره فرهنگیان، امیدواریم در فصل جدید، این صندوق، تخصصی تر و کارآمدتر فعالیت‌های خود را به پیش ببرد.

وی خاطرنشان کرد: صندوق باید مانند بنگاه اقتصادی که متعلق به کل کشور است، کار خود را به پیش ببرد و برای انجام فعالیت‌ها نیز به تعامل بیشتر نیاز دارد.

عالمی افزود: امیدوارم مدیرعامل جدید با برنامه‌ریزی چند ساله بتواند اهداف صندوق را محقق سازد و فرصت کافی برای اجرای برنامه‌ها داشته باشد چرا که تغییرات مکرر مدیریتی، مضر فعالیت‌های صندوق خواهد بود.

رئیس هیأت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان دورشدن صندوق از مسائل سیاسی یک ضرورت اجتناب ناپذیر دانست و گفت: تاکنون نیز تلاش این بوده که وارد سیاست نشویم.

عالمی افزود: با کمیته تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی همکاری می کنیم تا انتقال اطلاعات صادقانه، عادلانه، شفاف و همه جانبه صورت گیرد و انتظار داریم ماجرا با عدل و انصاف پایان پذیرد و صندوق از مرحله بحرانی خارج شود و منفعت آن به فرهنگیان که پاک ترین قشر جامعه هستند، برسد.

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار
حاشیه‌‌سازی برخی رسانه‌ها برای دیوارنگاره اخیر میدان ولیعصر(عج) تهران
وقتی «مادر» بودن را توهین تلقی می‌‌کنند
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
وکالت نباید انحصاری باشد
در نامه‌ انجمن اسلامی دانشجویان مستقل به معاونت زنان ریاست جمهوری و نمایندگان فراکسیون زنان مجلس مطرح شد:
استدلال‌های مطرح شده برای طرح افزایش سن ازدواج غیرکارشناسی است/ این طرح دایره‌ی ازدواج‌های جوانان را تنگ‌تر میکند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین