پورمختار:

بیشترین نقض حقوق شهروندی در قوه مجریه رخ می‌دهد/ روحانی در آستانه انتخابات یاد شهروندان افتاد

محمدعلی پورمختار، رئیس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: منشور حقوق شهروندی را باید فقط و فقط یک امر تبلیغاتی و حاشیه ای تلقی کنیم زیرا این منشور را تهیه کرده اند تا از مطالبات مردم فرار کنند.

به گزارش «نسیم انلاین» محمدعلی پورمختار در خصوص تهیه منشور حقوق شهروندی از سوی دولت، اظهار داشت: در ابتدا باید از رئیس جمهور به جهت اینکه بعد از ۳ سال و‌نیم به یاد شهروندان افتاده، تشکر کنم زیرا این بخشنامه حقوق شهروندی را تهیه کرده است.

نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به گونه ای می‌توان گفت که منشور حقوق شهروندی گردآوری مجموعه قوانین و مقررات موجود کشور است و امیدوارم در چند ماه آینده توسط دستگاه های اجرایی و‌ قوه مجریه و مسئولان اجرا شود که ما نیز استقبال می‌کنیم.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمینه تهیه حقوق شهروندی به نکاتی باید توجه داشت، ادامه داد: نکته اول این است که چرا الان منشور حقوق شهروندی تهیه شده است، آقای روحانی یکی از شعارهای تبلیغاتی که بیان می‌کرد، همین موضوع بود که ۳ سال و نیم آن را رها کرد و توجهی به این امر نداشت که حتی در صحبت های خود نیز به آن توجهی نداشته است ولی زمانی که به پایان دوره ریاست جمهوری یازدهم رسیده‌ایم و از آن طرف نیز نزدیک انتخابات ریاست جمهوری هستیم، همین موضوع شائبه تبلیغاتی بودن و انتخاباتی بودن را به ذهن متبادر می‌کند و این امر روشنی است و اگر کسی چنین موضوعی را مطرح کند ، نباید به او ‌خُرده‌ای گرفت.

پورمختار متذکر شد: سوال این است که چرا آقایان بعد از ۳ سال و نیم به یاد این افتاده اند و متوجه شده اند که شهروند حقوقی دارد، کسی از تهیه این منشور ناراحت نیست که معاون حقوقی رییس جمهور می‌گوید چرا برخی ناراحت هستند از تهیه منشور حقوق شهروندی؟! باید گفت نه خیر کسی ناراحت نیست.

وی با بیان اینکه الان بیشترین نقض حقوق بشر در قوه مجریه رخ می‌دهد، افزود: خیل و سیل شکایاتی که از رفتار دستگاه های اجرایی در دیوان عدالت اداری قابل توجه است، چرا مقابل آن را نمی‌گیرند؟ چه فکری در سر رییس جمهور و معاون حقوقی وی قرار دارد برای جلوگیری از نقض گسترده حقوق شهروندی توسط دستگاه های اجرایی و تبعیض هایی که وجود دارد، رئیس جمهور برای نظارت بر این موضوعات در طول ۳سال و‌نیم گذشته چه اقداماتی را انجام داده است تا به شکایات مردمی بپردازد و نقاط آسیب را برطرف کند نه اینکه مجموعه قوانین را در قالب منشور حقوق شهروندی گردآوری کند.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: همه موضوعاتی که در منشور حقوق شهروندی آمده در مستندات و‌ قوانین قبلی نیز وجود دارند ولی مطلب مهم اجرای آن ها است که دولت در این زمینه هیچ اقدامی برای نظارت نکرده تا مانع از این شود که کسی حقوق شهروندان را نقض کند.

وی افزود: قوه مجریه برای فسادهایی که متوجهش است چه اقدامی کرده است ؟ چرا روز به روز بیشتر می‌شود. منشور حقوق شهروندی را باید فقط و فقط یک امر تبلیغاتی و حاشیه ای تلقی کنیم زیرا این منشور را تهیه کرده اند تا از مطالبات مردم فرار کنند.

نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی من این است که در چند ماه باقی مانده تا انتخابات بازهم شاهد چنین اتفاقاتی از سوی دولت خواهیم بود ولی مردم باید هوشیار باشند تا تحت تاثیر این مسائل حاشیه ای قرار نگیرند ولی مطالبات اصلی مردم مسائل اقتصادی و اشتغال خواهد بود.

خانه ملت

ارسال نظر

برنامه «عصر جدید» محصول چیست؟!

«عصرجدید» رسانه در «وضعیت الاکلنگی»

پالایشگاه، راهکار دائمی بی‌اثر کردن تحریم میعانات گازی

راهکار بی‌اثر کردن تحریم میعانات گازی، ساخت پالایشگاه‌های این مواد است که با تبدیل میعانات به مواد با ارزش‌افزوده و امکان صادرات بیشتر موجب رفع معضل انبار آن‌ها هم می‌شود.

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس جمعه پیشِ‌رو را روز خیزش و حرکت ملت فلسطین به مسجد الاقصی برای پاسداری از آن اعلام کرد.

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

نتیجه بررسی مرکز پژوهش‌های مجلس درباره برجام
الزامات FATF شرایط اقتصادی را بدتر می کند
در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF مطرح شد
فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران
رهبر انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی:
دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند
پیام رهبر انقلاب به مناسبت شهادت پاسداران انقلاب
ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه
بیانیه راهبردی رهبر حکیم انقلاب در آغاز دهه پنجم انقلاب
گام دوم انقلاب اسلامی
نگاهی به دستاوردهای انقلاب کبیر اسلامی ملت ایران
حاصل چهل سال
رهبر انقلاب در دیدار با فرماندهان نهاجا:
مرگ بر آمریکا از دهان ملت ایران نخواهد افتاد
جزئیات و چگونگی نحوه اجرای عفو و تخفیف مجازات‌ محکومان اعلام شد
عفو بزرگ
محمد جواد ایروانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
اینستکس همان ساز و کار نفت در برابر غذاست
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین