تمایلی به جدایی ترابی از تیم نداریم

فرکی: امیدوارم امتحانم را به خوبی به برانکو پس دهم/ پرسپولیس به نوعی تیم ملی است

حسین فرکی

سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: پرسپولیس در حال حاضر به نوعی تیم ملی است و ما در مصاف با این تیم کار سختی خواهیم داشت. تیم ملی بعدی هم برای ما استقلال است.

به گزارش «نسیم آنلاین» تسنیم نوشت: حسین فرکی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در ابتدا درگذشت آقای هاشمی رفسنجانی و کاظم سیدعلیخانی همبازی قدیمی خود را تسلیت می‌گویم. همچنین درگذشت بازیکن جوان نفت تهران را تسلیت عرض می‌کنم. امیدوارم ما را در غم این عزیزان شریک بدانند.

وی در ادامه افزود: بازی با پرسپولیس اولین بازی ما در نیم‌فصل دوم لیگ برتر است. ما از ابتدای لیگ قرعه خوبی نداشتیم، با این حال در چهار هفته ابتدایی نتایج بدی نگرفتیم. اما در پنج هفته بعد از آن نتایج خوبی نگرفتیم و الان امیدواریم در ادامه لیگ با تلاش بازیکنان بتوانیم نتایج بهتری کسب کرده و شرایط‌مان را در جدول بهبود ببخشیم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در مورد برنامه‌های این تیم در تعطیلات نیم‌فصل اعلام کرد: ما با توجه به دیدار عقب افتاده‌ای که داشتیم عملاً تعطیلاتی در نیم‌فصل نداشتیم. در کنار این موضوع جذب و خروج بازیکنان باعث شد ما تمام تمرکزمان را به هماهنگی آنها اختصاص دهیم. 

فرکی ادامه داد: فردا قرار است ما در اولین بازی نیم‌فصل دوم میهمان پرسپولیسی باشیم که در نیم‌فصل اول به مقام قهرمانی رسیده و شرایط جدول نیز به خوبی نشان‌دهنده وضعیت این تیم است. امیدوارم مقابل پرسپولیس فوتبالی خوب همراه با نتیجه مناسب را رقم بزنیم.

وی همچنین تصریح کرد: بعد از هر باری که من پیش از دیدار مقابل پرسپولیس از این تیم تمجید کردم به نوعی مورد هجمه از سوی هواداران استقلال قرار گرفتم. من باید به هواداران استقلال که برای من عزیز هستند و همواره احترام زیادی برای آنها قائل بوده‌ام بگویم استقلال هم تیمی خوب با بازیکنان و کادر فنی خوب است و من به وقتش در مورد این تیم نیز صحبت خواهم کرد.

سرمربی تیم فوتبال سایپا افزود: پرسپولیس در حال حاضر به نوعی تیم ملی است و ما در مصاف با این تیم کار سختی خواهیم داشت. تیم ملی بعدی هم برای ما استقلال است که امیدوارم این بار هواداران این تیم از ما خرده نگیرند!

فرکی در ادامه با تمجید از پرسپولیس و برانکو عنوان کرد: پرسپولیس حریف قابل احترامی برای ماست و همان‌طور که گفتم شرایط این تیم در جدول این موضوع را نشان می‌دهد. با احترامی که برای دوست و استاد خودم برانکو قائلم و همیشه معتقد به جایگاه استادی و شاگردی بوده‌ام. امیدوارم این بار هم امتحان خوبی مقابل استاد خودم پس بدهم.

وی ادامه داد: همان‌طور که برانکو نیز بارها در خصوص رابطه ما گفته است، ما دوستان خوبی برای هم هستیم اما از رقابت با یکدیگر هم لذت می‌بریم. امیدوارم فردا نیز هر تیمی که مستحق پیروزی است به برتری دست یابد و ما نیز برای سه امتیاز تلاش خواهیم کرد.

فرکی در پاسخ به این پرسش که چرا در نیم‌فصل اول برخی بازیکنان که با مبالغ بالا به تیم‌های جدید خود ملحق شدند کارایی مناسب را نداشتند، گفت: این طبیعی است که مبلغ بالای یک بازیکن خیلی نمی‌تواند در انتخاب این بازیکن ملاک خوبی باشد. اتفاقاتی که در فوتبال ما می‌افتد با بقیه دنیا تفاوت دارد.

سرمربی تیم فوتبال سایپا ادامه داد: ما در ابتدای فصل برخی بازیکنان را با مبالغی بالا جذب می‌کنیم، در حالی که شاید در پایان فصل همه این پول نیز به آنها پرداخت نشود، اما این مسئله به خاطر مدیریت اقتصادی مدیران ماست که بدون برنامه اقدام به جذب بازیکن می‌کنند و هم باشگاه و هم بازیکن را دچار مشکل می‌کنند.

وی تصریح کرد: در تمام دنیا در مقابل تعهد و کارایی بازیکن به او پول پرداخت می‌کنند، اما در اینجا این مسئله مدنظر نیست. برای نمونه مبلغ قرارداد حسن‌زاده در تیم ما این فصل از همه بیشتر بود، اما در عمل و به دلایلی نتوانست به ما کمک کند که ایرادی نیز به این مسئله وارد نیست و او امیدواریم در باشگاه جدیدش عملکرد بهتری داشته باشد.

فرکی خاطرنشان کرد: باید به یاد داشته باشیم روی اسم و ملی‌پوش بودن بازیکن نمی‌توان نسبت به کیفیت او صحبت کرد. خیلی از بازیکنان در فوتبال ما نشان دادند که تحمل و فشار حاشیه‌های تیم‌های بزرگ را ندارند و در عملکرد فنی آنها تأثیر می‌گذارد.

سرمربی تیم فوتبال سایپا ادامه داد: ملاک کیفیت خوب بازیکن نباید مبلغ مالی باشد و باید مدیریت فوتبال ما حرفه‌ای‌تر رفتار کند و براساس نیاز و خواسته‌های تیم بازیکنانی را جذب کند که کمک‌حال تیم باشد. این عدم کارایی بازیکنان در برخی تیم‌ها منجر به جدایی این بازیکنان می‌شود و حتی در مقطعی این مشکل منجر به محو این بازیکن از سطح اول فوتبال خواهد شد.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود دلیل جدایی حسن‌زاده غیر از عملکرد فنی او مشکل اخلاقی‌اش بوده است، گفت: ایشان بازیکن بااخلاقی بوده و این را در گذشته در تیم‌های سابق خود نشان داده است. در مقطعی که من در نفت حضور داشتم خودم وی را برای این تیم جذب کردم و مدت کوتاهی نیز با او همکاری داشتم.

فرکی افزود: مطمئن باشید دلیل جدایی حسن‌زاده بحث اخلاقی نبود و فقط به دلیل شرایط فنی این بازیکن از ما جدا شد. امیدوارم مجدداً حسن‌زاده توانایی‌های خود را در فوتبال ایران نشان دهد.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در پاسخ به این پرسش که پرسپولیس برای جذب مهدی ترابی پیشنهادی به باشگاه سایپا ارائه کرده است، عنوان کرد: من در جریان این موضوع نیستم و این مسئله مربوط به باشگاه سایپا است. ترابی در حال حاضر بازیکن ماست و شخصاً تمایلی به جدایی او ندارم. ترابی روز گذشته قرار بود از روی گچ خود MRI انجام دهد تا اگر شرایط برای بازکردن گچ پایش مهیا بود تمرینات خود را با ما شروع کند. ترابی تا پایان فصل بازیکن ما خواهد بود و من نیز به او نیاز دارم.

وی در خصوص مشکلات گلزنی سایپا در نیم‌فصل نخست اظهار داشت: عدم گلزنی ما در نیم‌فصل نخست به مهره‌هایی که جذب کردیم مربوط بود، برای مثال همان‌طور که عنوان شد حسن‌زاده نتوانست عملکرد خوبی در گلزنی داشته باشد. همچنین آمار گلزنی غلامرضا رضایی چندان خوب نبود.

فرکی ادامه داد: ما برای حل مشکلات خود در نیم‌فصل دوم دنبال جذب مهاجم خارجی بودیم، اما این اتفاق نیفتاد. خلعتبری را که یک هافبک مهاجم است برای حل مشکل گلزنی جذب کردیم و امیدواریم به ما در این زمینه کمک کند. در کنار خلعتبری سلیمانی را از تیم زیر 23 سال راه‌آهن جذب کردیم و جعفری را که یک بازیکن زیر 23 سال است در اختیار داریم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا ادامه داد: هنوز فصل نقل‌وانتقالات تمام نشده و ما باز هم به دنبال یک مهاجم خواهیم بود، اما جذب مهاجم خوب در نیم‌فصل سخت‌تر است. ما برای گلزنی روی ترابی نیز حساب ویژه‌ای باز کرده بودیم که متأسفانه او نیز دچار مصدومیت شد.

وی یادآور شد: در بازی گذشته مقابل ماشین‌سازی ما توانستیم سه گل به ثمر برسانیم که این موضوع پیام خوبی برای ما داشت، اما از طرف دیگر سه گل روی ضعف مدافعان‌مان دریافت کردیم که ما را نگران کرد. ما فردا نیز در مقابل خط دفاعی خوب پرسپولیس کار سختی خواهیم داشت، اما امیدواریم به مرور نقص مربوط به گلزنی خود را برطرف کنیم.

فرکی در خصوص جذب حامد لک و فشردگی رقابت در خط دروازه تیم سایپا عنوان کرد: ما در حال حاضر در سایپا چهار گلر داریم. منادی، گوهری، فلاح‌زاده و حامد لک و در کنار اینها الساندرو که یکی از دروازه‌بانان باکیفیت خارجی لیگ بود را به دلیل مصدومیت از دست دادیم. حامد لک و فلاح‌زاده هر دو از دروازه‌بانان خوب فوتبال ایران هستند و هر دو در باشگاه‌های خود در نیم‌فصل نخست به صورت ثابت بازی کردند. رقابت این دو قطعاً ایجاد انگیزه خواهد کرد و هر کدام از این دروازه‌بانان عملکرد بهتری در تمرینات و مسابقات داشته باشند، انتخاب نخست ما خواهند بود.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در پایان خاطرنشان کرد: پست دروازه‌بانی برخلاف سایر پست‌ها جای مانور ندارد و عملکرد فنی هر کدام از این دروازه‌بانان که بهتر باشد ملاک انتخاب ما برای حضور در ترکیب ثابت خواهد بود.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

لحظه به لحظه از نخستین مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی

مدیریت کشور نیازمند تغییر است

عدم رضایت رهبر انقلاب از شرایط اقتصادی کشور

ابوجعفری گفت: ستاد اقتصاد مقاومتی نیز که مدتی است تشکیل شده همان پروژه‌هایی که در برنامه دستگاه‌های اجرایی بود را به عنوان برنامه اقتصاد مقاومتی تصویب کرده و برخی از رفتارهایی را که وزارتخانه‌ها داشته اند و شاید بتوان گفت ضد اقتصاد مقاومتی هم بوده ادامه پیدا داده است.

انتخابات ریاست جمهوری و شائبه‌ای به نام "وکیل‌الدوله‌ها"

رد شدن پرقدرت قطار وزیر راه پرحاشیه دولت یازدهم از پل استیضاح مجلس این پیام سیاسی را داشت که علی‌رغم اینکه اکثریت مجلس در دست جریان اصولگرا است اما دولت یازدهم مشکل جدی با این مجلس نخواهد داشت و لابی بین مجلس و دولت آنقدر قوی هست که حتی نیاز نباشد رئیس‌جمهور برای نجات وزیر راهش قدم رنجه کرده و پا به بهارستان بگذارد.

دولت از آغازین روز بحران ریزگردها برای حل مشکلات خوزستان‌برنامه‌ریزی کرد

رئیس جمهور در بدو ورود به فرودگاه اهواز در جمع خبرنگاران گفت: از آغازین روزهایی که استان و اهواز با مشکل ریزگردها که با مشکلات متعدد دیگر همراه و منجر به قطعی آب، برق و ارتباطات شد، دولت برای رفع این مشکلات و جلوگیری از تکرار آن ، برنامه ریزی کرده و اقدامات لازم را انجام داده است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

هفته دهم لیگ برتر والیبال بانوان؛
تداوم بانک سرمایه با شکست دانشگاه آزاد
اطلاعیه دپارتمان داوران فدراسیون فوتبال؛
نتیجه دیدار فرش‌آرا و مس سونگون باز هم تغییر کرد!
دور رفت مرحله یک‌هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا؛
پیروزی بانوی پیر و شکست لسترسیتی برابر سویا
دیدار عقب افتاده هفته شانزدهم لالیگا
رئال از والنسیا شکست خورد
بازی معوقه هفته هفدهم لیگ برتر فوتسال؛
فرش آرا برنده دیدار با مس سونگون شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین