نظرسنجی مشترک دو رسانه معتبر آمریکایی:

ترامپ، غیرمحبوب‌ترین رئیس‌جمهور آمریکا/ ۶۳ درصد مردم آمریکا موافق برجام هستند

درگیری ترامپ با خبرنگاران در نخستین نشست خبری

نظرسنجی مشترک دو رسانه آمریکایی نشان داد بسیاری از اهالی این کشور رییس جمهور منتخب را فاقد صلاحیت لازم برای تصمیم‌گیری در امور آینده می دانند.

 به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: نظرسنجی جدید شبکه خبری «ای بی سی نیوز » و روزنامه «واشنگتن پست» نشان می‌دهد که «دونالد ترامپ» رییس جمهور منتخب آمریکا «نامحبوب‌ترین» رییس جمهور این کشور دست‌کم در مقایسه با هفت رییس جمهور قبلی است.

ترامپ قرار است در بیستم ژانویه (جمعه جاری) به عنوان چهل و پنجمین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا کار خود را به طور رسمی آغاز نماید.

در این نظرسنجی سراسری، چهل درصد پرسش شوندگان شیوه ترامپ در عبور از دوره گذار را پذیرفتند و 80 درصد از اقدام‌های باراک اوباما، رییس جمهور کنونی و اقدام‌های او برای به قدرت رسیدن راضی بودند.

از دیگر نکات قابل توجه در این نظرسنجی این بود که 61 درصد آمریکایی‌ها اعتمادی به ترامپ در زمینه اتخاذ تصمیم‌های درست برای آینده کشور ندارند. 52درصد نیز ترامپ را واجد شرایط لازم برای حضور در کاخ سفید بر نشمردند. در این نظرسنجی تنها 37 درصد با خروج آمریکا از توافق اتمی با ایران حمایت کردند.

در زمینه مهاجرت مسلمانان به این کشور نیز 32 درصد موافق اعمال محدودیت برای ورود آن گروه از مسلمانانی شدند که شهروند آمریکا نیستند.

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین