وزارت کار مصوبه دولت را متوقف کرد

خبر "پرداخت حقوق به کسبه بدون بیمه پلاسکو" دروغ از آب درآمد!/ دولت یازدهم کارگران پلاسکو را سرکار گذاشت

رییس جمهوری در محل حادثه ساختمان پلاسکو

در حالی دولت و مسئولان وزارت کار از پرداخت بیمه بیکاری به کارگران فاقد بیمه ساختمان پلاسکو خبر داده‌اند که اداره کار جنوب غرب تهران در پاسخ به مراجعه یکی از گارگران فاقد بیمه این ساختمان، این موضوع را غیر واقعی و «الکی» خوانده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، حادثه ساختمان پلاسکو با همه تلخی‌هایش تمام شد؛ حادثه‌ای که بر اثر آتش‌سوزی و ریزش ساختمان 17 طبقه‌ای پلاسکو، 16 آتش‌نشان فداکار و طبق آنچه که تا کنون اعلام کرده‌اند، حدود 10 تن از شهروندان و کسانی که در ساختمان پلاسکو مشغول کار بودند، جان خود را از دست دادند.
پلاسکو که ریخت، همه آمدند از وزیر و وکیل گرفته تا مدیر و معاون فلان سازمان و نهاد؛ حتی رئیس جمهور هم آمد؛ آمدند تا با اهمیت دادن به جان‌باختگان این حادثه، تسلای خاطر بازماندگان شوند و به کسبه‌ای که در دو ماه پایانی سال، سرمایه‌شان زیر خروارها آوار مانده، خبرهای دلگرم کنند بدهند.
وعده و وعیدهای زیادی به کسبه و کارگران ساختمان پلاسکو دادند؛ از پرداخت وام قرض‌الحسنه به کارگاه‌های تولیدی گرفته تا اشتغال مجدد کارگران، تقبل هزینه درمان و پس از درمان مجروحان و آسیب دیدگان حادثه پلاسکو، ساخت دوباره ساختمان پلاسکو طی دوسال، پرداخت تسهیلات به هر واحد صنفی آسیب دیده تا سقف سه میلیارد ریال، بخشودگی مالیاتی تا سال 94، پرداخت اجاره‌بها در ساختمان جدید تا اردیبهشت سال 95، استمهال مطالبات بانک‌ها از واحدهای ساختمان پلاسکو به مدت دو سال و بخشش تمام جرایم و دیرکردها، تقسط بدهی بیمه کارفرمایان به مدت پنج سال و ...
حالا که امدادرسانی و آواربرداری حادثه ساختمان پلاسکو پایان یافته و از حالت بحران خارج شده، وقت تحقق وعده‌هاست؛ وعده‌هایی که چشم هزاران کارگر و کارفرما در ماه‌های منتهی به سال نو و شب عید به آن است تا دوباره کسب و کارشان را رونق ببخشند.
یکی از وعده‌هایی که همان روزهای ابتدایی وقوع حادثه ساختمان پلاسکو از سوی مسئولان مختلف وزارت کار و سازمان تأمین اجتماعی داده شد و حتی در مصوبه 6 بندی دولت نیز وجود دارد، پرداخت بیمه بیکاری به کارگران فاقد بیمه است. در همین ارتباط در بند دوم از مصوبه 6 بندی هیئت دولت آمده است « کلیه شاغلانی که دارای بیمه نیستند (اعم از کارگر یا کارفرما) با شناسایی از طریق اتاق اصناف ‏ایران، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مثل بیمه شدها به مدت چهار ماه از دی 95 تا ‏فروردین 96 از حداقل دستمزد قانونی و سایر مزایای مربوط به آن برخوردار شوند.‏»
به دنبال اعلام مسئولان و مصوبه هیئت دولت، یکی از کارگران فاقد بیمه ساختمان پلاسکو، به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوب غرب واقع در خیابان سی تیر، نبش خیابان سرهنگ سخایی مراجعه می‌کند تا درخواست بیمه بیکاری بدهد اما پاسخی که مسئولان این اداره به او می‌دهند، جالب است.
این فرد که نخواست نامش بیان شود، درباره مراجعه خود به اداره کار جنوب غرب تهران گفت: به دنبال خبرهایی که درباره پرداخت بیمه بیکاری به کارگران فاقد بیمه ساختمان پلاسکو پخش شد، به اداره کار در خیابان سرهنگ سخایی مراجعه کردم اما مسئولی که آنجا نشسته بود گفت همه اینها «الکی» است.
وی اضافه کرد: او گفت که رئیس اتاق اصناف در حدی نیست که بخواهد برای تأمین اجتماعی تعیین تکلیف کند. برو اصناف ببین دو میلیون به شما وام می‌دهند؟
این فرد افزود: وقتی به او گفتم دولت مصوبه کرده، پاسخ داد که هنوز چیزی به ما ابلاغ نشده است.
وی یادآور شد: به مسئولی که آنجا نشسته بود گفتم رسانه‌ها این خبر را اعلام کردند که باز هم پاسخ داد: « هر وقت رسانه ها یک حرف راست زدند، بیا من به تو بیمه بدهم!!!»

ارسال نظر

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین:

الحاق به کنوانسیون­‌های FATF هیچ اثر مثبتی برای ایران ندارد

خروج اروپایی‌ها از ایران به‌دلیل بازگشت تحریم‌های آمریکا بود یا FATF؟

در حالی مقامات اروپایی و برخی نهادهای حامی دولت از اهمیت بالای تصویب لوایح مرتبط با FATF برای بقای برجام صحبت می‌کنند که از زمان خروج آمریکا از برجام و بازگشت مجدد تحریم‌ها، بسیاری از شرکت‌ها و بانک‌های اروپایی ایران را ترک کرده‌اند.

دیگر از نه گفتن به «کاپیتولاسیون» کوتاه نخواهیم آمد!

این‌ها اگر دل‌شان برای قربانیان تروریسم سوخته بود و جهدشان علیه تروریست‌ها و آدم‌کش‌ها بود، جلوی عربستان و امارات و حتا دولت‌های خودشان را می‌گرفتند. هزینه‌ی ترور و تروریسم را ما می‌دهیم، بعد باید سرمان منت بگذارند و اتهام حمایت از تروریسم و تحت نظر قرار گرفتن را هم به جان بخریم؟! این یک‌جور کاپیتولاسیون نوین نیست؟ به نظرتانحق توحش از ما نمی‌گیرند؟!

جنایت امروز توطئه دولت‌های دست‌نشانده‌ی آمریکا در منطقه است

در پی حادثه تروریستی امروز در اهواز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پیامی صادر کردند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس با انتشار گزارشی تاکید کرد:
اصلاح تعرفه مشترکین پرمصرف خانگی بهترین راه حل بحران خاموشی های در کشور
در نامه‌ مرکز مطالعات انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران به زنگنه مطرح شد:
خواب سنگین وزارت نفت درباره تحریم های نفتی پایان یابد
نقدی بر یکی از بهانه های وزارت نفت برای بی اعتنایی به فروش نفت در بورس
آیا نفت ایران شناسنامه خاص و یکتا (DNA) دارد؟
نرخ دستور ارزی خلاف سیاست‌های کلان اقتصادی بود
مصباحی مقدم:‌ دلار ۴۲۰۰ تومانی، نسنجیده بود
جمشید پژویان:‌ دلار ۴۲۰۰ تومانی خزانه را خالی کرد
جهانگیری باید استعفا دهد
سیاست گذاری غلط دولت عامل رانت‌ خواری در پتروشیمی‌ها
۹ ماه یارانه نقدی مردم به جیب چند واحد پتروشیمی می‌رود!
راهکار کنترل قیمت مسکن و اجاره بها چیست
حباب قیمت مسکن می‌ترکد
خیانت تیم اقتصادی دولت و جامعه دانشگاهی در ماجرای برجام در گفتگو با حسن عباسی:
به روحانی القا کردند مشکلات اقتصادی با مذاکره حل می‌شود
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در گفتگو با «نود اقتصادی»
اسحاق جهانگیری «وزیر صنعتِ» واقعی است
کارشناسان درباره راهکارهای تحریم نفت چه می‌گویند؟
وزارت نفت، سد راه عرضه نفت در بورس
انتقادات عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران از روحانی
لیلاز: رئیس‌جمهور مسئول وضع فعلی اقتصادی کشور است
حسین صمصامی اقتصاددان:
بازار ثانویه موجب گرانی دلار است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین