وزارت کار مصوبه دولت را متوقف کرد

خبر "پرداخت حقوق به کسبه بدون بیمه پلاسکو" دروغ از آب درآمد!/ دولت یازدهم کارگران پلاسکو را سرکار گذاشت

رییس جمهوری در محل حادثه ساختمان پلاسکو

در حالی دولت و مسئولان وزارت کار از پرداخت بیمه بیکاری به کارگران فاقد بیمه ساختمان پلاسکو خبر داده‌اند که اداره کار جنوب غرب تهران در پاسخ به مراجعه یکی از گارگران فاقد بیمه این ساختمان، این موضوع را غیر واقعی و «الکی» خوانده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، حادثه ساختمان پلاسکو با همه تلخی‌هایش تمام شد؛ حادثه‌ای که بر اثر آتش‌سوزی و ریزش ساختمان 17 طبقه‌ای پلاسکو، 16 آتش‌نشان فداکار و طبق آنچه که تا کنون اعلام کرده‌اند، حدود 10 تن از شهروندان و کسانی که در ساختمان پلاسکو مشغول کار بودند، جان خود را از دست دادند.
پلاسکو که ریخت، همه آمدند از وزیر و وکیل گرفته تا مدیر و معاون فلان سازمان و نهاد؛ حتی رئیس جمهور هم آمد؛ آمدند تا با اهمیت دادن به جان‌باختگان این حادثه، تسلای خاطر بازماندگان شوند و به کسبه‌ای که در دو ماه پایانی سال، سرمایه‌شان زیر خروارها آوار مانده، خبرهای دلگرم کنند بدهند.
وعده و وعیدهای زیادی به کسبه و کارگران ساختمان پلاسکو دادند؛ از پرداخت وام قرض‌الحسنه به کارگاه‌های تولیدی گرفته تا اشتغال مجدد کارگران، تقبل هزینه درمان و پس از درمان مجروحان و آسیب دیدگان حادثه پلاسکو، ساخت دوباره ساختمان پلاسکو طی دوسال، پرداخت تسهیلات به هر واحد صنفی آسیب دیده تا سقف سه میلیارد ریال، بخشودگی مالیاتی تا سال 94، پرداخت اجاره‌بها در ساختمان جدید تا اردیبهشت سال 95، استمهال مطالبات بانک‌ها از واحدهای ساختمان پلاسکو به مدت دو سال و بخشش تمام جرایم و دیرکردها، تقسط بدهی بیمه کارفرمایان به مدت پنج سال و ...
حالا که امدادرسانی و آواربرداری حادثه ساختمان پلاسکو پایان یافته و از حالت بحران خارج شده، وقت تحقق وعده‌هاست؛ وعده‌هایی که چشم هزاران کارگر و کارفرما در ماه‌های منتهی به سال نو و شب عید به آن است تا دوباره کسب و کارشان را رونق ببخشند.
یکی از وعده‌هایی که همان روزهای ابتدایی وقوع حادثه ساختمان پلاسکو از سوی مسئولان مختلف وزارت کار و سازمان تأمین اجتماعی داده شد و حتی در مصوبه 6 بندی دولت نیز وجود دارد، پرداخت بیمه بیکاری به کارگران فاقد بیمه است. در همین ارتباط در بند دوم از مصوبه 6 بندی هیئت دولت آمده است « کلیه شاغلانی که دارای بیمه نیستند (اعم از کارگر یا کارفرما) با شناسایی از طریق اتاق اصناف ‏ایران، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مثل بیمه شدها به مدت چهار ماه از دی 95 تا ‏فروردین 96 از حداقل دستمزد قانونی و سایر مزایای مربوط به آن برخوردار شوند.‏»
به دنبال اعلام مسئولان و مصوبه هیئت دولت، یکی از کارگران فاقد بیمه ساختمان پلاسکو، به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوب غرب واقع در خیابان سی تیر، نبش خیابان سرهنگ سخایی مراجعه می‌کند تا درخواست بیمه بیکاری بدهد اما پاسخی که مسئولان این اداره به او می‌دهند، جالب است.
این فرد که نخواست نامش بیان شود، درباره مراجعه خود به اداره کار جنوب غرب تهران گفت: به دنبال خبرهایی که درباره پرداخت بیمه بیکاری به کارگران فاقد بیمه ساختمان پلاسکو پخش شد، به اداره کار در خیابان سرهنگ سخایی مراجعه کردم اما مسئولی که آنجا نشسته بود گفت همه اینها «الکی» است.
وی اضافه کرد: او گفت که رئیس اتاق اصناف در حدی نیست که بخواهد برای تأمین اجتماعی تعیین تکلیف کند. برو اصناف ببین دو میلیون به شما وام می‌دهند؟
این فرد افزود: وقتی به او گفتم دولت مصوبه کرده، پاسخ داد که هنوز چیزی به ما ابلاغ نشده است.
وی یادآور شد: به مسئولی که آنجا نشسته بود گفتم رسانه‌ها این خبر را اعلام کردند که باز هم پاسخ داد: « هر وقت رسانه ها یک حرف راست زدند، بیا من به تو بیمه بدهم!!!»

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

۴ بسته پیشنهادی به گروه‌های مردمی در جهت «رونق تولید»

رونق تولید ابعاد مختلفی دارد که در این سال‌ها زیاد از آن گفته‌شده است، مهم کاری است که از مجموعه‌های مردمی، دانشجویی، ائمه جمعه و جماعات و روحانیت و طلاب، فعالان جبهه فرهنگی انقلاب و... انتظار است؛ آن‌هم صرفاً تکرار توصیه رهبری در ضرورت رونق تولید، تبلیغ خرید کالای داخلی یا راه‌اندازی مرغداری و... در مناطق محروم نیست.

فیلم: ادعای کمک مالی به «غزه و لبنان» دروغ است

ادعا میکنند جمهوری اسلامی به "غزه و لبنان" کمک مالی می‌کند، دروغ است. این حرف سلطنت طلب‌هاست،‌ قطر به اینها کمک مالی می‌کند/ شبکه "من و تو" ذهنیت نئولیبرال را بین ایرانیان ترویج می‌کند

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین