در همایش مدیران فضای مجازی مطرح شد؛

بیش از ۸۰ درصد کاربران ایرانی از شبکه اجتماعی تلگرام استفاده می‌کنند/ باید در عرصه فضای مجازی آنقدر بدویم تا شهید شویم

نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی

مدیرعامل موسسه روایت سیره شهدا گفت: باید در عرصه فضای مجازی آنقدر بدویم تا شهید شویم و باور داشته باشیم خدا در این مسیر ما را کمک خواهد کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی ماندگاری مدیر عامل موسسه روایت سیره شهدا در همایش ملی مدیران فضای مجازی که در حاشیه چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی برگزار شد، در سخنانی با اشاره به ایات قرآن کریم گفت: خداوند در قرآن کریم می‌فرمایند تعاونو علی البر و التقوا بدین معنی که برای تقوای الهی با هم متحد شده و تعاونی راه بیندازید که اگر این کار را نکنیم دشمن تعاونی گناه را برپا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه درگیری جدی بین حق و باطل از زمان حضرت آدم آغاز شده و تا قیامت ادامه دارد، گفت: شیطان متخصص نیازشناسی است که با توجه به نیازهای باطنی انسان انها را در راه اهداف خود بهره برداری می‌کند و با روش تقلب هدف خود را پیاده می‌کند.

مدیرعامل موسسه روایت سیره شهدا ادامه داد: فضای مجازی سینما، هنر و امثالهم یک ابزار و چاقویی است که توسط دشمن ایجاد شده است که اگر در این خصوص برنامه ریزی درستی نداشته باشیم دشمن برای ما برنامه ریزی می‌کند و با آدرس غلط نیت‌های شوم خود را پیاده می‌کند.

حجت الاسلام ماندگاری ظاهرسازی را از دیگر حربه‌های شیطان برشمرد و گفت: سعی می کند در ظاهرسازی انسان را فریب دهد همچنان که دشمن به منظور و با هدف دفاع از حقوق مردم آنها را گمراه کرده و فریب می‌دهد.

وی سوءاستفاده از واسطه‌های ارزشی را از دیگر اهداف شیطان عنوان کرد و افزود: شیطان از واسطه‌های ارزشی در همه زمینه‌ها استفاده می‌کند و از چهره حقیقی یک موضوع تقلبی آن را درست می کند تا انسان را گمراه کند.

این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه در فضای مجازی باید در مقابله با دشمن تعاونی راه بیاندازیم، گفت: در این زمینه باید با یکدیگر متحد باشیم همچنان که در انقلاب اسلامی قطره قطره مردم جمع شدند و سیل عظیم انقلاب را به راه انداختند دراین فضا نیز باید همینگونه عمل کنیم.

حجت الاسلام ماندگاری افزود: همچنین در این زمینه باید با محوریت امام فعالیت‌های خود را پیش ببریم که اگر در این راه نور امامت وجود نداشته باشد این امکانات راه به جایی نخواهد برد و فضای مجازی که می تواند بهترین فضا برای پیشبرد اهداف اسلامی باشد تبدیل به فضای فاسد خواهد شد.

وی کنار گذاشتن اختلاف در این راه را از مهمترین اصول برشمرد و گفت: در این عرصه باید وحدت داشته باشیم و به صورت جمعی کار کنیم.همچنین باید بدانیم که در این فضا با چه هدفی کار می‌کنیم و با بصیرت در این مسیر قدم برداریم.

مدیرعامل موسسه روایت سیره شهدا با اشاره به آیه 96 سوره اعراف گفت: در این عرصه باید انقدر بدویم تا از نفس بیفتیم و شهید شویم و مطمئن باشیم خدا پای کارماست و ما را کمک خواهد کرد.

حجت الاسلام ماندگاری ادامه داد: باید از این ابزار برای مجاهدت در راه خدا و رضای او بهره ببریم تا بتوانیم به اهداف بالای اسلامی برسیم.

رائفی‌پور: باید از فرصت های فضای مجازی هم استفاده کنیم

علی اکبر رائفی پور پژوهشگر و کارشناس مسائل فرهنگی و اجتماعی در همایش ملی مدیران فضای مجازی که در حاشیه چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی برگزار شد، عنوان داشت: این که برخی از دوستان اعلام می کنند که رسانه ای که توسط غرب ایجاد شده است، به هیچ عنوان نمی توان از آن استفاده کرد. حتی برخی از کارشناسان در رسانه ملی اعلام داشتند که حتی فیلم رسانه دین مداری نیست. بنده چنین موضوعاتی را قبول ندارم.

وی در ادامه افزود: در یکی از جلساتی که در دانشگاه تهران برگزار شده بود، یکی از کارشناسان اعلام کرد که ذات رسانه با انقلاب مشکل دارد. استدلال این فرد برای بنده آورد بسیار جالب بود که نتوانستم آن را قبول کنم. به طور کلی بنده این موضوع را قبول دارم که ذات شبکه های اجتماعی و فضای مجازی مکانیزم است. اما روش ها، همان روش های قبلی و تاریخی است.

پژوهشگر و کارشناس مسائل فرهنگی و اجتماعی با اشاره به نقش رسانه ها از زمان حضرت امام(ره) در ارتباط با حکم سلمان رشدی اظهار داشت: به طور مثال اثر حکم حضرت امام(ره) در ارتباط با سلمان رشدی بعد از 25 سال همچنان وجود دارد.  همان طور که می دانید ذات فضای مجازی از کشورهای غربی وارد کشور ما شده است. جالب است که برخی از نیروهای انقلابی معتقدند که نبایستی از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی استفاده کرد. معتقدند که فضای مجازی به دلیل این که از کشورهای غربی وارد شده است، نباید از انها استفاده کرد.

رائفی پور در ادامه تصریح داشت: در دیداری که مقام معظم رهبری با نیروهای انقلابی فعال در حوزه فضای مجازی داشتند، ایشان به حضور جدی در این فضا تاکید داشتند و معتقد بودند که بایستی قشر خاکستری و حتی خاکستری به سیاه را به این فضا جذب کرد. بنده نیز معتقدم که اگرچه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی از ان کشور ما نیست، اما بایستی نهایت استفاده را از آن ببریم. به طور مثال کاربران در شبکه اجتماعی تلگرام محبوس شدند. در حال حاضر تلگرام به شبکه اجتماعی ایرانی ها تبدیل شده است. بیش از 80 درصد استفاده کنندگان آن در تلگرام است. ان دسته از افرادی که از فضای مجازی توئیتر استفاده می کنند، به دلیل آن است که در تلگرام محدودیت وجود دارد و برخی از فضای فیلتر شده توئیتر استفاده می کنند و اظهارات خودشان را عنوان می کنند.

وی گفت: در حال حاضر شاهد این هستیم که دشمنان جمهوری اسلامی در تلگرام یارکشی می کنند که در یک طوفان توئیتری ایجاد کنیم. تجربه نشان داده است که میزان حضور ایرانی ها در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی بیش از جمعیت کشور است. پست ها و پیام های کابران ایرانی بیش از 10 برابر دیگر کشورها در شبکه های اجتماعی است.

پژوهشگر و کارشناس مسائل فرهنگی و اجتماعی تاکید داشت: به طور کلی مذهب ما، مذهب تغییر تهدید به فرصت است. به طور کلی شبکه های اجتماعی و فضای مجازی تهدید هستند. در جایی اعلام کردم که آینده پژوهی شبکه های اجتماعی به سمتی در حال حرکت است که در مخیله آدمی زاد نمی گنجد. معتقدم که نبایستی در این فضا منفعلانه عمل کنیم.

رائفی پور عنوان داشت: چند صد پیامک برای بنده ارسال شده است که در آن عنوان شده که از طریق سخنرانی ها و صحبت های شما مسلمان و شیعه شدیم. این سخنرانی های بنده آیا از طریق رسانه ملی پخش شده است. همین شبکه های اجتماعی و فضای مجازی بودند که باعث شد که این عده شیعه شوند. ما تهدیدهای شبکه های اجتماعی را پذیرفتیم، اما از فرصت های آن استفاده نکردیم. همان طور که می دانید یک خبر بدون نظارت از رسانه های اسرائیلی درز پیدا نمی کند، اما خبر خودکشی ها در این کشور از طریق فیس بوک منتشر شد.

ارسال نظر

اتفاقی کم‌نظیر در دولت یازدهم: آقای رئیس جمهور از مخاطرات امنیتی نقدینگی ۱۳۰۰ میلیاردتومانی اطلاع دارید؟

رشد ۱۸۰ درصدی نقدینگی در کمتر از ۱۴۰۰ روز!

رژیم بحرین آیت‌الله عیسی قاسم را در حصر خانگی قرار داد/ ۱۵۰ جوانان در منزل شیخ بازداشت شده‌اند

همزمان با اعلام حکم آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین از صبح امروز نیروهای رژیم آل‌خلیفه دست به حمله همه جانبه به سمت محل سکونت این عالم دینی در منطقه الدراز بحرین زده‌اند.

آقای پورفلاح این فایل صوتی مربوط به شما نیست؟/ صوت؛ مشاور وزیر صنعت: مطلقا از رکود خارج نشده‌ایم

«نسیم آنلاین» این فایل صوتی را منتشر می‌کند و از آقای مشاور وزیر صنعت سوال می‌کند، آقای پور فلاح! این صدای چه کسی است؟ کدام قسمت حرفهای شما جعلی است؟ اگر این مصاحبه ساختگی است، پس این فایل صوتی مربوط به چه کسی است؟

آغاز رسمی فعالیت ناتو عبری-عربی با قرارداد تسلیحاتی 110 میلیارد دلاری

این کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به قرارداد تسلیحاتی 110 میلیاد دلاری آمریکا در عربستان اظهار داشت: آمریکا با هدف جلوگیری از ورشکستگی کارخانه های تسلیحاتی خود و تسلیح رژیم سعودی و گروه های تحت حمایت عربستان همچون القاعده و داعش اقدام به عقد چنین قراردادی در عربستان کرده که در واقع نابودی امنیت منطقه و مقابله با ایران هدف نهایی این پروژه است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

در واکنش به سفر ترامپ به عربستان عنوان شد
ولایتی: "ترامپ" مثل یک کاسب دوره‌گرد به دنبال جمع‌آوری پول است
قاسمس ضمن محکومیت حمله تروریستی در منچستر انگلیس عنوان کرد:
ریشه و منشاء فکری اقدامات خشونت‌بار و غیرانسانی در "منچستر" و "میرجاوه" یکی است
گزارش لحظه به لحظه «نسیم آنلاین» از هجوم نیروهای امنیتی رژیم آل‌خلیفه به منزل آیت‌الله عیسی قاسم + عکس و فیلم
رژیم بحرین آیت‌الله عیسی قاسم را در حصر خانگی قرار داد/ ۱۵۰ جوانان در منزل شیخ بازداشت شده‌اند
یکی از نزدیکان معاون اول رئیس‌جمهور خبر داد:
جهانگیری برنامه و تمایلی برای شهردار شدن ندارد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین