در همایش مدیران فضای مجازی مطرح شد؛

بیش از ۸۰ درصد کاربران ایرانی از شبکه اجتماعی تلگرام استفاده می‌کنند/ باید در عرصه فضای مجازی آنقدر بدویم تا شهید شویم

نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی

مدیرعامل موسسه روایت سیره شهدا گفت: باید در عرصه فضای مجازی آنقدر بدویم تا شهید شویم و باور داشته باشیم خدا در این مسیر ما را کمک خواهد کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی ماندگاری مدیر عامل موسسه روایت سیره شهدا در همایش ملی مدیران فضای مجازی که در حاشیه چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی برگزار شد، در سخنانی با اشاره به ایات قرآن کریم گفت: خداوند در قرآن کریم می‌فرمایند تعاونو علی البر و التقوا بدین معنی که برای تقوای الهی با هم متحد شده و تعاونی راه بیندازید که اگر این کار را نکنیم دشمن تعاونی گناه را برپا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه درگیری جدی بین حق و باطل از زمان حضرت آدم آغاز شده و تا قیامت ادامه دارد، گفت: شیطان متخصص نیازشناسی است که با توجه به نیازهای باطنی انسان انها را در راه اهداف خود بهره برداری می‌کند و با روش تقلب هدف خود را پیاده می‌کند.

مدیرعامل موسسه روایت سیره شهدا ادامه داد: فضای مجازی سینما، هنر و امثالهم یک ابزار و چاقویی است که توسط دشمن ایجاد شده است که اگر در این خصوص برنامه ریزی درستی نداشته باشیم دشمن برای ما برنامه ریزی می‌کند و با آدرس غلط نیت‌های شوم خود را پیاده می‌کند.

حجت الاسلام ماندگاری ظاهرسازی را از دیگر حربه‌های شیطان برشمرد و گفت: سعی می کند در ظاهرسازی انسان را فریب دهد همچنان که دشمن به منظور و با هدف دفاع از حقوق مردم آنها را گمراه کرده و فریب می‌دهد.

وی سوءاستفاده از واسطه‌های ارزشی را از دیگر اهداف شیطان عنوان کرد و افزود: شیطان از واسطه‌های ارزشی در همه زمینه‌ها استفاده می‌کند و از چهره حقیقی یک موضوع تقلبی آن را درست می کند تا انسان را گمراه کند.

این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه در فضای مجازی باید در مقابله با دشمن تعاونی راه بیاندازیم، گفت: در این زمینه باید با یکدیگر متحد باشیم همچنان که در انقلاب اسلامی قطره قطره مردم جمع شدند و سیل عظیم انقلاب را به راه انداختند دراین فضا نیز باید همینگونه عمل کنیم.

حجت الاسلام ماندگاری افزود: همچنین در این زمینه باید با محوریت امام فعالیت‌های خود را پیش ببریم که اگر در این راه نور امامت وجود نداشته باشد این امکانات راه به جایی نخواهد برد و فضای مجازی که می تواند بهترین فضا برای پیشبرد اهداف اسلامی باشد تبدیل به فضای فاسد خواهد شد.

وی کنار گذاشتن اختلاف در این راه را از مهمترین اصول برشمرد و گفت: در این عرصه باید وحدت داشته باشیم و به صورت جمعی کار کنیم.همچنین باید بدانیم که در این فضا با چه هدفی کار می‌کنیم و با بصیرت در این مسیر قدم برداریم.

مدیرعامل موسسه روایت سیره شهدا با اشاره به آیه 96 سوره اعراف گفت: در این عرصه باید انقدر بدویم تا از نفس بیفتیم و شهید شویم و مطمئن باشیم خدا پای کارماست و ما را کمک خواهد کرد.

حجت الاسلام ماندگاری ادامه داد: باید از این ابزار برای مجاهدت در راه خدا و رضای او بهره ببریم تا بتوانیم به اهداف بالای اسلامی برسیم.

رائفی‌پور: باید از فرصت های فضای مجازی هم استفاده کنیم

علی اکبر رائفی پور پژوهشگر و کارشناس مسائل فرهنگی و اجتماعی در همایش ملی مدیران فضای مجازی که در حاشیه چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی برگزار شد، عنوان داشت: این که برخی از دوستان اعلام می کنند که رسانه ای که توسط غرب ایجاد شده است، به هیچ عنوان نمی توان از آن استفاده کرد. حتی برخی از کارشناسان در رسانه ملی اعلام داشتند که حتی فیلم رسانه دین مداری نیست. بنده چنین موضوعاتی را قبول ندارم.

وی در ادامه افزود: در یکی از جلساتی که در دانشگاه تهران برگزار شده بود، یکی از کارشناسان اعلام کرد که ذات رسانه با انقلاب مشکل دارد. استدلال این فرد برای بنده آورد بسیار جالب بود که نتوانستم آن را قبول کنم. به طور کلی بنده این موضوع را قبول دارم که ذات شبکه های اجتماعی و فضای مجازی مکانیزم است. اما روش ها، همان روش های قبلی و تاریخی است.

پژوهشگر و کارشناس مسائل فرهنگی و اجتماعی با اشاره به نقش رسانه ها از زمان حضرت امام(ره) در ارتباط با حکم سلمان رشدی اظهار داشت: به طور مثال اثر حکم حضرت امام(ره) در ارتباط با سلمان رشدی بعد از 25 سال همچنان وجود دارد.  همان طور که می دانید ذات فضای مجازی از کشورهای غربی وارد کشور ما شده است. جالب است که برخی از نیروهای انقلابی معتقدند که نبایستی از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی استفاده کرد. معتقدند که فضای مجازی به دلیل این که از کشورهای غربی وارد شده است، نباید از انها استفاده کرد.

رائفی پور در ادامه تصریح داشت: در دیداری که مقام معظم رهبری با نیروهای انقلابی فعال در حوزه فضای مجازی داشتند، ایشان به حضور جدی در این فضا تاکید داشتند و معتقد بودند که بایستی قشر خاکستری و حتی خاکستری به سیاه را به این فضا جذب کرد. بنده نیز معتقدم که اگرچه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی از ان کشور ما نیست، اما بایستی نهایت استفاده را از آن ببریم. به طور مثال کاربران در شبکه اجتماعی تلگرام محبوس شدند. در حال حاضر تلگرام به شبکه اجتماعی ایرانی ها تبدیل شده است. بیش از 80 درصد استفاده کنندگان آن در تلگرام است. ان دسته از افرادی که از فضای مجازی توئیتر استفاده می کنند، به دلیل آن است که در تلگرام محدودیت وجود دارد و برخی از فضای فیلتر شده توئیتر استفاده می کنند و اظهارات خودشان را عنوان می کنند.

وی گفت: در حال حاضر شاهد این هستیم که دشمنان جمهوری اسلامی در تلگرام یارکشی می کنند که در یک طوفان توئیتری ایجاد کنیم. تجربه نشان داده است که میزان حضور ایرانی ها در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی بیش از جمعیت کشور است. پست ها و پیام های کابران ایرانی بیش از 10 برابر دیگر کشورها در شبکه های اجتماعی است.

پژوهشگر و کارشناس مسائل فرهنگی و اجتماعی تاکید داشت: به طور کلی مذهب ما، مذهب تغییر تهدید به فرصت است. به طور کلی شبکه های اجتماعی و فضای مجازی تهدید هستند. در جایی اعلام کردم که آینده پژوهی شبکه های اجتماعی به سمتی در حال حرکت است که در مخیله آدمی زاد نمی گنجد. معتقدم که نبایستی در این فضا منفعلانه عمل کنیم.

رائفی پور عنوان داشت: چند صد پیامک برای بنده ارسال شده است که در آن عنوان شده که از طریق سخنرانی ها و صحبت های شما مسلمان و شیعه شدیم. این سخنرانی های بنده آیا از طریق رسانه ملی پخش شده است. همین شبکه های اجتماعی و فضای مجازی بودند که باعث شد که این عده شیعه شوند. ما تهدیدهای شبکه های اجتماعی را پذیرفتیم، اما از فرصت های آن استفاده نکردیم. همان طور که می دانید یک خبر بدون نظارت از رسانه های اسرائیلی درز پیدا نمی کند، اما خبر خودکشی ها در این کشور از طریق فیس بوک منتشر شد.

ارسال نظر

«نسیم آنلاین» گزارش می‌دهد:

نظر متناقض ۱۶ عضو ارشد "اصلاحات" و "اعتدال" در خصوص جانشین هاشمی رفسنجانی

ورود مشکوک اتاق بازرگانی به موضوع شرکت‌های دانش بنیان!

در حالی پای اتاق تهران به صندوق نوآوری و شکوفایی باز شده است که اصالت داشتن سود و سوابق فعالیتهای اتاق تهران نگرانی تغییر رویکرد شرکتهای دانش بنیان از صادرات محصولات علمی به واردات کالاهای مورد نظر اتاق را تشدید کرده است.

نیروی زمینی سپاه مقابله با تروریست‌های تکفیری در عمق افغانستان را تمرین کرد/ اجرای عملیات یگان ویژه صابرین + تصاویر

مرحله نهایی رزمایش "پیامبر اعظم (ص) 11" نیروی زمینی سپاه با اجرای عملیات توسط رزمندگان یگان ویژه صابرین آغاز شد.

بنزین سال ۹۶ گران نمی‌شود

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز مقرر کردند در سال ۹۶ هیچ افزایش قیمتی در فرآورده‌های نفتی صورت نگیرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

برای بررسی موضوع ریزگردها
روحانی فردا به خوزستان سفر می‌کند
رئیس قوه قضائیه در ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین:
امروز مسئله فلسطین محکی برای ارزیابی ادعاهای حقوق بشری جهان غرب است
با موافقت نمایندگان مجلس
بنزین سال ۹۶ گران نمی‌شود
با ۱۱۱ رأی مثبت نمایندگان
مجلس با کلیات لایحه بودجه ۹۶ موافقت کرد
"نبیه بری" در ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین:
کشورهای اسلامی سفارتخانه‌های خود را در واشنگتن تعطیل کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین