سردار انصاری:

ماموریت کمیسیون انتشارات بنیاد شهید ارتقای سرمایه‌های فرهنگی و اجتماعی است

سردار انصاری

صدو نود و سومین نشست کمیسیون انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور سردار محسن انصاری قائم مقام بنیاد، حجت‌الاسلام سید حسن مؤذنی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد و رییس کمیسیون،محبوب شهبازی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد و اعضای این کمیسیون در ساختمان شهید ترک‌نژاد این بنیاد برگزار شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»،سردار محسن انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست، با بیان این که راهبرد کمیسیون انتشارات باید راهبری، کنترل و نظارت باشد گفت: کمیسیون انتشارات باید سه اصل ارتباطات راهبردی، ارتقای سرمایه های فرهنگی و ارتقای سرمایه های اجتماعی را در انتشار نشریات شاهد مورد هدف قرار دهد.

وی با اشاره به تعلق مقام دوم جایزه ملی ایثار و رسانه به نشریه شاهد یاران اظهار کرد: در این جشنواره با وجود رقابت 128 رسانه با رأی داوران نشریه شاهد یاران رتبه دوم را کسب کرد که این مقام را تبریک می‌گوییم و این مسئله برای بنیاد شهید و امور ایثارگران افتخار است.

سردار انصاری با بیان این که راهبرد کمیسیون انتشارات باید راهبری نشریات، کنترل و نظارت بر آنان باشد، خاطرنشان کرد: بنیاد به عنوان یک سازمان فرهنگی، کتب و نشریات زیادی را منتشر می‌کند، از سوی دیگر با توجه به سخت پسندی مخاطبین در حال حاضر باید محتوای مطالب ارتقا یابد و کیفیت بالایی پیدا کند که این مسئله وظیفه کمیسیون انتشارات بنیاد است تا بدین وسیله نشریات و کتب فاخر و مورد پسند مخاطب به چاپ برسد.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه کمیسیون انتشارات باید سه اصل «ارتباطات راهبردی»، «ارتقای سرمایه‌های فرهنگی» و «سطح سرمایه‌های اجتماعی» را مورد بررسی قرار دهد، گفت: انتشارات بنیاد در چارچوب ارتباطات راهبردی باید تصویر جامعه هدف و جامعه کل از بنیاد را اصلاح نماید، متأسفانه در کشور ما سازمان‌ها تصور می‌کنند که تنها می‌توانند از طریق روابط عمومی‌ها و کار رسانه‌ای در اذهان عمومی تصویرسازی کنند در حالی که یک ملاقات، یک تماس و یا یک پاسخگویی به ارباب رجوع در ذهن مخاطب تصویرسازی می‌کند و تصویر سازمان در ذهن فرد شکل می‌گیرد.

وی افزود: اکنون در بنیاد در طول سال هزاران دیدار، ارتباط و ملاقات صورت می‌گیرد که در این دیدارها تصویر سازی از سوی این خانواده‌ها صورت می‌گیرد ولی سازمان‌های کشور درک درستی از این مقوله ندارند بر این اساس و تفکر، نشریات شاهد یاران و شاهد بانوان می‌توانند تصویر درستی از بنیاد به افکار عمومی و جامعه هدف و مخاطبین بدهند، تمامی نشریات فرهنگی، علمی، فنی و تخصصی تصویر سازی خاصی را در اذهان نخبگان شکل می‌دهند.

سردار انصاری با اشاره به اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران یک سازمان راهبردی است، تصریح کرد: من همیشه به برگزاری نشست‌های علمی در بنیاد تأکید دارم تا به این واسطه تصویر یک سازمان علمی و یادگیرنده در ذهن‌ها شکل بگیرد، در حال حاضر افکار عمومی مطلع نیست که بنیاد یک سازمان استراتژیک است که تولید قدرت نرم می‌کند و می‌توان از طریق نشریات فرهنگی، تخصصی و علمی زنجیره ارتباطات راهبردی شکل گرفته و تصویر مخاطبین از بنیاد اصلاح شود و انتشارات در زنجیره ارتباطات راهبردی قرار دارند.

وی با یادآوری ضرورت ارتقای سطح سرمایه‌های فرهنگی جامعه گفت: با این اقدام جلوی تخریب، تحریف و فراموشی حماسه‌ها گرفته خواهد شد، ما هیچ‌گاه به نشریات شاهد با دید بازاری نگاه نکردیم و نگاه فرهنگی همیشه سرلوحه بوده است به همین دلیل شاهد یاران موفق به کسب رتبه دوم در جشنواره ایثار و رسانه شد و باید با ارتقای سطح سرمایه‌های فرهنگی جامعه از تحریف، تخریب و فراموشی حماسه‌ها جلوگیری کرد.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین به لزوم ارتقای سرمایه‌های اجتماعی جامعه نیز اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: منظور از سرمایه‌های اجتماعی همان اعتماد و تعامل متقابل جامعه هدف و جامعه کل با بنیاد است که در این زمینه ضعف‌هایی وجود دارد و با سرمایه گذاری‌های لازم باید تلاش بیشتری صورت گیرد تا اعتماد بیشتر شود.

وی در ادامه سخنان خود به الزامات کمیسیون انتشارات بنیاد نیز اشاره کرد و گفت: در راستای هدف گذاری و راهبردهای بنیاد، این کمیسیون نباید کتاب محور باشد، از سوی دیگر باید نشریات مختلفی را نیز در حوزه‌های کودکان، نوجوانان و ... برای صنوف و اقشار مختلف منتشر کند از اقدامات و تولیدات تکراری پرهیز کرده و همچنین در راستای برند سازی نشریات شاهد با تولید آثار فاخر و مناسب تلاش کند.

سردار انصاری در ادامه تأکید کرد: باید به سمت کتاب‌های معمولی حرکت نکرد بلکه انتشار کتاب‌های فاخر مدنظر بنیاد است.

وی همچنین به ضرورت افزایش تیراژ و شمارگان نشریات در استان‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از شاخص‌های فرهنگی بنیاد در هر استانی تیراژ و شمارگان نشریات شاهد است باید مردم را با علاقه در جهت مشترک شدن در مجلات شاهد سوق داد، اکنون نشریات زیادی برای ارائه به مردم در دکه‌های روزنامه فروشی هستند ولی استقبال زیادی از آن نمی‌شود زیرا فضای مجازی مردم را راضی نگاه می‌دارد و نشریات و کتب نشر شاهد باید در فضای مجازی خوب دیده شود.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان سخنان خود بر تشکیل کمیته علمی، تخصصی در کمیسیون انتشارات تأکید کرد و گفت: انتشار نشریه شاهد بانوان اقدام بسیار خوبی بود زیرا 50 درصد از جامعه هدف ما بانوان، همسر، مادر، خواهر و فرزند شهید هستند که از قشر شهید ساز به شمار می‌روند و من پیشنهاد می‌کنم برای مدیرمسئولی این نشریه از یک بانوی فرهیخته استفاده شود از سوی دیگر باید در کنار این نشریات، شاهد دانش آموز، شاهد دانشجو و شاهد کارگر را نیز اضافه کنیم زیرا از 45 هزار شهید علمی در کشور که شامل روحانیت، دانشجو و دانش آموز می‌شود 36 هزار نفر از دانش آموزان هستند.

در یکصد و نود و سومین نشست کمسیون انتشارات بنیاد، اعضای کمیسیون سعید علامیان، محمدرضا بایرامی، محمدرضا سروش، عباس کاهه و رضا حاجی آبادی حضور داشتند.

ارسال نظر

ماده ۲۹ قانون برنامه ششم اجرا نمی‌شود

شفاف‌ سازی حقوق و مزایای دریافتی؛ چشم به راه اقدام انقلابی مجلس

تاثیر سقوط ارزش ریال بر اقتصاد عراق

علیرغم فضیلت بسیار بالای زیارت کربلا در روز عرفه، گزارش‌های میدانی از عراق نشان می‌دهد درآمد این کشور از زوار خارجی به میزان قابل توجهی پایین آمده است. به نظر می‌رسد مسأله کاهش ارزش ریال، افزایش شدید قیمت هواپیما و بالاخره ناآرامی‌های اخیر عراق از مهم‌ترین عللی باشند که درآمد مذهبی عراق را به پایین‌ترین حد خود طی ده سال اخیر رسانده است!

ستاد تنظیم بازار عملا تعطیل است

ستاد تنظیم بازار که در دولت دوازهم و با وزیر صنعت شدن محمد شریعتمداری به او سپرده شده بود، در سخت ترین روزهای سال 97 به خواب عجیب زمستانی فرو رفته و عملا نظاره گر گرانی فروشی بی ضابطه بازار کالاهای اساسی مردم است و نشانی از تدبیر و تصمیمات مهم در این ستاد وجود ندارد.

سیاست آمریکا جنگ‌افروزی و کشتار مسلمانان بدست یکدیگر است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به حجاج بیت‌الله الحرام با اشاره به سیاست جنگ‌افروزانه آمریکا در میان مسلمانان، تأکید کردند: باید با هوشیاری این سیاست شیطانی را خنثی کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

به بهانه روز عرفه و کاهش ۵۰درصدی زائران ایرانی عتبات
تاثیر سقوط ارزش ریال بر اقتصاد عراق
گفت‌وگو با خبرنگار پرس تی‌وی در دمشق
در جنگ کودکانی را دیدم که حتی بلد نبودند موز بخورند!
گزارش ایرنا از گیشه سینما؛
هت‌تریک کمدی در صدر پُرفروش‌های هفته
پاسخ‌های کچویان به ادعای فروپاشی جامعه ایرانی
جامعه ایرانی؛ قوی، پویا و بامشکلات فراوان
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین